top of page

משחקי הרעב

מאת סהר שבתאי| שני השחקנים מהגדולים שידע עולם הכדורגל בעשור האחרון ואולי בכלל נאבקים אחד בשני כדי לנסות להכריע את השאלה הכל כך מורכבת הזאת מי הכי גדול?

הקרב ביניהם התחיל ביום בו דרך רונאלדו בברנבאו בסכום הכי גבוה באותה תקופה שנקנה שחקן,סללו את דרכו למפגש ראש בראש עם מסי על כתר מלך המגרש,ואף אחד מהם לא אכזב,כמויות בלתי נתפסות של שערים לצד בישולים ומבצעי יחיד שגרמו לשניהם להשאיר הרחק מאחור את כל שאר שחקני היבשת,השאלה מי יותר גדול זאת שאלה שמעסיקה לא רק חובבי ספורט,אלא אפילו שחקנים ומאמנים,שני הפנומנים שכבר למעלה מ5 שנים לוקחים כל תואר אישי אפשרי והופכים את זה לעניין אישי ביניהם.

בדרך הם מדלגים על כל כוכב של כל קבוצה אחרת,כדור ונעל הזהב הפכו בשנים האחרונות לעניין שבשגרה אצלם והשאלה היחידה זה אם זה יהיה מסי או רונאלדו,אף אחד לא באמת מאמין ששחקן אחר יכול לאיים להם על התואר ובצדק,שני השחקנים הכי רעבים בכדורגל האירופי בכל שנה מנפצים שיאים,הכל,ממלך השערים בליגה הספרדית בכל הזמנים עד שיא שערים בליגת האלופות בכל הזמנים,הרעב הבלתי נגמר שלהם מציב אחד למשנהו רף חדש בכל עונה.

מצד אחד הרעב הכל כך גדול של רונאלדו,הצימאון לשערים,האתלטיות,הכוח,המהירות,מעטים השחקנים שיש להם מוסר עבודה כזה,האיש שמגיע ראשון לאימון ועוזב אחרון,שכל שנה מוכיח לנו עם כמות בלתי נתפסת של שערים שהוא באותה רמה עם מסי

מצד שני נמצא לו מסי,הילד הצנום שנזקק לתרופות והורמונים כדי לגדול מותיר אותנו כמעט אחרי כל משחק פעורי פה,השליטה האבסולוטית בכדור,הבעיטות הכל כך מדויקות ושערי סולו שבשבילם רואים את המשחק הפכו אותו למה שהוא היום,אליל. בכל עונה עד עכשיו הם נתנו את כל כולם,אחד הבקיע צמד השני החזיר בשלושער שהחזיר ברביעייה וכך הלאה עד סוף העונה שבכל עונה אחד מהם עולה על השני וגורף את כל הקופה.

אחד האתלטים הגדולים שידע המשחק. רונאלדו במדי פורטוגל


ויש בזה גם פן כלכלי,בשלוש השנים האחרונות קבוצות הכדורגל ברצלונה וריאל מדריד הם 2 המועדונים העשירים בעולם עם שווי של לא פחות מ3 מיליארד דולר! ולזה אחראים לא מעט מסי ורונאלדו,קשה להאמין שהשווי שלהם היה אותו דבר אם שניהם לא היו נמצאים שם. אפשר לומר בפה מלא,ברצלונה של מסי וריאל של רונאלדו,הרעב שלהם שלא נגמר לספק עוד ועוד ועוד הישגים ולהרשם בדפי ההסטוריה כ2 הכדורגלנים הטובים בכל הזמנים לצד אגדות כמו פלה,מראדונה ועוד.

למרות התארים הבלתי נגמרים עדיין לא נכנס לנעליו של מראדונה


ההבדל היחיד בין השניים הוא הנבחרת הלאומית,שם רונאלדו מנצח בענק,עם נבחרת בינונית ומטה פורטוגל מצליחה להגיע לטורנירים גדולים בזכות שחקן אחד איך לא,רונאלדו,אמנם היא לא מגיעה עד הסוף אבל אף אחד לא ממש מצפה ממנה ליותר מדי האמת,כל עוד הוא שם פורוטוגל תישאר על המפה.

אצל מסי המצב הרבה יותר קשה,עם נבחרת עמוסת כוכבים שאמורה להתחרות עד הסוף על כל תואר אפשרי הוא רואה איך שוב שוב ברגע האמת הגביע חומק ממנו,אחרי עוד טורניר ועוד טורניר שהוא לא מצליח להביא את עצמו למקסימום כמו בברצלונה,להבדיל מיריבו שמחזיק את נבחרתו לבד על גבו.

לגבי מי יותר טוב כנראה התשובה תשאר ללא מענה גם בעונה הקרובה,לנו רק נותר לעזוב את השאלה הזאת בנתיים לשבת על הספה ולהנות משניהם כל עוד אפשר כי מי יודע מתי ואם בכלל נזכה לראות שוב קסמים כאלה בעולם הכדורגל.

Commenti


bottom of page