1/5

ירידת הדורות-מונד

מאת בן טרבס | כאוהד כדורגל, קשה לי להסתכל על המצב של דורטמונד ולהישאר אדיש, זה קרה לי גם עם ליברפול ועם הכדורגל האיטלקי בכלל, אבל משהו בקבוצה הנהדרת של יורגן קלופ גורם לאמפטיה מכל חובב כדורגל כמעט. צניחה חופשית מהאולימפוס. כך חולפת לה תהילת עולם?

תסתכלו לרגע על טבלת הבונדסליגה, משהו בה מוזר עד כדי לא יאומן. אני לא מדבר על השליטה של באיירן, זה משהו שכבר התרגלנו אליו בשנים האחרונות. אני גם לא מדבר על פאדרבורן שעלתה רק השנה ומפתיעה, אני מדבר על בורוסיה דורטמונד, קבוצה נהדרת שקמה לתחייה לפני כמה שנים, לקחה תארים, הגיעה לליגת האלופות (ואפילו מצליחה בה) וסומנה גם השנה כאלטרנטיבה היחידה להגמוניה של המפלצת מבוואריה, נמצאת עמוק במקום האחרון. פשוט לראות ולא להאמין.

בהקשר של ליגת האלופות, נשאלת השאלה – האם זו דורטמונד האמיתית או שזו רק מסיכת הקרנבל שנקרא 'ליגת האלופות'? מה גורם לקבוצה לפערים הענקיים האלה בין היכולת במפעל אירופי ליכולת בליגה? זו הרי לא הפעם הראשונה שהם משחקים בשני המפעלים במקביל. יגידו פציעות, ויגידו שובע של יורגן קלופ, ויגידו שכל שנה הם מאבדים את השחקנים הכי טובים לאותה מפלצת כדורגל בראשות פפ גוארדיולה.

מאמן שקל לאהוב.