1/5

מה שאפשר עם מה שנשאר

מאת זאב המל|המשבר הכלכלי מאיים להחריב כל חלקה טובה? אין בעיה. פשוט מגייסים את אונאיי אמרי, שבונה תלכיד מנצח בתקציב מינימלי ומביא הישגים. סיפורו של מאמן ושל מועדון שמצליח לשרוד ולשגשג בתקופה קשה מאין כמותה.   

הדקה ה-94, היסטוריה בוורשה: סביליה זוכה שנה שנייה ברציפות בליגה האירופית ומעלה את מנין הגביעים בארונה ל-4, תוך שהיא חולפת על פני יובנטוס, אינטר וליברפול. אלא שהזכייה הזו היא אולי המתוקה מבין הארבע ולא רק בגלל השיא החדש שנקבע. רק שבוע לפני הגמר חניכיו של אונאי אמרי ראו כיצד חלום המקום הרביעי נגוז אחרי שפאקו אלקסאר, חלוצה של ולנסיה נעץ את השער השלישי והמסמר האחרון בארון של אלמריה – שער שהבטיח לוולנסיה את המקום במוקדמות ליגת האלופות בעונה הבאה, על חשבונם של הרוחי בלאנקוס.

מי היה מאמין שבעונה בה נמכרים איבן ראקיטיץ' ואלברטו מורנו, שחקני המפתח של העונה שעברה, סביליה תצליח לשחזר ואף להעפיל על ההישג הפנטסטי שהושג שנה קודם. למרות שסיימה את העונה במקום ה-5, בדיוק כמו בעונה שעברה, היא הציגה כדורגל איכותי יותר שבא לידי ביטוי עם 76 נקודות ו-71 שערי זכות לעומת העונה שעברה בה צברה 63 נקודות וכבשה 69 שערים. כאמור, סביליה מכרה העונה את ראקטיץ' ואלברטו מורנו. לגבי הראשון, טבעי שירצה להתקדם למועדון גדול יותר אחרי עונה מצויינת בה נטל חלק. מנגד, המגן מורנו בן ה-22 שצמח במחלקת הנוער המפוארת של המועדון, לא היה שלם עם המעבר ("אני עוזב את קבוצת חיי").

הצלחה אדירה כנגד כל הסיכויים.