top of page

סוף תקופה

מאת: יהונתן רון |אם היה נאמר למיץ' גולדהאר לפני חמש שנים שקבוצתו תשתתף בליגת האלופות, תיאבק על האליפות עד המחזור האחרון, תפסיד בגמר הגביע וזאת תיחשב עונה נוראית מבחינת המועדון, כנראה הוא היה קונה את זה. מכבי של השנים האחרונות הרגילה אותנו לסטנדרטים שונים של הצלחה ושל ניהול, וככל הנראה הפעם תיעשה בקריית שלום מתיחת פנים רצינית מאוד.

בוא נעשה סדר, מעולם קבוצה ישראלית לא השתתפה בצ'מפיונס וזכתה באליפות באותה עונה, ככה זה, השחקן הישראלי מתקשה להתמודד עם העומס של 2 משחקים בשבוע במפעל הטוב בעולם. נכון, לצהובים תקציב עתק בקנה מידה ישראלי שבעונה רגילה היה אמור להספיק לה לאליפות, אבל כאן הסיפור היה שונה, מכבי תל אביב צברה כמות נקודות שבכל עונה רגילה הייתה אמורה להספיק לה לאליפות, אבל הפעם נעמדה מולה, בניגוד לשלוש העונות הקודמות מתחרה ראויה, שכקבוצה, כתלכיד שחקנים תפקדה יותר טוב ברגע האמת.

אם נהיה כנים, ההופעה של הצהובים בליגת האלופות הייתה כנראה המביכה ביותר של קבוצה ישראלית אי פעם במפעל, אפשר לומר שמכבי תלויה מדי בערן זהבי, אפשר לומר שלהגנה שמתקשה במשחקי ליגה לעתים מול הפועל רעננה ובני סכנין אין מה למכור מול פורטו, צ'לסי ודיינו קייב. אבל לטעמי הסיפור האמיתי הוא שהכדורגל הישראלי בכלל ומכבי תל אביב בפרט לא ברמה, כמות הליגיונרים שמצליחים לא מספיקה והזרים שנוחתים בקריית שלום לא מספיק איכותיים. מכבי תל אביב צריכה להתמקד לתפוס מקום קבע בליגה האירופית ולנסות להתקדם בהדרגה עם השנים, דבר שלשנים הבאות לא יפגע בה בזירה המקומית.

לגבי גמר הגביע, היופי בגביע הוא שבמשחק אחד טוב ניתן להשכיח עונה שלמה גרועה, מכבי חיפה הוכיחה את זה על הצד הטוב ביותר. מכבי חיפה נראתה בגמר למען האמת רע, חשופה הגנתית ונטולת יצירתיות בחלק ההתקפי, דבר שדי מובן לקבוצה שספגה טראומה והובסה 6-0 ליריבתה השנואה ביותר שלושה ימים בלבד לפני גמר הגביע. למכבי חיפה היה את המסלול הקשה ביותר בגביע, היא פגשה לאורך כל הדרך קבוצות מליגת העל ועברה את כולם בכבוד. אבל הסיפור האמיתי מאתמול לא מגיע מכר הדשא, היהלום הירוק יוסי בניון הכריז שאמש היה משחקו האחרון במכבי חיפה. לפי איך שזה נראה מכבי תל אביב עשויה להכריז בימים הצפויים על צירופו של יוסי, השינוי הראשון שמגיע במתיחת הפנים במועדון הצהוב, שמרוויחה כוכב ענק בקנה מידה ישראלי, לא משנה מה גילו, שחקן כמו בניון תמיד יכול לתרום מקצועית לכל מועדון בארץ.

יש צורך ב"מתיחת פנים" בעונה הבאה צילום: האתר הרשמי מכבי חיפה (ראובן כהן)


מי שעוד הכריז על עזיבתו אתמול היה פיטר בוס מאמן הצהובים, שעובר לאייקס לאחר 5 חודשים בלבד בתפקיד. אז מאמן, המנכ"ל מרטין ביין ועוד רשימה ארוכה של זרים וישראלים עשויים לעזוב את תל אביב הקיץ, כמו שזה נראה גם אם קרויף ואפילו זהבי יקבלו הצעות מפתות הם ישקלו את עזיבתם, מה שבטוח, משעמם בחלון ההעברות לא יהיה, ייעשה שם כל מה שניתן כדי להוסיף עוד מדף לארון התארים.

Comentarios


bottom of page