1/5

מתכוננים לבוסניה

מאת בלוג נתחזק בינואר |  בואו נתכונן קצת לבוסניה הערב. הדבר הקריטי ביותר אצל הבוסנים במשחק הוא החלק ההתקפי. איבישביץ' ודז'קו חסרים, מה שמשאיר את בוסניה ללא חלוץ טבעי בסגל. נסתכל קצת על חוליית ההתקפה שסוסיץ' אמור לעלות, איך כדאי לשחק מול מערך כזה ונבדוק עם מי כדאי לעלות כקיצוני ימני

החלק הקדמי הבוסני הולך להיראות כך:  לפני החלוץ פיאניץ' אגף שמאל לוליץ', אגף ימין ויסקה ובחוד חאירוביץ'. איזט חאירוביץ': משחק בורדר ברמן הגרמנית, רשם העונה שמונה הופעות, ארבע מתוכן בהרכב. לא כבש או בישל. יכול לשחק בכל עמדות ההתקפה: קשר בשני האגפים, קשר התקפי, חלוץ שני או חלוץ מטרה. לא גבוה במיוחד, בניגוד לדז'קו שהיה יכול להוות איום במצבים הנייחים. חאירוביץ', שישחק בעמדת החלוץ, הוא שחקן שעושה עבודה שחורה. הוא רץ ולוחץ על חוליית ההגנה, וכדאי שגוטמן ישים דגש על הנעת כדור אחראית בחלק האחורי.

סנאד לוליץ': שחקן המפתח השני של הבוסנים בהתקפה. משחק כקיצוני שמאלי בלאציו מאיטליה. הדריבל שלו מאוד מסוכן, ולוליץ' מגיע לארץ בכושר טוב. הוא שיחק העונה 12 משחקים בלאציו, ובהם כבש פעמיים ובישל 3 פעמים. למעט אסיסט אחד, את כל הסטטיסטיקה הוא השיג בחמשת המשחקים האחרונים שלו. לוליץ' ישחק מול משומר, שכמו שכתבתי בפוסט הקודם, לדעתי לא ניחן ביכולות הגנתיות משובחות במיוחד. בנבחרת סביר להניח שהוא יקבל מגוטמן הוראות הגנתיות יותר, בהתחשב ביריבה העדיפה על הנייר. במקום גוטמן בכלל הייתי משחק עם שרן ייני כדי לעצור אותו, למרות שייני כנראה נשמר לקישור, למאבק עם פיאניץ', עליו נרחיב בהמשך. לדעתי, השילוב ייני-ביטון עדיף על משומר-ייני, אבל האחריות תוטל על הרגליים של המגן החיפאי. ניצחון כחול-לבן במצ'-אפ הזה, וישראל עושה צעד גדול ליורו בצרפת.