top of page

'מזל של אלופה'

מאת: ינאי בן זיכרי | גם ביכולת חלשה שלה, מוליכת הטבלה הפועל באר שבע הראתה הרבה אופי כשניצחה הערב (שבת) את הפועל חיפה 2-1, ועל הדרך גם שברה כמה שיאים.

מזג האוויר הנהדר בסמי עופר בחיפה, הביא 4900 צופים למפגש של הפועל המקומית נגד מוליכת הטבלה, הפועל באר שבע. זה התחיל מהוסס משני צדי המגרש והמשחק היה פתוח לחלוטין עד הדקה ה-30 אז ברק בכר שינה מערך ל4-3-3 כשהוא מקדם את הובאן מההגנה חזרה למקומו הטבעי, בקישור. התגמול לא איחר לבוא , ומלך שערי הקבוצה, אליניב ברדה בעט בחוזקה וניצל הדיפה רעה של אנטמן כדי לכבוש את ה-12 שלו העונה בליגה . בהמשך נפצע והוחלף. מופע האימים של שוער הפועל חיפה לא נגמר שם, ובדקה ה-68 כדור ארוך שנשלח לעבר בן שהר נגמר בשני של הפועל באר שבע לאחר יציאה איומה של השוער. 2-0 ב"ש. רק 2 דקות עברו והיה זה המחליף אלי אלבז, שצימק עבור האדומים מחיפה ל-2-1. תוצאה שנשמרה עד לסיום.

המשחק של המוליכה אמנם היה רחוק מלהבריק, אך הניצחון החשוב הזה הביא עמו כמה בשורות מצוינות עבור הקבוצה. בראש ובראשונה- הגדלת הפער ממכבי ת"א בפסגה ל-8 נק', השלמת ניצחון שישי ברצף בליגה-שיא מועדון, וניצחון ראשון באצטדיון סמי עופר מאז שנפתח. הקבוצה של בכר נהנתה מיכולת חלשה מאוד בשער של הפועל חיפה ומן העבר השני מהחמצות גדולות של התקפת האדומים מחיפה. על זה אמר בכר: "אנחנו לא מחפשים להתנצל על זה שאנחנו מנצחים ונראים פחות טוב, אנחנו רוצים תמיד לנצח, יכול להיות שתיקו היה משקף יותר אבל זה לא מעניין אותנו. אנחנו לוקחים את הנקודות, ניצחון ראשון לקבוצה בסמי עופר. ניצחון 6 ברציפות פעם ראשונה, ידענו את זה לפני זה , רצינו מאוד לעשות את זה, ואנחנו רוצים לשבור הרבה שיאים השנה. זה סך הכל 3 נק' , נשארו 13 משחקים וצריך לבוא מפוקסים."

צריכים פוקוס בבאר שבע. צילום: מכבי חיפה, האתר הרישמי.


על שינוי המערך אמר בכר: " אנחנו לוקחים הרבה אופציות. אנחנו מסתכלים על היריבה ומנסים ליצור יתרון בכל משחק, לפעמים זה לא הולך ומבצעים שינויים. אני שמח שהשינוי הזה הניב את הגול דקה או שתיים אחרי זה לשמחתי. אנחנו כל פעם משנים, לפעמים זה הולך יותר טוב ולפעמים פחות." בצד המפסיד כמובן אכזבה גדולה לאחר מחצית שניה טובה של הקבוצה והעובדה שבכל זאת הפסידה. עם שריקת הסיום נשמעו קולות מאנשי הפועל חיפה על כך שהפועל ב"ש גנבה את המשחק. לעמדת הראיונות הגיע מאיר בן מרגי שפוף ואמר על המשחק :" צריך להסתכל קדימה, אסור להוריד את הראש. חצי ראשון הלכנו אחורה מדי ולא אהבתי את זה. חצי שני שיניתי מערך, שלטנו במשחק והגענו למצבים, ושאתה מגיע למצבים נגד ב"ש ולא כובש, אתה סופג בצד שני."

על הופעתו של ניב אנטמן אמר :"אחרי המשחק ישר הלכתי ולחצתי לו את היד, הוא צריך להרים את הראש ולהמשיך הלאה." על כך שעל הספסל יושב שוער זר חדש אמר :" אנחנו צריכים שני שוערים טובים שיתחרו על המקום בהרכב במצבינו." על ההמשך :" צריך להרים את הראש ולעבוד קשה. אתה רואה קבוצה עם שמחת חיים, משחקת כדורגל. צריך יותר ריכוז גם בהגנה, וגם בהתקפה להבקיע שערים."

עונה של קבוצה גדולה נמדדת במספר הנקודות שהיא לוקחת כשהיא לא בשיאה. הפועל ב"ש צולחת את המשחקים האלה העונה וזה ההבדל הגדול מהפועל ב"ש של השנה שעברה. עם פער 8 נק' בפסגה נראה שזו לחלוטין העונה של ב"ש. אז האם אחרי 40 שנה במדבר האליפות והמזל הגדול יחזרו לב"ש? לטובת הכדורגל הישראלי, הלוואי וכן.

כותב הטור היננו תלמיד במכללת "ספורט פאנל" בניהולו המקצועי של נדב יעקובי.

Comentários


bottom of page