top of page

משחק העונה

מאת נתנאל ציגלר | בקיץ כולנו חיכינו כבר למשחקי העונה, כאלה שיפגישו את מכבי תל אביב מול מכבי חיפה או דרבי תל אביבי אבל , מי האמין שמשחק העונה האמיתי, יפגיש את מכבי תל אביב וקרית שמונה

אם בתחילת העונה היינו שואלים אתכם מי הפייבוריטית במשחק העונה, סביר להניח שהייתם עונים מכבי ת"א, אני מניח ש90% מכם חשבו שהמשחק הזה יהיה מול מכבי חיפה, ה10% הנוספים היו הולכים על הפועל ב"ש, אך המציאות היא אחרת ומוליכת ליגת העל קריית שמונה תארח  את מכבי ת"א למשחק העונה הראשון, כשהיא מגיעה למשחק הזה עם ביטחון עצמי גבוה וניצחון שלה בהחלט לא יפיל אף אחד מהכיסא.

הקבוצה המגובשת של ברק בכר היא פשוט יחידה אחת, אין כוכבים גדולים מידי. נכון, תמיד יהיו את האנשים שיגידו שיותר קל להצליח בצפון הרחוק, ללא לחץ התקשורת, ללא קהל גדול.

הם בהחלט צודקים, אך בכל זאת, ברור לכולם שעושים עבודת קודש בק"ש והתלכיד הנפלא שאיזי שירצקי ובכר יוצרים שנה אחר שנה גרמו לכך שבלי שנשים לב יש לנו קבוצה חדשה במועדון הגדולות של הכדורגל הישראלי.

צילום: אתר עירוני איתוראן קרית שמונה.ק"ש זכתה כבר באליפות, גביע ושני גביעי טוטו.  לא יפתיע אותי אם היא תזכה בתואר נוסף השנה, היא בהחלט מסוגלת. רועי קהת(22), שגדל במחלוקת הנוער של מכבי ת"א הוא עוד הוכחה לדרך הנכונה שבה פועלים בק"ש, קהת נרכש אשתקד ממכבי יבנה מהליגה הלאומית כשאף אחד לא ספר אותו, היום הוא חלק מהסגל של נבחרת ישראל.

קהת הוא שחקן 50\50 אולי הטוב בארץ, הוא מרוויח כדורים, פעלתן ויש לו תכונה שמזכירה במשהו את ערן זהבי, תנועה בלתי פוסקת והצטרפות להתקפה יכולת הסיום שלו גבוהה והוא כובש לא מעט שערים, אם מכבי תרצה לנצח את המשחק אחד המפתחות יהיו לעצור את הילד שהיא מכירה כל כך טוב.

מכבי ת"א לעומת זאת  מגיעה למשחק הזה אחרי ניצחון על מכבי נתניה, ערן זהבי וקרלוס גארסיה יעמדו לרשותו של פאקו, בקבוצה מקווים כי בית הדין יחזור בו מהחלטתו ויחזיר לקבוצה את הנקודות שהורדו ואולי אפילו יוחלט על משחק דרבי חוזר. פאקו יודע כי לא יהיה לו קל, ק"ש טרם הפסידה העונה, למרות שמכבי תזכה לתמיכה גדולה של כ-2,500 אוהדים צהובים ביציע אף פעם לא קל למכבי באיצטדיון בק"ש. מכבי טובה מהיריבה שלה בכל עמדה במגרש, היא עוצמתית יותר והיא אמורה לנצח, אבל היא תצטרך להגיע במוכנות ודריכות שיא למשחק הזה על מנת לצאת עם ניצחון.

בהנחה שפאקו יפתח מחר עם שלישית הקישור הרגילה שלו שתכלול את גל אלברמן הבלתי נגמר, ניקולה מיטרוביץ' המנוע של הקבוצה ונוסא אייגבור החלש, שההתעקשות עליו פשוט לא ברורה.

צילום: פייסבוק מכבי תל אביב.


הניגרי חסר חשק, הוא מאבד המון כדורים, תוקע את משחק המעבר ועושה טובה בהגנה, במידה וזו תיהיה שלישית הקישור ערן זהבי יפתח בכנף ימין, בן חיים בכנף שמאל ואחד מהשלושה-פריצה,בדש,בן בסט בחוד.

הרשו לי לקחת סיכון ולהמר שבמידה וזה יהיה הרכב שפאקו יבחר מכבי לא תצא מק"ש עם מלוא  הנקודות. למה? זהבי באופן טבעי ומוצדק בורח לאמצע כל הזמן, שם הוא הכי מסוכן, וזה מאלץ את אחד הקשרים מהאמצע לחפות עליו, בדרך כלל זה נוסא, שכמו שאמרנו קודם, חשק זה לא הצד החזק שלו(מה כן חזק אצלו?) זה יוצר צפיפות כשמכבי תוקפת ומצד שני חור כשהיא מתגוננת.

נכון, מכבי מנצחת בדרך כלל גם עם ההרכב הזה, אבל היא לא פוגשת יריבות בסדר גודל של ק"ש מדי שבוע, כאלה שלא פוחדות ממנה. ק"ש מסתכלת למכבי בלבן של העיניים, שלא יהיה לאף אחד ספק, היא מגיעה לנצח מחר. חן דילמוני המגן השמאלי הנהדר של ק"ש ינצל את החור שיווצר בכנף ימין של מכבי עקב ההצבה השגויה של זהבי שם וזה עשוי לעלות למכבי ביוקר.

פאקו חייב לשחק עם זהבי כחלק משלישית הקישור, הקדמי מבין השלושה. זה משאיר את זהבי חופשי ומשוחרר ללא מחשבה על סגירת הקו, אני לא צריך לספר לכם מה ערן זהבי שווה כשהוא משחק במקום הטבעי שלו, דור מיכה הצעיר והנהדר לא מוצא את המקום שלו בזמן האחרון.

מיכה חייב לקבל יותר ביטחון מפאקו, מיכה חכם, הוא טוב באחד על אחד, יש לו כדורים חכמים ששוברים הגנות, הוא תוספת כוח משמעותית לאגף ימין של מכבי, על צד שמאל אין הרבה מה להרחיב, טל בן חיים הוא לא צל של ספק הקיצוני הטוב ביותר במדינת ישראל היום. בחוד ההתקפה מי שפאקו לא יבחר להעלות זו בחירה טובה, כולם מסוכנים ויודעים לכבוש.

מחכה לנו משחק גדול הערב, עם שחקנים נהדרים משני הצדדים, מאמנים שאפתנים שיאתגרו אחד את השני מבחינה טקטית.

האיצטדיון צפוי להיות מלא עם רוב לצהובים מת"א, אנחנו צפויים לקבל משחק כדורגל ברמה גבוהה, ניצחון של ק"ש יתן לה פער של 5 נקודות על מכבי(7 נק' במידה ובית הדין לא יחזור בו מהחלטתו) ניצחון של מכבי לעומת זאת והיא חולפת על ק"ש עם נקודה יותר ( במידה וההחלטה תישאר כמו שהיא אז נקודה פחות)  יש עוד המון משחקים,  הקבוצות שואפות לנצח וברור לכולם שלא על המשחק הזה גורל האליפות יקבע, לכן אני מקווה שנקבל משחק כדורגל פתוח ומשוחרר, כיאה למשחק העונה.

Comments


bottom of page