top of page

משקפיים ונקודות

מאת: טל בונבידה| בית"ר ירושלים שמאכזבת כבר מס' שבועות אירחה את בני יהודה באצטדיון טדי .     בני יהודה שעדיין לא הפסידה בליגה העונה תחת הדרכתו של יוסי מזרחי הגיע עם המון  ציפיות למשחק החוץ. כבר מהפתיחה אפשר היה לשים לב לחשיבות המשחק עבור שני המאמנים שניהם כבר מדק' הפתיחה עמדו על הקווים וחילקו הוראות לשחקני ההגנה, הדבר שהכי בלט במשחק הזה היה הלחץ הגבוה שיצרו שחקני ביתר על בני יהודה בחצי שלהם, דבר זה גרם להמון איבודי כדור וחסור שקט לאורך כל המחצית הראשונה. קבוצתו של יוסי מזרחי נראת כבויה מאוד בכל הקשור לחלק ההתקפי לא היית תנועה ללא כדור של שחקני ההתקפה ושחקני ביתר לא התקשו לסכל את ניסיונותיה של בני יהודה. משחק סטטי של שתי הקבוצות שנראו מאוד מוכנות אחת לשניה המון איבודי כדור ומסירות לא מדוייקות בלטו לעיני כל הצופים שבאו לראות את המשחק בקור הירושלמי ששלט באצטדיון. עומר אצילי שחקן ביתר ירושלים הצליח להתבלט למרות המשחק החלש בהתקפה של קבוצתו, עומר לא הפסיק לרוץ ולבקש את הכדור באחד מהצרופים שלו עם גבאי באגף גרמו לכניסותו לקצה הרחבה עם הכדור וגרם לסארי פאלח להכשילו, עומר אצילי סחט את הפנדל וכבש אותו בעצמו והמשיך להפגין את השפעתו על הקבוצה מהבירה, שמתבטאת במספרים יפים לאורך כל העונה למרות שיכולתו בניסגה כבר מס' שבועות, יוסי מזרחי ערך שלושה חילופים ואף אחד מהם לא עזר לשנות את משחק ההתקפה  החלש של קבוצתו. בית"ר השיגה ניצחון חמישי רצוף בבית ומבלי לספוג שער. ארבע פעמים 0:1 ופעם אחת 0:2. זה לא רק מלמדת על החוזק שלה (ההגנה) אלא גם על חולשת היריבות. בני יהודה אמנם עשתה שינוי – יוסי מזרחי בא במקומו של יוסי אבוקסיס – אבל נראית בדיוק אותו הדבר. רכה וללא תנועה בחלק ההתקפי

אצילי חוגג שער ניצחון. צילום: ברני ארדוב.


בית"ר ירושלים: בוריס קליימן, אלעד גבאי, דניאל אסקלינג, חסוס רואדה, דושאן מאטוביץ', קלאודמיר פריירה, דוד קלטינס, לירוי צעירי (דן איינבינדר 79), עומר אצילי, לידור כהן (אורי מגבו 65), ניקיטה רוקביציה (דובב גבאי 83).   בני יהודה: דלה איינוגבה, איציק עזוז, סארי פלאח, דן מורי, בן צעירי, סתיו פיניש, תיירי דובאי, דולב חזיזה, פדרו גלבאן (אסי בלדוט 70), אלמוג בוזגלו, גל צרויה (אוהד קדוסי 18).

הפסד ראשון. מזרחי. צילום: ברני ארדוב.


דקה 8: בעיטה מצויינת של קלאודמיר פריירה מ20 מטר סחטה תגובה טובה של דלה אינגובה.

דקה 13: אצילי בעט מ-20 מ' הרחק מהמסגרת.

דקה 17: אוהד קדוסי החליף את גל צרויה שמתח שריר ויצא.

דקה 24: 0:1 לבית"ר – אצילי ניסה להשתחרר מבן צעירי, צלל והשופט וקסברגר הצביע על הנקודה הלבנה ולא שעה למחאות של בני יהודה.

הקפטן הבית"רי בעצמו דייק מהנקודה הלבנה.

דקה 30: אוהד קדוסי בעט תוך כדי ריצה וקליימן הדף.

דקה 37: דאבל פאס יפה בין צעירי ואצילי הסתיים בבעיטה של האחרון לתוך הערבוביה של בני יהודה.

דקה 47: פדרו גלבאן בעט כדור חופשי מ-20 מ' אלכסונית גבוה מעל לשער.

דקה 55: שוב פדר גלבאן בכדור עומק שלא מוצא כלום פרט לידיים של קליימן.

דקה 59: לידור כהן קיבל כדור ובעט מ-16 מ' גבוה ולא מדוייק במקום להתקדם ולנסות להבקיע.

דקה 67: אורי מגבו מחליף את לידור כהן.

דקה 70: אסי בלדוט מחליף את פדרו גאלבן.

דקה 71: עגייב חדר על גבאי מצד שמאל והעביר רוחב, קדוסי הכניס רגל אבל הכדור הלך לחוץ. איזו החמצה.

דקה 79: דן אייבנדר מחליף את לירוי צעירי.

דקה 83: דובב גבאי מחליף את ניקיטה רוקאביצה.

דקה 85: דובב גבאי מצא את אורי מגבו פנוי כ10 מ' משער היריבה איך המגן השמאלי שתופקד כקשר בעט חלש לידי השוער דלה אינוגבה.

תגובות:

שי ברדה (עוזר מאמן ביתר ירושלים) הסביר: "זה היה ניצחון קשה אבל חשוב אחרי ההדחה בחצי גמר גביע הטוטו. אנחנו צריכים להביא יותר רעיונות בחלק הקדמי. אנחנו בתקופה מאתגרת, אספנו עוד שלוש נקודות ועכשיו הפנים לכפר סבא".

לירוי צעירי (ביתר ירושלים)הסביר: "החצי הראשון שלנו היה טוב ובחצי השני הייתה ירידה ביכולת. צריך לדעת לקחת נקודות גם במשחקים כאלה ואני שמח מקצב צבירת הנקודות שלנו. הימים האחרונים לא היו נעימים, יש לנו חדר הלבשה חזק ומגובש, היו כמה פריצות וזה לא נעים אבל עם הניצחונות הכל מסתדר. התאכזבנו מההדחה גם בשביל האוהדים וגם בגלל האווירה שהייתה נוצרת אם היינו מגיעים לגמר. בסופו של דבר הליגה זה האוכל שלנו".

דולב חזיזה (בני יהודה): "ביתר לא הגיע ליותר מצבים מאיתנו, המשחק היה שקול לאורך כל המשחק, יש המון אנרגיות חדשות בעקבות הגעתו של יוסי מזרחי ואני בטוח שנלך ונשתפר בהמשך הדרך"

כותב הטור היננו תלמיד במכללת "ספורט פאנל" בניהולו המקצועי של נדב יעקובי. 

Comments


bottom of page