top of page

ליגת אלופות שמח

מאת בן טרבס | הכל כבר מוכן לחזרתו של המפעל הנוצץ ביותר. כמעט שלושה חודשים בלעדיו, גרמו לכל חובב כדורגל לחכות לשבוע הזה, כשהוא יודע שימי שלישי ורביעי יהיו חג לכל דבר, ליגת האלופות חוזרת ואיתה ההתרגשות

הליגות המקומיות מספקות עד כה עונה נהדרת, בספרד המאבק משולש, באנגליה אי-אפשר לסגור שום דבר עד הסוף, בגרמניה האלופה אמנם סגורה אבל שאר הליגה מעניינת מאוד, וגם באיטליה הליגה מעניינת למרות שיובנטוס בדרך כנראה לעוד אליפות. גם הגביעים המקומיים סיפקו את מנת ההתרגשות והעניין שלהם, כל ליגה והשיטה שלה. אבל עצם זה שאלו ליגות שמשוחקות משבת לשבת ומראשון לראשון, דווקא המפעל האירופאי הנוצץ שנקרא ליגת האלופות מספק חווית חג והוא בעל הילה משל עצמו.


פחות בקטע של הניתוח המקצועי ויותר בקטע של חוויית הצופה – הנסיעות לסופר ולחנות האלכוהול הקרובה לבית הופכים לתכופים יותר בכמה ימים שלפני, שקיות מלאות חטיפים וארגזים של מבחר בירות ארצנו וארצות אחרות, קפיצה לחנות ההיא של הכלים החד פעמיים שליד הבית, שעד עכשיו רק עברנו לידה (כי למי יש כוח לשטוף כלים אחרי הבלאגן שהחברים השאירו).

הכנת האישה מראש (הולנטיינס הזה בא ממש בזמן, והיא תמיד יכולה להצטרף ולראות), ומירוק וסידור הסלון בכללי, ככה שביום שלישי ב-21:00 בערב, כבר יראה כמו מקום שממש כיף לראות בו משחק ולא כמו פיגוע בסל הכביסה. כולנו בטטות כורסא לכמה ימים.

לא מזמן דורטמונד הוציאה סרטון מטעמה, שבו כמה נציגים ממערכת הקשר הבין – אישי עם האוהד הגיעו לאוהד הביתה, והפכו את חדר השינה שלו לחוויית צפייה שכל אוהד היה שמח בה. מסכי ענק, רעש רקע של אוהדים, שולחן וספות ורכבת כוסות שנמזגות אוטומטית במבחר הבירות תוצרת גרמניה. נכון, כנראה לא נוכל לייצר את אותה אווירה שאותו אוהד קיבל, אבל בדמיוננו הפרוע הכל יכול להיות.

חוויית הצפייה תהייה אדירה, כי בכל זאת, האוהד ריאל שבחבורה בדיוק יפספס את שער היתרון של שאלקה בברנבאו, או שכולם ביחד ישמחו כשפ.ס.ז' תשים למוריניו ולצ'לסי 3 שערים.

הזפזופ בין הערוצים בכל שער שמובקע, הבעיטה בבקבוק הקולה החצי מלא אחרי עוד החמצה מסמרת שיער של בנזמה או זלאטן, השמחה על הצלת הכדורגל האיטלקי כשיובנטוס תסחוט תיקו מדורטמונד, או החמלה כלפי מנצ'סטר סיטי אחרי שברצלונה שוב דפקה לה את העונה האירופית.

הכל תקף לתקופת ההכרעות הקרובה בליגות המקומיות, אבל כאמור, לליגת האלופות יש את הקסם שלה. זהו, נוק-אאוט, אתה בפנים או שאתה בחוץ. כל צהוב ימדד ויספר לגומלין או לשלבים הבאים, כל שער חוץ יפתח את החשבונות במשחקי הגומלין. מי שיגיד לכם שפורטו – באזל לא מעניין, או שבאיירן – שחטאר סגור מזמן, כנראה לא חי את המפעל הזה עד הסוף. אף אלופה לא הצליחה להשיג Back-to-Back מאז המעבר למתכונת החדשה של ליגת האלופות.

הפתעות תמיד יהיו, וגם עוד גמר של פורטו – מונאקו הוא לא דבר שלא כיף לראות. לחובב הכדורגל האמיתי כל משחק הוא משחק גדול, בטח במפעל הזה.

במסורת היהודית יש המון חגים, לנוצרים, למוסלמים ולדתות האחרות יש כמה גם. יש חג שלא נספר בלוחות השנה הרגילים, זה חג האלופות. המאפיינים שלו הם – 1. התרגשות ושמחה גדולה, 2. חיבור בין אנשים, 3. ימים נוראיים (לאלה שעפות), 4. ואווירת החג החגיגית שמאפילה אפילו על כל חג פרופר כלשהו. חג אלופות שמח!

Comments


bottom of page