top of page

מפלצת

מאת דניאל צור | ערן זהבי שובר את כל השיאים, ובדרך למלכות השערים ומלכות מכבי תל אביב 

ב20 בינואר 2013 מכבי תל אביב שיחקה בשבת בצהריים מול הפועל עכו, אותה ניצחה בסיום 4-0. אוהדי מכבי תל אביב חגגו את הנצחון שהשאיר אותם שבוע נוסף במקום הראשון אך כמה דקות לפני שהשחקנים עלו לכר הדשא קרה הדבר הכי משמעותי באותו יום, ערן זהבי עלה לכר הדשא לכיוון יציע הכבוד והתקבל בתשואות ומחיאות כפיים, כאילו לא כבש מעולם שער אליפות לטובת יריבתם השנואה.

ספק אם האוהדים הצהובים ידעו מה ג'ורדי הביא להם. הם ידעו שמדובר בשחקן טוב, ווינר ענק, בעל בעיטות מצוינת וטכניקה טובה יחסית לשחקן ישראלי ובקיצור חיזוק ישראלי נפלא בשביל להבטיח את האליפות.  אף אחד מאותם אוהדים וכנראה שגם ג'ורדי בעצמו לא חשב ששלושה ימים לאחר מכן במשחק הגביע מול מכבי נתניה זהבי כבר יבקיע במשחק הבכורה ומאותו רגע לא יעצור.

מפלצת, ערן זהבי. צילום: פייסבוק מכבי תל אביב


"ערן זהבי הוא ארטיסט", "ערן זהבי הוא ווינר", "ערן זהבי הוא השחקן הכי טוב בישראל", "אלוהים יושב על הכתף של ערן זהבי"- אלה רק חלק מהציטוטים שנאמרו על המפלצת הזאת, שנתיים פחות חודשיים מאז שחזר לארץ ומספר 7 בצהוב הפך לשליט הבלתי מעורער של הכדורגל הישראלי כיום.

אוהדי הפועל תל אביב, הקבוצה בה גדל, הקבוצה לה הביא אליפות בשניה האחרונה, גם הם לא ישכחו לעולם את הרגע הזה בו זהבי חתם ביריבה השנואה. 250 אלף יורו מכבי שילמה לפאלרמו ותשלם עוד 250 אלף, אם תעפיל לשלב הבתים של ליגת האלופות, זה כל מה שהפועל היתה צריכה לשלם על זהבי ולהחזיר אותו הבית ובכך אולי היתה נמנעת משישה הפסדים בדרבי מהרגע בו זהבי לבש את המדים של מכבי ומשבעה שערים של מספר 7 בצהוב לעבר הרשת שלה וכמובן שתי אליפויות של היריבה הגדולה.

80 משחקים רשמיים הספיק ערן לשחק במדים הצהובים בהם כבש 53 שערים, כשבליגה בלבד יש לו 44 שערים ב-56 משחקים, כשברוב המשחקים עשה את המספרים הללו מעמדת הקשר, מפלצת, כבר אמרנו.

8 שערים יש לזהבי ב-6 מחזורי הפתיחה כאשר אתמול הוא המשיך את השיא עם 11 משחקים ברציפות בהם כבש לא פחות מ-17 שערים ותהיו בטוחים שהוא לא מתכוון לעצור פה, במיוחד שבמשחק הבא מחכה לו דרבי. בדרבי המפורסם והגדול של העונה שעברה, אותו דרבי בלתי נשכח, אותו דרבי שלא ייצא לאף אוהד שהיה באצטדיון מהראש, אותו דרבי שהפועל הובילה בדקה ה-88 והפסידה לשחקן אחד שכבש שלושער במשחק הזה והפך סופית ליקיר האוהדים הצהובים.

כן רבותיי, נדמה שזה קצת עבר בקלות רבה מדי – השחקן האהוב ביותר על אוהדי מכבי ועל שער 11 בפרט, הוא שחקן שגדל ביריבה השנואה ביותר והביא לה אליפות במו רגליו, רק על זה מגיע לו שאפו. בדרבי לערן יש 9 שערים (כולל בהפועל), היחיד שמקדים אותו הוא שייע גלזר עם 11,  ועם איך שמכבי נראית ואיך שהפועל נראית, מישהו מוכן להמר שכבר בשני הקרוב הוא לא ישבור את השיא הזה?

זהבי בן 27 בסה"כ, יש לו כמה שנים טובות להישאר בשיא בו הוא נמצא כרגע, השאלה המתבקשת היא- האם הוא מתכנן יציאה נוספת לחו"ל אחרי האכזבה בפלרמו? הרי אין ספק שהוא ברמה לכך, אבל מצד שני פה הוא המלך, פה הוא המפלצת ופה נשאר לו עוד דבר כמה מטרות להשיג:  4

– להטביע את חותמו כשחקן הישראלי הכי טוב ששיחק בליגת העל אי פעם.

– לקחת כמה שיותר תארים עם מכבי.

– להביא את מיץ' סוף סוף לליגת האלופות.

– כמובן הדבר המשמעותי ביותר עבור אוהדי מכבי- לקחת לאבי נמני את התואר "השחקן הכי גדול בהיסטוריה של מכבי תל אביב".

המלך הבלתי מעורער של מכבי לקח 4 אליפויות במדים הצהובים, ערן בדרך לעשות אליפות שלישית בשנתיים וחצי ואם יסיים את הקריירה במכבי, בטוח יעבור את נמני במספר התארים, ומי יודע אם ימשיך לכבוש בקצב הזה אולי גם במספר השערים ואם זה אכן יקרה, המלך, יצטרך לתת את הכתר למפלצת.


הכותב הינו תלמיד במכללת "ספורט פאנל" בניהולו המקצועי של נדב יעקבי

Comments


bottom of page