1/5

כמה יוסי

מאת: גבי גל |כבר כמעט עונה שלמה שאנחנו שומעים,קוראים ומדברים על יוסי בניון. בכל פעם הנושא הוא אחר: לפעמים יוסי הוא איש המריבה, פעמים רבות העונה הזכיר למה היה שווה להחזיר אותו ולפעמים גם המריבות עם הקהל שלא עשו טוב לאף אחד מהצדדים.

יוסי היה ונשאר אותו בחור אמוציונלי, רגיש, אחד כזה שלא יכול לעצור את הרגשות שלו בין אם לטובה ובין אם לרעה. מאז החזרה שלו לישראל, זכינו לראות אותו מתרגש על הדשא ומגיע עד לדמעות שלשמחתו, הגיעו מרגעים מאושרים יותר. הקפטן חטף כל כך הרבה ביקורות, עבר ימים לא פשוטים בשנתיים האחרונות, ובכל זאת תמיד ידע לעמוד על הרגליים ולהיות המקצועי מבין כולם.

בימים שמכבי חיפה דישדשה בתחתית הליגה, המריבה עם מאמנו בתחילת העונה, הניתוק בין חלקיק מהקהל וכל דבר שרק יכול היה לגרום לו לקום ולעזוב- כל אלו הפיחו ביוסי תקוות ורצון להוכיח לכולם, ובעיקר לעצמו שלא בשביל זה חזר לישראל. כולנו ראינו העונה את התרומה של בניון לקבוצתו, מעבר ליכולת הטובה על המגרש, האחדות וחדר ההלבשה המגובש יותר התחיל להראות סימני חיים ואת טביעות האצבע של יוסי.

לקראת סיום הליגה, לא מן הנמנע שנשמע רבות על עתידו של בניון שכבר הכריז: ״אשחק גם בעונה הבאה,אך עדיין לא יודע איפה״, משפט כזה שידע לעשות כותרות ולגרום לכולם לתהות למה התכוון המשורר. הקשר הוותיק מסיים חוזה של שנתיים בתום העונה ויהיה שחקן חופשי לכל דבר, מה שמאפשר לו לנהל מגעים עם כל קבוצה שירצה או שתפנה אליו. כולנו חכמים מספיק כדי להבין שהסיכוי שיוסי יסיים את הקריירה שלו בקבוצה אחרת קלוש, אך קיים. פערים כספיים, מריבות עם הקהל והתנגחויות שונות הם חלק ממכבי חיפה בשנים האחרונות ולצערנו גם התרגלנו.

יישאר במכבי חיפה? צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה (ראובן כהן)