top of page

ניצחון בכורה לסכנין:0-2 במופע שכולו ז'אורז'יניו

מאת| אדהם חביב אללה דוחא האירה פנים לבני סכנין אחרי ניצחון על הפועל עכו במופע שכולו ז'אורז'יניו.

ברוכים הבאים לליגת העל ,אחרי ארבעה מחזורים שבהם קבוצת בני סכנין השיגה  רק נקודה אחד לאחר פתיחה מאכזבת  , החיוך נראה היום על פניו של אלי כהן ונציגת המגזר , לאחר שגברו על הפועל עכו 2-0.בסכנין יכולים להיות מאושרים אחרי הניצחון ולהתכונן לחגיגות חג הקורבן באמצע השבוע  ,השחקנים שהקריבו על המגרש והציגו משחק מצוין בשלבים של המשחק זכו למחמאות גם מאמנם אלי כהן .

למרות כל המתוק שהיה בנצחון 2-0 משערים של ז'אורז'יניו ופיראס מוגרבי , ביציעים דווקא המצב היה חמוץ, כמות דלה של אוהדים הגיעה לעודד את הקבוצה לאחר החזרה אל המולדת סכנין ואצטדיון דוחא שקיבל סוף סוף את אישור הגורמים לאירוח המשחקים . השחקנים של הוכונבים חזרו בלי הנוקדות אל עיר העכו , הקבוצה לא הצליחה להמשיך את המומינטום שלה והציגה משחק חלש ונרפה שלא מזכיר את המשחקים נגד בני יהודה והפועל כפר סבא.

סכנין עלתה למשחק עם מערך התקפי שכלל בחוד את ויאם עמאשה ושלומי אזולאי ,ואת הכוכב הברזילאי שלה ז'אורז'יניו ופיראס מוגרבי . המערך של אלי כהן הניב את הפירות כבר במחצית הראשונה  כאשר התקפה המסוכנת הראשונה הייתה בדקה ה 8 של המשחק  , איהאב שאמי העביר כדור רוחב מהאגף השמאלי, וויאם עמאשה פספס את הכדור שהגיע לפיראס מוגרבי שחיכה ברחבת ה-5 ודחק את הכדור פנימה תוך כדי דחיפה לבלם שמוליק מלול והשער נפסל בצדק,  הטובות של סכנין המשיכו כאשר השחקן הכישרוני שלה ז'אורז'יניו עם מבצע ענק ופריצה מסחררת שבסיומה בישל לפיראס מוגרבי שקבע יתרון 1-0 לסכנין .

הברזילאי השלים משחק לאחר שהכפיל את התוצאה במהלך פנטסטי והבטיח למעשה את הניצחון 2-0. בסכנין יכולים להיות מודאגים מכך שז'אורז'יניו חתום רק לעונה אחת עם שכר של 20 אלף ₪ בחודש, השחקן מוכיח ממשחק למשחק שהוא כישרון ענק , לא פלא שאלי כהן התעקש להחתים אותו למרות שבהנהלת סכנין סירבו ללכת עם החלטת המאמן . בעכו מקווים לחזור למסלול הנצחונות כאשר בשבוע הבא מחכה לה הפועל באר שבע .

ירון הכונבוים נשמע כועס אחרי המשחק ומחה נגד החלטת השופט: הגיע לנו פנדל של מאה אחוז, השופט בטעות הכריע את המשחק.היה לנו משחק הגנה חלש , ומי שסופג שני שערים לא יכול לנצח, הקבוצה חייבת חיזוק , אני מקווה שההנהלה תחזק את הקבוצה . מאידך אלי כהן נשמע מרוצה : המשחק היה חד צדדי , והתוצאה הייתה יכולה להיגמר יותר מ 2-0, אני שמח שניצחנו את המשחק ,מגיע כל הקרדיט לשחקנים שהשקיעו כל המשחק . על האוהדים אמר אלי כהן : אני מקבל הרבה תמיכה של אוהדים, הקהל של סכנין זה הכח .

זארזעניו

חגיגה ז'ארזיניו . בקרוב בלה ליגה?


מהלך המשחק:

הפועל עכו פתה את המשחק בצורה טובה , אולם בבני סכנין הגיעו למצב המסוכן בדקה ה 7, כאשר התקפה מסוכנת ראשונה לבני סכנין, איהאב שאמי העביר כדור רוחב מהאגף השמאלי, וויאם עמאשה פספס את הכדור שהגיע לפיראס מוגרבי שחיכה ברחבת ה-5 ודחק את הכדור פנימה. תוך כדי דחף החלוץ את שמוליק מלול והשער נפסל בצדק

בדקה ה 20, הייתה זאת עכו שניסתה בבעיטה חופשית להרעיד את שערו של רן קדוש , אבל יובאנוביץ בעט את הכדור שחלף מעל המשקוף .

בדקה ה 28, ניסה חלוצה של בני סכנין את מזלו , שבגיע למצב נהדר אבל בעט ישר ךידיו של דני עמוס .

בדקה ה 32 , סכנין כולה ליתרון במשחק , שני הקשרים ההתקפיים שלה זורזינו ומוגרבי מצאו את הרשת, פריצה מסחררת של זורזיניו  שמאפיינת את הכדורגל הבריזאלי שהגיע לאחד על אחד מול עמוס , השוער שהיה במקום והדף את הכדור אבל מוגרבי היה עם הריבואנד וקבע את ה 1-0.

סמוך למחצית הזדמנות נפלאה לשלומי אזואלי שכמעט הכפיל טת התוצאה אבל הדור שלו חמק החוצה .

מחצית שניה :

בדקה ה 56: שלומי אזולאי מצא את ויאם עמאשה מוכן, שבעט א הכדור לקורה .

דקה 75: סכנין הגדילה את התוצאה , מבצע ענק של עמאשה שבמסירה גאונית מצא את זורזיניו מול השוער ובלי התרגשות והיסוס כבש מקרוב .

הקשר הברזילאי ממשיך ללהיט ממשחק למשחק , וזה שחקן של מספרים , ולא פלא אם נמצא אותו בשנים הבאות עם יכלת כזאת באחת מקבוצות הגדולות בליגת העל .

דקה 88:הזדמנות כפולה לעכו לכבוש. שון וייסמן בעט כדור בתוך הרחבה  שפגע בקורה  שערו של רן קדוש, הכדור הגיע  בריבאונד לציון צמח שקיבל את הכדור עם הגב לשער, הסתובב ובעט כדור שפגע באחד משחקני ההגנה של עכו ושפשף את קורת השער.

דקה 92: וייסמן ניסה בהזדמנות לחזור עם שער לזכות עכו . הבעיטה שלו משמונה מטרים מוצאת את רן קדוש מוכן.

דקה 93:  שתי הזדמנויות בתוך תוספת הזמן , אבל ערב טוב עכו , בעיטה של יובאנוביץ' מקצה הרחבה נהדפה על ידי רן קדוש  לכדור קרן..

הרכבים :

בני סכנין: רן קדוש, עלי עותמאן, עלאא אבו סאלח, אברהם פאס, איהאב שאמי, חאלד חלאילה, חאמד גנאים, ז'אורז'יניו (אלדר חסנוביץ' 78'), פיראס מוגרבי (מואמן אגברייה 71'), שלומי אזולאי (צחי אליחן 84'), וויאם עמאשה

הפועל עכו: דני עמוס, ליאור לוי, משה מישאלוף, בוריס קופיטוביץ', שמוליק מלול, ברניסלב יובאנוביץ', עדנאן זהירוביץ', סמואל גילמור (ציון צמח 52'), אחמד קסום (דור ג'אן 69'), אליאור סיידר, דור כוכב (שון ווייסמן 60')

ความคิดเห็น


bottom of page