top of page

זהו, זה המבחן האמיתי \ טל גורן

נכון, יישמע מעט מוזר לומר, אך ביום שני האחרון במשחק נגד מכבי ת"א החלה למעשה מכבי חיפה את העונה שלה. לא פחות מארבעה שחקנים חדשים הצטרפו בחודש ינואר לירוקים שלמעשה עשו מהפך שלם בסגל של הקבוצה ושינו אותה לגמרי.

על אף התיקו המאכזב ושער השוויון של הצהובים בדקה ה-91' , אפשר היה לראות ניצוצות של שינוי אצל הירוקים. הקבוצה נלחמה, הייתה אגרסיבית במרכז השדה ו"לא אפשרה לצהובים לנשום". המתפרצות, שמכבי חיפה של העונה כל כך טובה בהם, העלו את הקבוצה ליתרון משער של דמארי שכבש שער בכורה לאחר בישול יפה של עמית זנטי הצעיר. מה שכן, על אף המחמאות על האגרסיביות, במחצית השנייה אפשר היה לזהות נסיגה מסוימת בכושר הגופני של הקבוצה עד שאותה נסיגה תורגמה לשער השיוויון של קיארטנסון. שער השוויון עורר מעט את מכבי חיפה ולאחריו הגיעו דקות טובות של שליטה ירוקה,דקות שהראו שאותה מכבי חיפה חדשה יודעת גם לתקוף כשצריך, ובדקה ה87' זה הגיע, שער היתרון של רועי קהת.

סוף סוף זה הגיע, רועי קהת כבש. צילום: אורטל דהן זיו


בהשוואה למחזורים הקודמים, ראינו ביום שני האחרון קבוצה חדשה לגמרי. לקבוצה חדשה יתרונות וחסרונות רבים, חיסרון אחד משמעותי הוא כשמשחקים עם שחקנים שעדיין לא מתואמים ביניהם וזה אולי אחד הדברים שגם גרם לספיגת השערים וניתן לקבוע זאת לפי שער השיוויון השני של האיסלנדי הצהוב קיארטנסון כשהיה נראה שבאותו שער מאכזב מארק ואליינטה והבלם החדש הולמר אליופסון לא ידעו איפה לעמוד ואת מי לשמור.

כל הקבוצה הירוקה נתנה משחק טוב מאד, אך ישנם שני שחקנים שראויים לציון: אניס אלושי- לקשר מקוסובו זה היה אמנם משחק ראשון ועדיין מוקדם לשפוט אותו אך על פניו ניכר כי מדובר בשחקן אגרסיבי עם ניסיון, שיודע היכן לעמוד ויודע לנתב את המשחק של הקבוצה. בפעם הראשונה העונה מולנסטיין יכול היה לשחק עם שלושה שחקנים אגרסיביים יחסית באמצע ולעשות "בלוק" הגנתי שליריבות יהיה קשה יותר לפצח,וזה הוכח במשחק מול מכבי ת"א, האמצע היה פחות חדיר מבדרך כלל.

עמית זנטי- הרבה כישרונות שעלו בעבר מהנוער לבוגרים לא ידעו לעשות את המעבר המהיר בין הקבוצות בעיקר בהיבט אופן המשחק, השליטה בכדור או איך שהקהל אוהב לקרוא לזה "שחרור הכדור בזמן". נראה שלזנטי יש את הטאצ' ואת הטיימינג הנכון למסור את הכדור בזמן,וראו זאת בבישול השער של דמארי ובעוד כמה מסירות טובות שהביאו למצבים מסוכנים על שער היריבה.

הופעת בכורה לא רעה. אלושי צילום: אורטל דהן זיו


ביום שני תגיע מכבי חיפה למשחק באשקלון או יותר נכון היא מגיעה למבחן אופי חשוב מאד בליגה שלה – לשמר את היכולת מהמשחק מול מכבי ת"א. זהו, זה המבחן האמיתי, המקומיים יסגרו את המשחק ויקשו מאד על הקבוצה של מולנסטיין, מכבי חיפה שוב תגיע למצב בו היא היוזמת ולא המתגוננת והשאלה הגדולה אם לקבוצה הנוכחית עם השינויים של ינואר יש את הכלים לפצח הגנות מסתגרות.

הליגה האמיתית של מכבי חיפה החדשה מתחיל ביום שני באשקלון ותימשך עם דרבי, משחק חוץ נגד כפ"ס ומשחק בית נגד אשדוד. בכדי להגיע לפלייאוף העליון חייבים לעבור משוכות שעל הנייר נראות די קלות אבל במציאות הנוכחית זה הופך למשימה מאד קשה אך עוד לפני רצף המשחקים הבא, הדרך של הירוקים בחזרה לצמרת מתחילה עכשיו, באשקלון, ושם מלחמה והקרבה לא יספיקו אלא הם יצטרכו גם קצת יצירתיות.

השחקן היצירתי שהיה חסר בסגל? זנטי במשחק מול מכבי ת"א / צילום: אורטל דהן זיו


Commenti


bottom of page