top of page

כן הסתנוורתי, מגזין סופ"ש / שלומי מיינר

כן, הסתנוורתי. וזה מה שעומד לקרות: אנחנו לאחר שלושה נצחונות רצופים, מנצחים את בני יהודה השבורה, קורעים את כפר סבא הקטנה , שוברים את סכנין שבתקופה רעה וגונבים נצחון קטן על באר שבע בסמי. אני מסתנוור, זה לא רחוק מהמציאות, וזה מחזיר אותנו למאבק על האליפות. הסתנוורתי, כי חזרה לי קצת התחושה שליוותה אותי כל חיי כאוהד מכבי חיפה, ״לא נורא, מובילים עלינו, אנחנו גדולים עליהם בכמה מידות ועוד ממש מעט זמן נהפוך את זה״ . הסתנוורתי כי שלטנו במשחק, הסתנוורתי כי הגענו למצב בדקה השנייה והסתנוורתי כי לראשונה העונה, ספגנו וניצחנו! היינו בפיגור ולחצנו על הגז בכיוון הנכון, לא נשברנו ולא התבזינו. ועכשיו, אחרי שחגגנו, הגיע הזמן לנתח את מה שקורה לנו, איפה השתפרנו ואיפה חייבים להשתפר, כי בשורה התחתונה… אנחנו עדיין לא משהו. 1. מרכז הקישור – גרם לי לאושר גדול יותר מהתוצאה עצמה. בכלל, משחקי העונה נראו כאילו אנחנו בנחיתות מספרית, כאילו אנחנו 9 מול 20. קטלנו תקופה את דרניציץ׳ המסכן שנשאר כמו זאב בודד אל מול התקפות שלמות, ונותר בודד במשימה בלתי אפשרית לרדוף אחרי 3 קשרים במקביל. אתמול סוף סוף חזרנו למה שמרקו (לא מתגעגע אליו) הבין: צריך שניים חזקים מאחורה. נטע לביא (חמוד, אבל לא לאליפות) ודריניצ'יץ' (בחיית… תמסור יותר מדויק) ניהלו משחק חזק ופתאום היה מרכז! היה עם מה להניע כדור, היה עם מה להתמסר והיה עם מה לעבוד. לא מרכז של באר שבע, לא מרכז של הצהבת, אבל משהו לעבוד איתו. משהו להתחיל איתו תקופה חדשה. 2. אוברניאק – מאכזב אותי. כשרון גדול וחוסר כח ברגליים, 0 בכח מתפרץ ולפחות בשונה מראיוס, 100 בכריזמה. אנחנו חייבים מישהו שיגשר בין החולייה האחורית לשלושת החלוצים ויחלק גם כדורים יפים בדרך, צריך שם כוכב. לתפקיד כזה צריך מוסר על, יש לנו אחד נחמד כזה בנוער, ערן ביטון, ואני מקווה שלא נפספס את הכשרון הזה.

אוברנייאק, מאכזב עד כה. צילום: האתר הרישמי.


3. יוסיל׳ה – אין ספק שמצא (מצאו לו בכח) את מקומו. הכישרון לא הולך לשום מקום, זה משהו שישאר איתו עד הסוף, אבל בכדורגל הפיזיות לא פחות חשובה. השוואה פיזית בינו לבין שחקני השדה מגיע בדקה 60+ כשהצעירים עייפים וכך הכישרון של יוסי יכול לבוא לידי ביטוי. פתיחה עם יוסי במצבו הפיזי משולה לפתיחה עם 10 שחקנים. 4. החילוף של יוסי – שוב אני מאוכזב. הפעם מרוני לוי. אם לא מדובר בבקשה והתעייפות של נטע לביא, הרי שמדובר בלא פחות משערוריה. עד שהגענו לשליטה במרכז השדה וניצלנו את היתרון המרכזי, שוב השארנו את דריניצ'יץ' במצב כמעט בלתי אפשרי. אין מקום ליוסי ולאוברניאק ביחד במרכז המגרש, זה גורם לנו להראות כמו גבינה מחוררת. 5. קינן – אמנם פתחתי בהסתנוורות, אבל, אני מבקש לא להסתנוור מהדקל. הוא מכניס, הוא מוטיבטור על, אבל הוא בור ענק בהגנה. האיטיות שלו מחסלת את הבלם לידו וגורמת לחוסר שקט אל מול חלוצים מהירים. בואו לא נשכח את צ׳יבוטה המהיר מכפר סבא ואת דובב גבאי מביתר, לדקל אין את היכולת לרוץ איתם. אני מאוהב בו, ובאמת שלא נעים לי, אבל כדי להגיע לטופ אנחנו חייבים מישהו אחר.

דקל קינן, למרות הכל, איבד מהמהירות. צילום: האתר הרישמי.


ואם בטופ מדובר – קשר קדמי, קשר אחורי ובלם בינואר ובואו נגשים את החלום ונרוץ לאליפות. הסגל היום מתאים למאבק עיקש עם בית"ר על המקום השלישי, קניות נכונות, המשך המומנטום וחילופים נכונים יכולים לקחת אותנו למקום אחר. פיקשוש קטן מול בני יהודה ואני חוזר לייאוש, יאללה, מכבי!

Comments


bottom of page