top of page

ושוב איתכם

מאת אורן פדידה| אחרי שכבר היינו בטוחים שהפועל חיפה עשתה את קפיצת המדרגה מקבוצה שנלחמת על חייה לקבוצת אמצע טבלה, חזרו האדומים שוב לאותם המאבקים בתחתית שהיו מעדיפים לשכוח.

הפועל חיפה החלה את העונה הנוכחית כשיואב כץ פתח את הכיס יותר מתמיד והביא שחקנים יקרים בסטנדרטים של המועדון, במיוחד בחודש ינואר שהחתים את צמד החלוצים סליחי וקוראץ׳. רכש נוצץ? ממש לא. אחרי שסליחי להט בעכו ושמו אפילו הוזכר למכבי חיפה, נראה סליחי כמי שמפחד מהצל של עצמו בהפועל חיפה, כאשר הוא עדיין לא כבש שער בקבוצה, ב-14 משחקי ליגה. המצב של סליחי עוד נראה זוהר לעומת מצבו של זרקו קוראץ׳. קוראץ החל את העונה עם ציפיות גדולות בבית״ר ירושלים, ולאחר שבחצי עונה כבש רק 3 שערי שדה וירד לספסל, הגיע להציל את הפועל חיפה, כשגם בה הוא מחמם את הספסל ברוב הזמן.

מבלי לדבר יותר מידי על נושא המאמן, כיוון שכבר התרגלנו לפיטורי מאמנים במהלך העונה אצל יואב כץ, מצטייר עד כה טל בנין ככזה אשר הביא עמו רוח חדשה בכל הנוגע לשילובם של הצעירים בהרכב. תמיכה בשיתוף צעירים? תלוי את מי שואלים. טל בנין למעשה לא סומך יותר על השחקנים שלו, וכאשר הוא מגיע למצב של ויכוח עם שחקן באמצע משחק, זה רק מחזק את התחושה הזו.

תוסיפו לכך 3 שינויים בהרכב בממוצע כל משחק וקיבלתם קבוצה מבולבלת, שלפי איך שהיא נראית בנתיים בפלייאוף התחתון, העתיד כלל לא מזהיר וניתן לראות באופק הלא רחוק את הליגה הלאומית, שממנה האדומים מחיפה כל כך פוחדים. הפועל חיפה מגיעה למחזור הקרוב במומנטום הפוך לגמרי מהקבוצה שתעמוד מולה. הפועל חיפה תפגוש את הפועל עכו למשחק על החיים, כשתתייצב מול מאמנה בעונה שעברה, שלומי דורה, שיכול להיות דווקא זה שיוריד את הקבוצה אל מתחת לקו האדום. בתסריט של הפסד, יהיו חניכיו של טל בנין הרבה פחות תלויים בעצמם, מה עוד שבסיטואציה מסוימת עשויות לחזור 6 הנקודות המדוברות למאזנה של אשדוד.

צילום: הפועל חיפה האתר הרשמי


אז את מי אפשר להאשים במצב אליו נקלעו האדומים מחיפה? אולי את הסטטיסטיקה שמצביעה על כך שקבוצות אשר חונכות אצטדיון חדש יורדות ליגה באותה עונה בדרך כלל? אפשרי בהחלט. במקרים טובים משחקת הפועל חיפה מול 3,000 צופים ובעיקר מול אצטדיון ריק, אבל אם מתקן כזה על מה יש להתלונן. גם את הבעלים, יואב כץ, אפשר להאשים באופן מסוים במצב הקבוצה, אך עם כל הבדיחות עליו הוא עדיין אחד מבעלי הבית היציבים בכדורגל הישראלי, כזה אשר מזרים כל שנה כספים רבים לקבוצה.

לא משנה כל מי שנבחר להאשים או לא להאשים במצבה של הקבוצה, נגיע בסופו של דבר לשחקנים. השחקנים של הפועל חיפה נראים פשוט כמו מי שמגיעים למקום עבודה לא בריא, כזה שבולטת בו במיוחד המתיחות שבין השחקנים הבוגרים לשחקני הנוער, שאולי יתפסו את מקומם במשחק הבא. אך בעיקר נדמה כי חניכיו של טל בנין עדיין לא מבינים שנשארו להם עוד 4 משחקים על החיים, שאם הם לא יתעוררו בזמן הם יכולים למצוא עצמם משחקים בשנה הבאה באצטדיון שמכיל 30,000 צופים עם חצי מכמות הצופים הנוכחית ואולי פחות, כי לא לשכוח שבימי שישי בצהריים אוהדי הפועל חיפה הולכים לקבל קצת נחת מקבוצת האוהדים, הפועל רובי שפירא.

טל בנין, הפועל חיפה, תתעוררו. כי אחרת אתם תהרסו לאוהדים שלכם את מה שהם חלמו עליו כל כך הרבה זמן וזה לעלות ולתפוס מקום של קבע בליגת העל.

Comments


bottom of page