top of page

מכבי חיפה – מאסון לפאסון

מאת גיא אדרי | מכבי חיפה מגיעה למשחק מפתח מול הראשונה קרית שמונה, ניצחון והעסק נפתח מחדש

רבות דובר בתחילת העונה על מכבי חיפה מודל 2015. מאמן חדש, שחקנים חדשים, רובם זרים איכותיים ונוצצים עם רזומה מפואר, אצטדיון חדש וכמובן סמל ענק שחוזר אל הקבוצה שדרכה יצא לכבוש את העולם, היהלום מדימונה יוסי בניון.

מכבי חיפה לא דמיינה בחלומות הכי שחורים שלה, מצב שבו כבר במחזור ה-8 המיקום שלה יהיה השני בחשיבותו, זה שמתחת לקו האדום.

המבוגר האחראי, יוסי בניון. צילום:פייסבוק מכבי חיפה.


קבוצת הירוקים מהכרמל, תחת שרביטו של המאמן הסרבי סטנוייביץ', הציגה את פתיחת העונה בין הגרועות שלה בעשרים השנים האחרונות, אפילו גרועה יותר מזו של ראובן עטר.

הגנה שלא מתפקדת, שסופגת שערים מגוחכים שלא מתאימים לקבוצה בסדר גודל של מכבי חיפה, קישור נרפה ולא מתואם שגורם לפערים די גדולים בין קו ההגנה לבין קו ההתקפה, כאשר ההתקפה לכשעצמה אינה מראה את יכולות הכיבוש שאפיינו את הקבוצה ואשר הפחידו את כל הגנות ליגת העל.

מה כבר לא אמרו על רב החובל של הקבוצה השוקעת, הלא הוא אלכסנדר סטנוייביץ', מיטב הפרשנים, הכתבים וכל אנשי הענף, כבר הראו לו את הדלת החוצה, עד שסטנוייביץ' עצמו כבר חשב שאת חג המולד הקרב ובא יחגוג עם משפחתו במולדתו. אך בחיים כמו בחיים, הגלגל מסתובב והמציאות צוחקת לכולם בפנים.

נדמה כי ידע למה נתן גיבוי למאמן שלו. צילום: אורטל דהן זיו


שני המשחקים האחרונים בהם מכבי חיפה ניצחה את הפועל ת"א בבית (3:1) ואת מכבי נתניה בחוץ (4:0), ניצחון חוץ ראשון לאחר 10 מחזורים (!!!), הראו מעל כל ספק כמה הירוקים שיוועו  למנהיג על המגרש, שסוף כל סוף הגיעה בדמותו של היהלום יוסי בניון.

מכבי חיפה בכל משחקיה העונה בחוץ, השיגה סה"כ שער זכות אחד בודד! יש לציין, שבכל ארבעת משחקיה בחוץ הבקיעה סה"כ שער אחד, כאשר במשחק אחד הבקיעה פי ארבעה.

היום אפשר להבין למה המאמן הסרבי תלה את כל תקוותיו ביוסי בניון. השחקן לוקח אחריות, מנווט את המשחק, מרגיע את הקבוצה, מכוון ותומך, דבר שלא היה לקבוצה בזמן שבו היה מחוץ לסגל בעקבות פציעה.

למשחק מחר, מכבי חיפה מגיעה לאחר שני נצחונות רצופים, דבר שלא קרה לה מאז מחזורי גביע הטוטו. בשנה הנוכחית מכבי חיפה  לא הצליחה לייצר רצף של נצחונות, דבר שגרם לחוסר שקט בקרב השחקנים בחדר ההלבשה, בקרב האוהדים ביציעים וכמובן בקרב הצוות המקצועי.

מתחיל להראות ניצוצות. צילום: פייסבוק מכבי חיפה.


המשחק הצפוי לשבת, שיתקיים באיצטדיון סמי עופר לעיני 30 אלף ירוקים נלהבים, יהווה עבור מכבי חיפה משחק של להיות או לחדול. תוצאה שהיא פחות מניצחון, תסיים למעשה את מאבקי הצמרת. כרגע חיפה ממוקמת במחזור ה-5 עם 15 נקודות, 10 נקודות מהפועל קרית שמונה המובילה.

אני חושב ששחקני חיפה וכמובן הצוות המקצועי, יודעים מה הפירוש של ניצחון נגד הקבוצה המאומנת של ברק בכר. ניצחון שבעקבותיו ירד ההפרש מהמקום הראשון ל-7 נקודות, פותח את המאבק לצמרת הטבלה ואת המאבק לאליפות המדינה, דבר שמכבי חיפה לא זכתה להיות קרובה אליו כבר יותר מ-4 שנים, לאחר שנים רבות בהן מטרת המועדון  היא להילחם על כל התארים.

שחקני חיפה צריכים להבין שהמשחק מחר זה משחק על עונה שלמה, הזדמנות גורלית לתקן את כל עוגמת הנפש שהם גרמו לקהל ולבעל הבית, יעקב שחר, ולהפוך את העונה הזו מאסון, לפאסון!

הגיע הזמן ששחקני מכבי חיפה יגלו אחריות, יראו אופי, ישחקו כדורגל איכותי עם ביטחון, עם אנרגטיות, ויחזירו לקהל הירוק על כל התמיכה שהם קיבלו, ועל הדבר הכי טוב שקרה למועדון השנה, לשחקן ה-12 שהוכיח שלא משנה מה קורה, הוא מאחוריהם.

תנו לנו, לקהל הכדורגל הישראלי, להנות מחווית כדורגל טובה וממתח עד סוף העונה, כדי שסוף סוף נראה שיש עוד קבוצה שחושקת בתואר האלופה.

Commentaires


bottom of page