top of page

סופר מריו

חסרי סבלנות זהו שמם השני של אוהדי כדורגל בכלל ושל אוהדי מכבי חיפה בפרט, קל וחומר כשזה נוגע לשחקנים זרים. גם הזיכרון לא תמיד עושה חסד איתנו האוהדים וחילוף החומרים הכימי במוח פועל ביתר שאת כשאנחנו אמוציונליים בשעת משחק. אנחנו כבר נרחיב על מריו מוסא ועל מה שעובר עליו מאז שנחת על אדמת ארץ הקודש רק רגע לפני נעשה לכולנו ריפרש קטן בתאים האפורים. 

היו כאן שחקני ענק שלא ממש קיבלו אוויר לנשימה מיושבי היציעים שנתחיל ?

אז ניתן הצצה לפורטוגלי התמיר ז'ורז' טישיירה שבמשחקים הראשונים הרבה היו בטוחים שהקשר בינו לבין עמדת הבלם היא מקרית בהחלט. שריקות הבוז בהחלט צרמו לאוזנו וגם לאוזניים של אלישע לוי שלא ממש ויתר עליו וראו זה פלא , בתום עונת הקיזוז האכזרית הוא נבחר על ידי האוהדים כשחקן העונה. 

היה פעם חלוץ נפלא, בעל רגל משובחת וראש נפץ בשם רוברטו קולאוטי שחטף מטר של קללות מהיציעים עד ששבר את הבצורת ומאז לא הפסיק להרעיד רשתות.

ואם ננסה להשיק קרואטי לקרואטי אין מנוס מלהזכיר את אחד מגדולי הזרים שנחתו כאן, אגדת דשא בשם ננאד פראליה שלמיטב זיכרוננו (ויש לנו זיכרון) האוהדים רצו לבעוט אותו אל עבר המטוס שממנו הגיע לכאן. עד שהאדון עם רעמת השיער המהודקת סיים את ההתאקלמות שלו (הפרחים לג'ובאני) והחל להפגיז בשערים מרהיבים ושימש כבעל הבית בקדמת מרכז השדה. עכשיו נחזור למוסא. מריו ששיחק אך ורק בקרואטיה ובקבוצות שהן מאריות הליגה דוגמת לוקומוטיב ודינאמו זאגרב , נחשב ל"זקן" בעולם הכדורגל הקרואטי והוא רק בן 26.

ת'ור קארלסן עט על הטרף בו בזמן שהפועל באר שבע, להזכירכם אלופת המדינה החליטה שהיא רוצה את השחקן , לחץ על הנקודות החזקות ומריו הגיע לכאן על הבאזר של פגרת הקיץ. 

אם תשאלו את מריו ואת הסובבים אותו , הוא די בהלם ובמובן החיובי מארץ ישראל. הוא נהנה מכל רגע ומפרגן בענק למאמן ההולנדי שלו וטוען שזה אחד המאמנים הכי טובים שהיו לו. מוסא שיחק עד לא מזמן עם קרואטים שנמצאים כיום בליגה האיטלקית ובעוד קבוצות בכירות באירופה ורק לאחרונה קיבל זימון לנבחרת בוסניה ( ההורים ממוצא בוסני ) מה שמדגיש את ערכו של המגן השמאלי שכרגע לא ממש מוערך ע"י האוהדים.

היא רצתה אותו אך הוא לובש ירוק. מוסא נגד הפועל ב"ש  / צילום: אורטל דהן זיו


למוסא חוזה לעונה עם אופציה להארכה לעוד עונה וגם עם אופציה לעשות חושבים משני הצדדים בחודש ינואר.  הוא מאוד רוצה להישאר בישראל ובעיקר בחיפה. הוא יודע מה הוא שווה והוא מקווה שגם לאוהדים תהיה הסבלנות להראות מה הוא באמת יודע לעשות על האגף השמאלי. 

הוא מבקש מעט סבלנות ומזכיר שארבעה חודשים הוא לא ממש שיחק משחק רשמי עד שהגיע לכאן ועכשיו הוא מטפס לשיא הכושר. את האמון הוא מקבל ממולנסטיין וקארלסן ששוחחו השבוע בעינינו וגם היו מרוצים ממה שהם רואים עד עכשיו. לטביעת האצבע והעין של קארלסן  יש שם חזק באירופה וקרוב לוודאי שעם סבלנות ותמיכה מהצד הכי חשוב של המועדון ( כן, כן , אנחנו מתכוונים לקהל ) מוסא יצליח להתאקלם בצורה המקסימלית ולהראות את מה שיש לו ברגליים.

Comments


bottom of page