top of page

לא ליגה

מאת נדב דרעי | איך נקלענו למצב שכבר בחודש אוגוסט, לא נשארנו עם נציגה אחת באירופה? הכדורגל הישראלי מפוצץ לנו שוב את בועת הציפיות שהיינו בה לאורך כל הקיץ.

ביום חמישי האחרון הפסידה מכבי תל אביב 2:0 לאסטראס טריפוליס היוונית וחיסלה כמעט סופית את סיכוייה לייצג את המדינה במסגרת הליגה האירופאית. כן, אותה מכבי תל אביב בדיוק, שבעונה הקודמת שיבחנו אותה על האליפות שלקחה כבר שלושה מחזורים לפני סיום העונה, שדרסה את הליגה וגם ייצגה אותנו בכבוד בליגה האירופאית. אותה מכבי שהשאירה בדיוק את אותו סגל '"אימתני" ואף התחזקה באיגבור שהגיע מספרד ובעדן בן בסט שנחת היישר מהליגה הצרפתית.

ממש לא ליגה. צילום: פייסבוק מכבי ת"א.

איך אכלנו את זה שוב פעם, ולא, אני לא מדבר רק על מכבי תל אביב אלא על הכדורגל הישראלי בכלל. כשבחודש יולי האחרון מגיע ברקוביץ' להפועל תל אביב, ומצהיר שהציפיות שלו הם מקום שני ודרבי, ומשהוא מעדיף להפסיד 3-0 ולא לסיים משחק בתיקו 0-0 משעמם, מגיעה אסטרה מקזחסטן, מה שהקהל מכנה "קבוצה של דייגים" ,שמה שלישיה ברשת של דני עמוס ובועטת אותו בוולה מאירופה. אז אפשר לומר שהתקציב נמוך ואין כסף להביא שחקנים, שדאמרי עזב ושהאדום המוקדם במשחק הראשון הקשה מאוד על המשחק. בשורה התחתונה אפשר לומר כישלון מהדרג הניהולי הבכיר ועד לשפיץ הנעל של חלוץ החוד.

הפועל באר שבע רכשה בחלון ההעברות שני ליגיונרים – מאור מליקסון ושלומי ארבייטמן. שני שחקנים שיכולים להפוך את הקבוצה של אלישע לוי לאטרקטיבית יותר, חזקה יותר ונוצצת יותר מבשנה שעברה. במבחן הראשון של העונה מול ספליט הקרואטית, הצליחה הקבוצה מהנגב לייצר החמצות נוראיות, שבסופו של דבר עלו לה בהדחה. ורק שלא יאמרו בקבוצה שנמכרו אלפי מנויים בודדים.

מציאות לחוד ציפיות לחוד, אייל ברקוביץ' צילום: פייסבוק הפועל תל אביב.

ונעבור למנה העיקרית, מכבי תל אביב. הקבוצה בעלת התקציב הגדול ביותר בליגה הישראלית. מועדון ברמה אירופאית לכל דבר – מנהל מקצועי,חדר הלבשה מגובש, אימונים מצולמים ומסיבות עיתונאים פעם בשבוע, הקבוצה שנשארה כמעט באותו הסגל ואף חיזקה אותו, עומדת על סף הדחה מהליגה האירופאית, ע"י קבוצה שסיימה את העונה הסדירה ביוון במקום החמישי, וזאת לאחר שהודחה בסיבוב השלישי של מוקדמות ליגת האלופות. ופתאום גם הקבוצה הכי אירופאית בישראל מראה פתאום שהרמה בינינו לבין הכדורגל האירופאי עומד בין שמיים וארץ.

יום לאחר ההפסד לאסטראס היוונית. מתעסקים בהתפרעויות גזעניות מכוערות של אוהדי הקבוצה, ריסוסי תג מחיר ברמה הכי נמוכה שיכולה להיות, בעקבות התקרית לכאורה של טל בן חיים. כדורגל ישראלי במיטבו. המניות של הכדורגל הישראלי ממשיכות ליפול עקב התצוגות הכושלות באירופה. הקבוצות הישראליות חייבות לעשות חריש עמוק כדי לתקן את המצב, ולדאוג שבשנה הבאה נזכה לטוס לאיטליה, אנגליה או גרמניה כדי לעודד את קבוצות הבית שלנו, עם דגלי כחול לבן. הליגה הישראלית היא כבר מזמן לא הליגה השישית בטיבה באירופה, ויש שיגידו שלא הייתה אף פעם. העונה האירופאית שלנו נגמרה עוד לפני ספטמבר, אז כל מה שנותר לאחל, עם נגיעות של אופטימיות, שהעונה הבאה תהיה מוצלחת יותר. ועד אז, בואו לא נתפלא למה עומאן עוקפת אותנו בדירוג העולמי.

Komentáře


bottom of page