top of page

"למה אי אפשר לנצח 0-1 מסריח…" א. חבשי

מכבי חיפה לא מצליחה לנצח בביתה, מסיימת בתיקו 1-1 מול בני יהודה שממשיכה לקלקל למכבי חיפה את התוכניות.

לאחר עוד פגרה (שנייה העונה) מכבי חזרה לשחק והייתה צריכה לעבור מכשול מוכר ומנחס על מנת להמשיך להידבק לצמרת על מנת לחכות לשבוע הבא למפגש בין מכבי תל אביב לב"ש בפער נקודה בתקווה לתפוס את המקום השני. אבל רצונות לחוד ומציאות לחוד, הקבוצה הציגה יכולת מאוד פושרת ברוב שלבי המשחק, התקשתה בהנעת כדור וייצור מצבים ובסופו של דבר ספגה בבעיטה מהאמצע דווקא שביצע חילוף שאמור היה לחזק את מרכז השדה.

להלן הנקודות המרכזיות שעלו מהמשחק:

מחצית ראשונה:

 1. מכבי פתחו עם 4-5-1 כאשר עוואד לוקח צד ימין חזיזה שמאל, שרי מגיע אחורה ליד נטע לעזור בהנעת הכדור ונותן דווקא לאשכנזי את העמדה היותר קדמית בקישור.

 2. בני יהודה עם 5-4-1 עם גדיר המהיר בשפיץ וללא הנחיות של ביצוע לחץ על הבלמים של חיפה בחצי המגרש של הקבוצה הביתית.

 3. ברבע השעה הראשונה היה מאוד ניכר שהקבוצה לא עושה מספיק תנועה ללא כדור כדי לפרוץ את המערך הצפוף של בני יהודה.

 4. דקה 20 סוף סוף מהלך טוב עם דאבל פס בין שרי לרוקאביצה שמסתיים בבעיטה מחוץ לרחבה והחוצה.

 5. דקה 35 צמד טעויות של מכבי חיפה עם הרחקה רעה של עופרי ארד שחייב להפסיק להעביר כדורים בהרחקות סתמיות לחלק המגרש של יריבה בלי להסתכל לאן הכדור הולך, פס פשוט החוצה עושה הרבה יותר טוב מאשר כל ניסיון "הייל מרי" כושל. בעקבות הטעות הזאת מכבי ביצעה פאול קרוב לאדום של אשכנזי שחייב להיזהר ולעבוד יותר עם הרגליים, ה VAR הפעם בא לטובת הקבוצה ומנעה את האדום.

 6. עוואד הולך קצת לאיבוד במחצית הזאת בצד ימין, השילוב עם מבוקה לא עובד והוא יותר מפריע לו מאשר עוזר

 7. דקה 43 בעיטה טובה של עאווד שנכנס בין קווי ההגנה ובועט כדור טוב. לא ראינו במחצית הזאת את הדברים שציפו מעוואד שנכנס להרכב אחרי מחזור קודם מאוד מוצלח.


מחצית מנומנמת שלנו, ללא תנועה מהיר ללא כדור בין קווי ההגנה, כמעט ללא שילוב של רוקביצה ובעיקר משחק איטי ומפוזר.

מחצית שנייה:

 1. עם פתיחת המחצית שרי עם איבוד טיפשי שמוביל למתפרצת של בני יהודה, ליואיץ עם הזדמנות קורצת מאוד שחומקת ליד הקורה השמאלית של חיימוב.

 2. מחצית שניה נראה שהתנועה של מכבי יותר מהירה ויותר מנסה ליזום, עדיין ללא הצלחה או תרגום למצבים.

 3. דקה 62 חילוף ראשון בשורות מכבי כאשר ירדן שועה נכנס והחליף את עאווד שלא היה טוב. מכבי עוברת לפריסה רחבה של 4-2-2-2 כאשר חזיזה ושרי בצדדים, שועה וניקי באמצע כשני חלוצים.

 4. שער!!! המעבר לשיטה החדשה מוביל לשני בידודים של מבוקה באגף! אחד מגיע לשרי לוולה שזובאס הודף, בפעם הבאה הכדור ממבוקה הגיע לניקי ברחבה שמבשל לשרי שמטעה חכם מאוד את הבלם בקבלת הכדור ובועט שטוח לרשת של בני יהודה.


 1. בדקה ה 75 אבוקסיס עם חילוף שמשנה מערך, דור ג'אן נכנס במקום פנישי הבלם. אבוקסיס עובר לשחק עם שני חלוצים ו קו 4 אחורי.

 2. בלבול מגיב לחילוף של בני יהודה בחילוף ירוק נוסף כאשר בדקה 78 ז'יאנדו פוקס נכנס במקום רוקביצה והקבוצה משנה שוב את השיטה עם מעבר לחלוץ אחד ושלישיית קישור עם נטע פוקס ואשכנזי (שרי וחזיזה בצדדים). חילוף אומנם נכון רעיונית אבל לא היה צריך להוציא את החלוץ המוביל שלך במצב שביר של ייתרון קטן.

 3. אבוקסיס מגיב באותה דקה (78) מוציא את סגס האחורי ומכניס את דור כוכב הקדמי, בני יהודה מייצרת כלים התקפיים טובים על מנת להשוות כאשר מאז השער מכבי ויתרה על החזקת כדור ונותנת לבני יהודה לתקוף.

 4. פוקס נכנס נהדר למשחק ועם שתי מסירות מפתיעות מסדר שני מצבים טובים.

 5. שער שיוון 1-1 – בני יהודה חוזרת למשחק בדקה 83 עם בעיטה מרחוק של ליאויץ אחרי שאף שחקן ירוק לא יצא לקראת הבעיטה. חיימוב עם זינוק מאוחר לכדור ששוער צריך לדעת לעצור.

 6. חילוף אחרון של אבוקסיס בדקה 87 בו המאמן בחר לחזק את צד השמאלי של ההגנה של קבוצתו לאחר שהוציא את גדיר והכניס את אמיר רוסטום והעביר את בלטקסה כבלם שלישי לצד הימני של שלישית הבלמים.

 7. דקה 89 חזיזה יוצא ונכנס וילדסחוט, חילוף מאוחר מאוד (התחמם כל המחצית השניה), ויילדסחוט מיד החזיר בסלולם שלא הוביל לשום דבר אבל הדגיש את הפספוס של החילוף הזה.

בסיום המשחק, תיקו ביתי 1-1 עם משחק פחות טוב של הירוקים העונה, משחק שהיה בקצב לא מהיר וחסר דימיון במחצית הראשונה מול המערך הצפוף של אבוקסיס. התגובות הלא נכונות של בלבול למתרחש על קו הדשא וטעות של שוער עלתה למכבי בשער השיוון ובאיבוד 2 נקודות ביתיות. אבוקסיס מצידו עם צמד חילופים השיג את השיוון ומיד חזר לתבנית המשחק שלו על מנת לשמור על התוצאה. חיימוב במשחק כמעט מחוסר עבודה שגה בשער וזינק מאוחר לכדור, כאשר אלו סוג הכדורים שאמורים להיות הצד החזק שלו.

נקודת התקשורת:

כמובטח בכל משחק, נקודת התקשורת שלי הולכת לפיוס שהיה השבוע בין אירגוני האוהדים למועדון ולתצוגת הבושה בשריקות הבוז לחיימוב. דובר רבות בתוכנית האנליסטים הקודמת (לשמיעה לחצו כאן) על הלחץ המיותר שהאירגונים הללו מובילים את הקהל עליו והוספת משקולות על הרגליים של השחקנים. הובטח שזה לא המצב, שולם שולם ונבוא נעודד יפה. זה כמובן נגמר בדקה 83 ובשער של בני יהודה שבו הבוז חזר להדהד בכל נגיעה של חיימוב. אני שואל למה? האם זה יגרום לו להיות שוער יותר טוב? לעצור כדורים יותר טוב? לצבור בטחון ששוערים כה זקוקים לו? האם הוא עשה רגע "אוי דוידוביץ"? הוא ירד לא מספיק מהר לכדור שטוח ומהיר מאוד מצד שחקן עם בעיטה טובה שאף שחקן של מכבי לא יצא אליו. מספיק עם הריסוק הזה של השחקנים המסומנים שלנו, זה לא עוזר לאף אחד, אתם לא מראים כמה אכפת לכם מהקבוצה בפעולות הללו, מספיק.


עוד נקודה קטנה, אנחנו צפויים למספר ימים בהם כל כותב חצר יכתוב וידבר תחת כל עץ רענן כמה רע וקטסטרופה, כמה הלכה העונה ואפשר ללכת לים, כמה מכבי חיפה איבדה את האליפות במחזור 7 וכולם אשמים, משחר לחיימוב, מבלבול למקסים (כן אני יודע שהוא לא שיחק)… אלו המהות שגורמות לקבוצה לעלות למשחק הבא בתחושה כבדה ולחוצה, זה "משחק גורלי" נגד כפר סבא במחזור שמיני וזה חוסר פרופורציות מהדהד שהוא הרעל שהתקשורת המקומית חיה ממנו ומוכרת עוד כותרת ועוד קליק. כולי תקווה שפעם אחת ולתמיד נפסיק לתת לזה יד.

שיהיה לכולנו המשך שבוע ירוק

Comments


bottom of page