top of page

כך יחזיר רוני לוי את מכבי חיפה לטופ

 מאת טל גורן| 5 דברים שצריך המאמן החדש-ישן לעשות כדי להחזיר את מכבי חיפה למקום הראוי לה.

בחודשיים האחרונים זה היה באוויר והיום זה הפך לרשמי. רוני לוי מונה למאמן מכבי חיפה ל-3 השנים השנים הקרובות וחוזר לקדנציה שנייה במועדון. כזכור, הקדנציה הראשונה של המאמן המנוסה במועדון הירוק התחילה מצוין עם 3 אליפויות רצופות, אולם לאחר מכן הגיעו שנתיים קשות בה הקבוצה אמנם הגיעה להישג יפה באירופה (שמינית גמר גביע אופ"א), אך בליגה התקשתה והייתה רחוקה מאוד ממאבק האליפות.

אז מה צריך לעשות רוני לוי במכבי חיפה הנוכחית?

1. בניית צוות מקצועי שהוא מאמין בו והרחבתו של הצוות הקיים- אחד הדברים החשובים למאמן כשהוא מגיע בקיץ זה להביא את האנשים שהוא מאמין בהם. מכיוון שרוני לוי כבר עבד בעבר במכבי חיפה ומכיר את רב האנשים הפועלים בו, הוא לא צפוי לעשות שינויים משמעותיים מלבד הבאתו של עוזר מאמן שיהיה איש יסודו של המאמן. דבר שכן רוני לוי חייב לעשות זה להרחיב את הצוות בפיזיוליגים ומאמני כושר נוספים. בקדנציה הקודמת במועדון רוני לוי היה המאמן הראשון שהשתמש בטכנולגיות מתקדמות לשיפור הכושר של השחקן הישראלי ולמעשה הביא דבר זה למועדונים בליגה הישראלית.

2-דרישה למנות סקאוטים במשרה מלאה- דבר זה לא היה במועדון בקדנציה הראשונה של רוני, שעשה סקאוטנג בעצמו וטס לראות שחקנים בלייב. רכש שזוכרים לו מסוג כזה של סקאטוינג הוא רוברטו קולאוטי שנחשב להצלחה אדירה של המאמן. במכבי חיפה לפני כמה שנים היה סקאוט במשרה מלאה, אלון חרזי, אולם בשנתיים האחרונות לא מאיישים תפקיד זה במועדון. רוני לוי חייב לדרוש אדם כזה במשרה מלאה כדי שניתן יהיה לבנות בצורה מוצלחת יותר את הקבוצה.

צילום: מכבי חיפה האתר הרשמי.


3-הפיכת כפר גלים למתחם סטרילי- דבר אותו צריכים במועדון ללמוד דווקא ממכבי ת"א-שם בעקבות עניין זה יש שקט תעשייתי שנותן למאמן לעבוד. גם העובדה שאין הדלפות היא תוצאה של עניין זה. הפיכת השטח למקום עבודה ייתן יותר שקט למאמן ויגדיל את סיכויי ההצלחה.

4-הורדת התלות ביוסי בניון- יוסי בניון הגיעה בקול תרועה רמה לקבוצה בתחילת העונה, אולם הציפיות ממנו לא היו כ"כ ראליות. אין לו כבר את אותם הפעולות שהיו לו בגיל 21, אולם הוא עדיין תורם במנהיגות שלו ובעזרה שלו לשחקנים האחרים. כשהוא על המגרש מרגישים שיש בעל בית. אולם הגיל עושה את שלו ובגיל 35 יוסי בניון כבר לא יכול להיות שחקן הרכב. רוני לוי יצטרך לבנות את הקבוצה על שחקנים אחרים ולהוריד את התלות מבניון שיכול לעזור בתפקיד של שחקן רוטציה.

5-פגיעה בשחקנים הזרים- סעיף זה מתקשר לסעיף מספר 2 (מינוי סקאוטים יגדיל את הסיכוי לפגוע בזרים). אבל גם ככה אפשר להביא זרים טובים. רוני לוי אימן מספר שנים באירופה בוודאי מכיר זרים שיוכל להביא. דבר זה חשוב מאד להצלחה משום שבעשור האחרון במכבי חיפה לא פוגעים כמעט עם הזרים ומביאים שחקנים שלא מצליחים להשתלב ולהיות דומיננטים מהשחקנים הישראלים.

לסיכום, רוני לוי הוא המאמן הנכון בזמן הנכון, יש לו את הניסיון, הידע הנדרשים על מנת להחזיר את מכבי חיפה החדה והלוחצת, כזו שהאוהדים רוצים לחזור ולראות. 7 שנים לאחר שעזב ו-4 שנים ללא תואר הספיקו גם לאוהדים שבתחילת דרכו של המאמן התנגדו למינויו. עכשיו חוזר רוני לוי במטרה אחת, להחזיר עטרה ליושנה.

כותב הטור הינו תלמיד במכללת "ספורט פאנל" בניהולו המקצועי של נדב יעקבי

Comments


bottom of page