top of page

מנצ'סטר סיטי, לאן?

מאת טל גורן| למרות הכסף הגדול וסגל שרץ כבר כמה שנים ביחד, הסיטי לא מצליחה להתרומם.

לפני 3 שנים כשאגוארו כבש בדקה ה94 נגד ק.פ.ר והביא למנצ'סטר סיטי אליפות היסטורית לאחר 44 שנים, היו כאנגליה בטוחים שזו תחילתה של שושלת חדשה. היו כאלה שאפילו טענו שסיטי תשלוט באנגליה וזו רק שאלה של כמה שנים בודדות עד שיזכו גם בליגת האלופות. הם צדקו חלקית.

הקבוצה אמנם קטפה 2 אליפויות ב-4 השנים האחרונות והיא משמשת כחברה קבועה בצמרת האנגלית ובשלב הבתים של האלופות. אבל משהו בהתקדמות של המועדון נתקע. ב-7 שנותיהם של השייחים הקטארים המועדון עדיין לא הצליח לעבור את שלב שמינית הגמר בליגת האלופות, ולמרות שכל שנה מעמידים סגל נוצץ בכוכבים יחד עם אצטדיון מפואר, אי אפשר לומר כרגע שמדובר בהצלחה. אז מה בעצם מונע עד כה ממנצ'סטר סיטי להפוך לאימפריה הגדולה שכולם מצפים?

מסורת

כשאברמוביץ' קנה את צ'לסי בשנת 2003 באנגליה דיברו על עניין של זמן עד שצ'לסי תשלוט באירופה. בפועל הוא חיכה כמעט עשור עד לזכייתה של צ'לסי בגביע האלופות הנכסף בשנת 2012. גם בסיטי צריכים להבין שמסורת כמו של של ברצלונה, ריאל, באיירן או אפילו יונייטד וליברפול אי אפשר לקנות בכסף. בינתיים במועדון מסתפקים בשנים רצופות של צמרת בפריימרליג.

עמדת המאמן

ב-2 האליפויות האחרונות של המועדון אימנו את הקבוצה רוברטו מנצ'יני והמאמן הנוכחי מנואל פלגריני שגם שרדו את העונה שלאחר מכן. למרות שמדובר במאמנים מנוסים בקנה מידה אירופי, הם עדיין לא מדורגים בטופ 5 של המאמנים בעולם. נכון שלשניהם הצלחות עם אינטר (מנצ'יני) וויאריאל (פלגריני), אבל כנראה שמה שהספיק לקבוצותיהם בעבר לא בהכרח מספיק לסיטי.

סגל השחקנים

למרות שמדובר בקבוצה עם שחקנים כמו דוד סילבה, סרחיו אגוארו, סמיר נאסרי, יאיא טורה, אדין דז'קו ואחרים, הסגל עדיין לא מאוזן מספיק. ישנו פער עצום ברמה של שחקני ההתקפה והקישור לעמדות ההגנה ולעמדת השוער. עם כל הכבוד, עדיין לא מדובר בשחקנים ברמה העולמית הגבוהה ביותר.

סבלנות

זה המצרך הכי מבוקש במועדונים כאלה. אמנם השייחים הקטארים משקיעים המון כסף,אבל עליהם להבין שרק בניה לטווח ארוך שלא מושפעת רק מהישגים יכול להביא לצמיחה במועדון. השייחים אמנם מטפחים את הנוער וגם הביאו את צ'אקי בגירסטיין מברצלונה כדי שיהיה המנהל הספורטיבי של המועדון, אבל הם עדיין זקוקים לסבלנות בבניית המועדון כמה שנים קדימה.

שחקני הסיטי חוגגים את הזכייה באליפות בעונה שעברה.


תוכניות הרכש של המועדון לקראת העונה הבאה

סיטי תסיים גם את העונה הנוכחית ללא אליפות, כשקברניטיה מתחילים כבר לתכנן את העונה הבאה. במועדון בטוחים שעונה ללא תארים של אנצ'לוטי בריאל תוכל לשחחר אותו מחוזהו ובכך לנסות ולפתות אותו לחזור לפריימרליג (זכה באליפות עם צ'לסי). גם אופציית גוארדיולה עומדת על הפרק ובקבוצה יקוו שהכסף הקטארי יצליח לפתות את מאמן באיירן. בנוגע לסגל השחקנים, יהיו שינויים ובקבוצה ינסו לפנות לכל שחקן טופ עולמי שיהיה פנוי בקיץ- כשכבר מדברים  על להנחית את אדינסון קבאני לצידו של סרחיו אגוארו בהתקפה. גם שמם של כריסטיאנו רונאלדו וליאו מסי עלה במועדון האנגלי בעקבות השמועות שהם לא כ"כ מרוצים בקבוצותיהם.

דבר אחד שעלול להיות בעוכריהם של השייחים הוא חוק הפייר פליי של אופ"א, שקובע שקבוצה אשר תרצה להשתתף בליגת האלופות לא תוכל לקנות שחקנים בסכום גבוה ממה שמכרו. בסיטי מודעים לכך שכדי להביא כוכבים בסדר גודל של קבאני, מסי או רונאלדו הם יהיו חייבים גם למכור כמה שחקנים בכירים שלהם, דבר שלא יהיה פשוט כלל. למרות זאת, אם יהיה למועדון את הסבלנות לבנייה נכונה של הסגל, אין ספק שבעתיד הקרוב הם ידברו חזק גם בפריימרליג וגם בליגת האלופות.

Kommentare


bottom of page