top of page

לא להיבהל, יש לנו תכניות \ גבי גל

תור כריסטיאן קרלסן, מנהלה המקצועי של קבוצת מכבי חיפה, לא הצטרף לפני זמן רב לצוות הירוקים אך ללא ספק מוביל דרך חדשה במועדון. הנורבגי שהגיע ארצה לאחרונה אמנם מרבה לשתף את הקהל הירוק בתמונות וסרטונים ברשתות החברתיות, אך הפעם התארח ברדיו חיפה והחליט להעביר את המסרים לקהל הירוק דווקא במילים.

בנושא תפקידו החדש אותו מבצע אמר הספורט-דירקטור כי "אני אוהב את העבודה שלי, זה פנטסטי אנשים מאוד נחמדים כולם רוצים שהקבוצה תראה טוב על המגרש יש אווירה טובה עם השחקנים ובמועדון וזה כיף גדול, אני אוהב את הכדורגל הישראלי" . התחבר מהר לכדורגל הישראלי על אף שהוא שונה מאוד מהמקומות בהם עבד טרם הגעתו למכבי חיפה.

"רציתי משהו שונה משהו אחר מדינה חדשה כדורגל חדש. אחרי שנפגשתי עם יענקל'ה ובן דב אמרתי – בוא נלך על זה". וכמה רחוק הוא ילך עם זה? "אני מקווה שאהיה כאן כמה שיותר שנים. ככל שיענקל'ה ירצה אותי ככה אני אשאר".

בנוגע לתהליך התייחס: "עשינו הרבה שינויים והמועדון הלך לכיוון של כל כך הרבה שינויים, אין מועדון בהיסטוריה של הכדורגל שהצליח לעשות שינוי ומגיע תוך שנה לכל היעדים שלו. אנחנו לא יכולים לבחון את העניינים משבוע לשבוע וזה מה שעושים בישראל. אנחנו בוחנים את זה לטווח רחוק יותר". "אני לא יכול להגיב על מה שקרה לפני שהגעתי. מה שאני יכול להגיד הוא שהעבודה שהם עושים כל יום מאוד טובה. כדורגל זה לא ללחוץ על כפתור והכל משתנה".

ואם מישהו חש בבהלה בתום הסיבוב הראשון, הבהיר קרלסן כי "אין ממה להיבהל, יש לנו זמן ואנחנו נמשיך לעבוד על התכניות שלנו להפוך את מכבי חיפה למועדון ענק בסדר גודל אירופאי. אני לא רוצה לדבר יותר מידי על טקטיקה זה התפקיד של רנה".

לא להיבהל. יש לו תכניות תמונה: האתר הרשמי


חלון ההעברות מתקרב ויש עיסוק רב בשחקני הקבוצה והרכש העתידי, בנושא זה אמר כי "אנחנו רוצים שחקנים עם מנטליות שמתאימה למכבי חיפה. בינואר הקרוב ובקיץ תהיה למכבי חיפה האפשרות להביא שחקנים שמתאימים לפילוסופיה של המועדון". אייל גולסה? "לא הייתה עליו הצעה. הוא מעולם לא היה מועמד רציני הגיע למכבי חיפה".

ולעומת שמות רבים שהיו באוויר לאחרונה, מי שכרגע כן מסתמן כמועמד רציני הוא הבלם האיסלנדי ואת זה מאמת קרלסן: "הבלם האיסלנדי הוא אחת מהאופציות שלנו לינואר, מה שאני יכול להגיד אנחנו מחפשים שחקנים לאמצע בלם, קשר, חלוץ. פייטרים, ישאפו לתארים, מחפשים המון אופי" . ואופי חזק בהחלט היה נדרש לאחר משחקי הקבוצה באסטוניה אותם זוכר תור היטב : "אסטוניה היה אחד הרגעים הכי מבישים בקריירה המקצועית שלי".

ומה קורה בינו ובין המאמן רנה מולנסטיין? "לפני ארבעה חודשים רנה החל את התפקיד, רובם הכירו אותו ממש מאז שהגיע לקבוצה ולא לפני. אני לא מתערב בבחירת ההרכב ומי ישחק – זה מתכון לאסון. צריך לכבד את המאמן מבחינת האימונים, הפילוסופיה של המועדון זה בידיים שלי אותה קובעים אני והבעלים. אבל לא ממשחק למשחק, זה תפקיד המאמן." מה שכן השאיפה היא ככל הנראה ברורה ומשותפת – "תוך שנתיים שלוש כבר צריכה לחזור לאירופה מכבי חיפה".

לא מתערב לרנה מולנסטיין בהחלטות תמונה: האתר הרשמי


בנושא סגל הקבוצה והיכולת אותה הפגין במשחקים האחרונים , ציין קרלסן את כמות הפציעות בקבוצה ולטובתה של הגנת הקבוצה טען כי "כשכל הסגל היה בריא במשך חמישה משחקים לא ספגנו שער". ולגבי רועי קהת, אחד השחקנים שסופג לא מעט ביקורות לאחרונה, הוא הבהיר "אין שחקן בסגל שנכתב לו בחוזה שהוא חייב להיות באחד עשר הפותחים בכל משחק. אני, יענקלה ורנה מאוד מרוצים מקהת. גם אם הוא לא כובש הוא נותן הכל, הוא בחור ברמה גבוהה, בעתיד הוא ישחק יותר קדמי וזאת ככל שהקבוצה תיבנה. הופתעתי מהביקורות".

באופן כללי לגבי שחקנים שחוזרים ארצה הבהיר כי "נצטרך לבדוק טוב שאם הם חוזרים הם באמת רוצים לשחק במכבי חיפה, כשהם ירצו לחזור סביר שנשמע מהם. זה לא ריאליסטי לדבר על שחקנים מצליחים".

ומה לגבי פיתוח הנוער? מספר קרלסן כי "באקדמיה לנוער מתחילים לעשות התאמות כדי שיהיו תנאים בדומה לבוגרת" . אם כך, מסתמן כי יש תכנון לשילובי שחקנים נוספים בקבוצת הבוגרים בעתיד כדוגמת נטע לביא אשר לגביו התכניות הן ברורות או כפי שאמר "נטע לביא יום אחד יהיה קפטן נפלא לירוקים, הזמן של נטע יבוא".

ואליכם קהל האוהדים הוא פונה ומייעץ "לא להקשיב לתקשורת. קראתי כל כך הרבה דברים, אני מכיר את העבודה העיתונאית יש סיטואציות שאני קורא משהו שקורה בקבוצה ואז מחייג לשחקן והוא לא יודע בכלל על מה מדובר" לדוגמא בנושא גליינור פלט שעסקו לא מעט בתחושותיו ועתידו הוא הבהיר "גליינור פלט שמח במכבי חיפה".

"אני חושב שהמועדון פנטסטי. אנחנו לוקחים אלפי אנשים לאשדוד וגם המשחק מול רעננה לא היה טוב והאוהדים היו שם ותמכו. זה מאוד מאוד חשוב לכולנו התמיכה הזאת. תודה לכולם! "

Comments


bottom of page