top of page

מי אתה הולמאר ארן איולפסון?

אז ככל הנראה מכבי חיפה תתחדש בחלון ההעברות של ינואר בבלם חדש, בלם איסלנדי העונה לשם הולמאר ארן איולפסון (Hólmar Örn Eyjólfsson), שחקנה האיסלנדי של רוזנבורג הנורבגית יגיע לחזק את קו ההגנה של הירוקים אשר ישלמו עליו מחיר לא זול שמוערך במיליון יורו. כדי להכין את האוהדים לשחקן האיסלנדי שני בלבד בתולדות ליגת העל, להלן מספר נתונים שאספנו.

קצת נתונים על השחקן: איולפסון משחק בעמדת הבלם, כאשר תופקד לעיתים רחוקות גם בעמדת המגן הימני (בעיקר באקדמיה של ווסטהאם ובוכום) ובעמדת הקשר האחורי (בקבוצת האם שלו בנורבגיה ובנבחרות הצעירות). גובה 1.90, משקל: 86 ק"ג, מספר מועדף: 5.

השחקן החל את הקריירה שלו ב Handknattleiksfélag Kópavogs או HK הנורבגית, אז בליגה הראשונה בנורבגיה ובגיל 18 נרכש על ידי האקדמיה של ווסטהאם כהבטחה עתידית. לאחר שעלה לקבוצת הנוער (עד גיל 21) של ווסטהאם החל בעיקר לנדוד, צ'לטהם טאון מהליגה השלישית באנגליה, KSV הבלגית (יחד עם אחד, ניקיטה רוקביצה) וחזרה לקבוצת הנוער של ווסטהאם. באף קבוצה לא הצליח לקבל דקות משחק משמעותיות ובעיקר אמרו עליו שהוא מיהר לעזוב את נורבגיה בגיל צעיר מידי. הוא עבר לבוכום הגרמנית בהעברה חופשית לאחר שווסטהאם לא חידשה את החוזה שלו ורשם 54 הופעות במדי הקבוצה הגרמנית (בליגה השניה בגרמניה) בין השנים 2011 עד 2014. בעונתו האחרונה החל להראות את הפוטנציאל שלו והפך לבלם מוביל בליגה הגרמנית השנייה.

הולמאר ארן איולפסון, עוד בינגו של ת'ור? \ ויקיפדיה


קבוצת הפאר הנורבגית רוזנבורג החליטה להחזיר את מי שנחשב כשרון גדול בגיל צעיר ובגיל 24, לאחר 6 שנים די רדומות מחוץ לנורבגיה הוא חזר הביתה. ההחלטה התבררה כבינגו גדול, איולפסון השתלט על מרכז ההגנה הנורבגי וזאת למרות תחרות קשה על ההרכב, לא צפו שהוא ישחק הרבה והוא הוכיח את כולם. המניה שלו החלה לעלות: מ 85k עלות כרטיס השחקן בבוכום הוא טיפס הדרגתית ל 850k עלות לכרטיס השחקן, פי עשר תוך 3 שנים בלבד. הוא לקח שני דאבלים עם רוזנבורג בשנים 2015 ו 2016 אבל מה שהאוהדים זוכרים לו זה שתי טעויות קריטיות במוקדמות ליגת האלופות שמנעו מרוזנבורג לעלות לשלב הבתים.

נתון מעניין כחול לבן: אתר transfermarkt.co.uk תמיד מציע שחקנים דומים לשחקן אותו אתה מחפש, מי שעלה הוא לא פחות מאשר מיגל ויטור, הבלם של ב"ש, האם גם האיסלנדי יהיה בינגו כזה?

סגנון משחק: איולפסון נחשב "תחנה אחרונה" בהגנה, הוא משתמש המון בגובה ומיקום על מנת להיות ראשון לכל כדור גבוה כאשר המהירות שלו מאפשרת לו להקדים את השחקן מבחינת מיקום ברחבה. טיפ לחלוצים בארץ: אל תיקחו את השחקן הזה ל"ריצה על הכתף", האיסלנדי מהיר מאוד יחסית לגובה שלו ויודע למקם את הגוף ואת הרגליים בצורה נכונה מול שחקן זריז יותר וכמעט לא יורד לגליצ'ים. על השחקן נאמר שהוא בעל משמעת עצמית וריכוז גבוה, בעל מסירה טובה קדימה אשר משחררת לחץ הגנתי.

השחקן עבר את כל מחלקות הנוער של הנבחרת האיסלנדית, רשם חמש הופעות בקבוצה הבוגרת ומזוהה עם סגנון המשחק האיסלנדי שסחף את היורו האחרון.

איולפסון הולך להיות הרכש הזר הרביעי בעידן ת'ור קרלסן שוודאי מכיר אותו היטב בהיותו נורבגי. עד כה גארי קאגלמאכר אשר בא מהליגה השנייה בגרמניה וקמיל וואצ'ק אשר בא מקבוצה קטנה בפולין התבררו כהחתמות מעולות ולא צפויות על פי מאפייני הראדר של סקאוטים בארץ. קרלסן כתב את "הספר" על מציאת שחקנים זרים איכותיים במקומות בלתי צפויים וכאלה שרבים יפסחו עליהם, האם אנו עדים לעוד הוכחה לפילוסופיה של המנהל המקצועי?


Comments


bottom of page