1/5

מי אתה הולמאר ארן איולפסון?

אז ככל הנראה מכבי חיפה תתחדש בחלון ההעברות של ינואר בבלם חדש, בלם איסלנדי העונה לשם הולמאר ארן איולפסון (Hólmar Örn Eyjólfsson), שחקנה האיסלנדי של רוזנבורג הנורבגית יגיע לחזק את קו ההגנה של הירוקים אשר ישלמו עליו מחיר לא זול שמוערך במיליון יורו. כדי להכין את האוהדים לשחקן האיסלנדי שני בלבד בתולדות ליגת העל, להלן מספר נתונים שאספנו.

קצת נתונים על השחקן: איולפסון משחק בעמדת הבלם, כאשר תופקד לעיתים רחוקות גם בעמדת המגן הימני (בעיקר באקדמיה של ווסטהאם ובוכום) ובעמדת הקשר האחורי (בקבוצת האם שלו בנורבגיה ובנבחרות הצעירות). גובה 1.90, משקל: 86 ק"ג, מספר מועדף: 5.

השחקן החל את הקריירה שלו ב Handknattleiksfélag Kópavogs או HK הנורבגית, אז בליגה הראשונה בנורבגיה ובגיל 18 נרכש על ידי האקדמיה של ווסטהאם כהבטחה עתידית. לאחר שעלה לקבוצת הנוער (עד גיל 21) של ווסטהאם החל בעיקר לנדוד, צ'לטהם טאון מהליגה השלישית באנגליה, KSV הבלגית (יחד עם אחד, ניקיטה רוקביצה) וחזרה לקבוצת הנוער של ווסטהאם. באף קבוצה לא הצליח לקבל דקות משחק משמעותיות ובעיקר אמרו עליו שהוא מיהר לעזוב את נורבגיה בגיל צעיר מידי. הוא עבר לבוכום הגרמנית בהעברה חופשית לאחר שווסטהאם לא חידשה את החוזה שלו ורשם 54 הופעות במדי הקבוצה הגרמנית (בליגה השניה בגרמניה) בין השנים 2011 עד 2014. בעונתו האחרונה החל להראות את הפוטנציאל שלו והפך לבלם מוביל בליגה הגרמנית השנייה.

holmar_orn_eyjolfsson_cropped