top of page

טיסה 4:4:2 תנחת ב- הפועל חיפה

טיסת ההרכב ההתקפי של מולנסטיין וחניכיו הייתה צפויה לנחות בניצחון השלישי הרצוף שלהם, אך משהו השתבש והם ביצעו נחיתת חירום אצל היריבה האדומה מבית.

מעטים מאוד האנשים שציפו שהדרבי הזה לא יסתיים בניצחון ירוק ולא משנה אם הם אוהדים ירוקים, אדומים או עוד חובבי כדורגל יחסי הכוחות לפחות על הנייר היו ברורים להם מראש. מכבי חיפה הגיעה במומנטום שלה ולאחר שני ניצחונות רצופים לעומת הפועל חיפה שמאז הניצחון הבלתי נשכח על בית"ר ירושלים שכחה איך זה להיות בצד שמרוויח 3 נקודות בתום המחזור. אך גודל הציפיות כגודל האכזבות הוא לא סתם משפט וכל האוהדים שצפו לאדומים תבוסה, קיבלו מהם כבר במחצית הראשונה את התשובה.

מחצית ראשונה רובה בשליטה אדומה ומחצית שנייה רובה בשליטה ירוקה, נראה ששתי הקבוצות חלקו לגמרי את המשחק ולא רק בתוצאה. אך גם במשחק בו מתחלקים והצופים לצערם לא זכו לראות שערים, יש מאבקים והם לא פחות מעניינים:

אדילסון באהייה VS אלירן עטר בצד אחד מי שטרם תחילת המשחק הסתמן כ"שובר השוויון" של האדומים אך על כר הדשא היה הרבה פחות דומיננטי משציפו ומהעבר השני אלירן עטר שהוא ללא ספק שובר השוויון המנטלי של הירוקים , כמות התמיכה והעידוד בהם זכה מהקהל בלתי ניתנת לערעור אך בנושא השינוי במגרש, זה בהחלט היה ניתן לשיפור.

שלומי ארביטמן VS פיראס מוגרבי שניהם נכנסו כמחליפים, שניהם הוסיפו למשחק והיו מוסיפים יותר אילו היו נכנסים מוקדם יותר. במקרה של מוגרבי זה היה בולט אף יותר שבמהלך הדקות הבודדות בהן שיחק הוא הפך את המשחק להתקפי יותר וסיכוי גדול ששמונה הדקות בהן שיחק השאירו למולנסטיין חומר למחשבה.

ברונו פיניירו VS גארי קגלמאכר בלמים או קשרים אחוריים זה כבר פחות משנה, הפורטוגלי והאורוגוואי הוכיחו שהם יודעים לשחק בשתי העמדות אך מעבר לכל שניהם הוכיחו שלא משנה באיזו עמדה נוכחותם רלוונטית וסייעו לקבוצתם לשמור על רשת ריקה. פיט פלטהאוזן VS עמרי גלזר קרב המצטיינים שהסתמן מראש כקרב הטוב ביותר במשחק. גלזר המשיך בהפגנת היכולות המצוינת מאז שקיבל מלויטה את המפתחות לשער של מכבי חיפה ואילו פלטהאוזן ממשיך להיות השחקן הבולט ביותר בצד האדום במשחקים האחרונים בהם היה כשיר. כאן ניתן להגיד בבירור – אם לא שניהם, כל אחת מהקבוצות הייתה נראית אחרת ותוצאת הסיום בטח לא הייתה נשארת 0:0 . מה שכן בטוח, אחד מבין המתמודדים במאבק הזה זכה וזהו גלזר שקיבל זימון לנבחרת הבוגרת.

לאחר הניצחון של מכבי חיפה על מכבי תל אביב התראיין יצחק ויסוקר, מאמן שוערי הנוער של נבחרת ישראל לתכנית "יציע גימל" ושם נשאל בנושא עמרי גלזר. ויסוקר בתשובתו אמר "מעביר פה ביקורת לאנשים שמחליטים. גלזר בן 19 , צריך לשים אותו בנבחרת רק כדי שיהיה באווירה הזאת ולהכין אותו למקרה שייכנס, ובעוד שנה שנתיים דודו גורש יפרוש ויהיה לך שוער מוכן". אז דבריו של ויסוקר כנראה עברו הלאה לגורמים הנכונים ונוספת אליהם העובדה שמאמן השוערים של הנבחרת הוא לא אחר מאשר ניר דוידוביץ' , שהוא זה שהמליץ בזמנו ליעקב שחר על רכישת גלזר והתוצאה הסופית – זימון בכורה .

רצו לראות שערים. הקהל של מכבי בעוד תצוגה מרשימה


הדרבי הזה הסתיים בתיקו שדווקא שונה מלא מעט משחקי כדורגל, או כפי שאמר זאת במדויק חנן ממן במסיבת העיתונאים לאחר המשחק "התוצאה משקפת" , תיקו ששיקף בדיוק את מהלך המשחק. אלי כהן מאמן הפועל חיפה לא הצליח להסתיר את חצי החיוך על פניו ונראה שהיה יותר מרוצה ששבר את רצף ההפסדים מאשר מאוכזב שלא ניצח. עוד התגאו בקבוצת הפועל חיפה על ערב הגיבוש שביצעו מספר ימים לפני כן ואלי כהן לא הסתפק רק בשמחה אלא העביר גם מסר "יש מקומות שנותנים קנסות ויש מקומות שמתופפים" .

ובזמן שהאדומים רוקדים ומתופפים, במכבי חיפה צריכים לעשות קצת יותר חושבים. חצי החיוך של אלי כהן היה רחוק מלהיות שרוע על פניו של מולנסטיין שאולי בדיעבד הבין שהפועל חיפה למדה את הרכב ההפתעות שלו לפני שהגיעה להתמודדות הזו, אך מולנסטיין נשאר דבק בשיטתו ועמדתו וגם כשנשאל לחילופים שהחלו רק בדקה ה-74' הוא סרב להסכים עם הטענה שהגיעו מאוחר מדי.

אז מתופים , ריקודים, הימורים וחיוכים הסתפקנו לעת עתה בדרבי ללא שערים. ומכאן – לנחיתה הבאה.

Comments


bottom of page