top of page

סופ"ש כריסמס באנגליה

מאת טל גורן | ברוב הליגות באירופה מפסיקים לשחק כשמגיעים לשבוע האחרון של חודש דצמבר. במהלך שבוע זה נכנסים לכוננות חג בכל רחבי אירופה לכבוד חג המולד המתקרב. המון קישוטים, מתנות, אורות ציבוענים ובעיקר כוסות יין נשפכים בחג זה. אולם באנגליה חוגגים בצורה שונה את החג החשוב לדת הנוצרית-בעזרת הכדורגל. שבוע מטורף שכולל לא פחות מ3 מחזורי ליגה בזמן זה מספקת הליגה האנגלית. המון סיפורים ודרמות נכתבים במהלך שבוע זה. מחזורים אלה חשובים בעיקר בגלל שלפי המסורת 3 הקבוצות שמסיימות אחרונות לאחר מחזורי החג בסופו של דבר גם יורדות ליגה בסוף העונה,ואילו הקבוצה שמסיימת את המחזורים הללו במקום הראשון גם בסופו של דבר זוכה באליפות.

הנה כמה מהמשחקים הבולטים במחזורי החג:

צ'לסי-ווסטהאם{שישי 14:45}

דרבי לונדוני חם.

הקבוצה של מוריניו תפתח את המחזור ותנסה להישאר ראשונה גם לאחר מחזור הבוקסינג דיי. בלוז נראים חמים מתמיד,אולם הם פוגשים אולי את הפתעת העונה באנגליה-ווסטהאם. הפטישים נמצאים בעונה נפלאה ומדורגים במקום הרביעי . העונה שלהם עד עכשיו כוללת גם ניצחונות גדולים על מנצ'סטר סיטי וליברפול,והם בהחלט יכולים לעשות צרות למוריניו בסטמפורד ברידג'.


מנצ'סטר יונייטד-ניוקאסל{שישי 17:00}

במחזורים האחרונים היה נראה שהקבוצה של ואן חאל מתייצבת וחוזרת למאבק האליפות,אולם דווקא אצל אסטון וילה השדים האדומים נעצרו ועוד כאשר שיחקן מחצית שלמה נגד 10 שחקנים בלבד. לאחר פתיחת עונה קטסטרופלית ושיפור מתמיד בתוצאות במחזורים האחרונה ניוקאסל נמצאת במקום התשיעי והתבססה כקבוצת אמצע טבלה טיפוסית שקשה לנצח אותה.

ווסט ברומיץ-מנצ'סטר סיטי{שישי 17:00}

הסיטיזנס שנמצאים בעושר מעולה והצליחו להדיבק לצ'לסי בצמרת מגיעים למשחק לא פשוט מבחינתם אצל ווסט ברומיץ מהתחתית שחייבים כל נקודה. הסיטי יודעים שמעידה ביתית של צ'לסי וניצחון שלהם על הקבוצה מברמינגהאם בפער של יותר מ2 שערים תוכל לעלות אותם למקום הראשון בתום המחזור.

שחקן שלא נגמר, טורה.


טוטנהאם-מנצ'סטר יונייטד{ראשון 14:00}

המחזור השני של החג ייצא לדרך עם מפגש מרתק בין התרנגולים לשדים האדומים ממנצ'סטר. המשחקים בין 2 הקבוצות כבר ידעו בעבר מפגשים מרתקים עם שערים וגם זה בווהיט ארט ליין צפוי להיות כזה. טוטנהאם נמצאת בעונה לא כ"כ טובה אבל עדיין קרובה למקום הרביעי שמוביל בסוף העונה ללגית האלופות. המשחק בין השתיים צפוי להיות משמעותי למאבק זה.


סאותהמפטון-צ'לסי{ראשון 16:05}

הקבוצה מדרום אנגליה שנחשבה עד לפני מספר שבועות להפתעת העונה נמצאת במגמת ירידה בשבועות האחרונים לאחר שהפסידה למנצ'סטר סיטי,ארסנל ומנצ'סטר יונייטד,אולם הצליחה להציל קצת את הרושם עם ניצחון על אברטון מארחת את צ'לסי למשחק שלפני כמה מחזורים עוד היה אפשר להגיד עליו שהוא סוג של משחק עונה. צ'לסי כמובן תגיע פייבורטית למשחק אולם בבית סאותהמפטון מסוגלת לעשות לה צרות לא קטנות.

ווסטהאם-ארסנל{ראשון 17:00}

לאחר שהתארחה אצל צ'לסי יומיים קודם לכן תארח ווסטהאם את היריבה המרה ארסנל באפטון פארק לעוד דרבי חם בלונדון. הקבוצה של ונגר נמצאת עד עכשיו בעונה עגומה למדי כאשר התותחנים מדוגים במקום השישי בלבד וכרגע לא נמצאים במקום שמוביל לליגת האלופות,בנוסף לכך הקבוצה גם הפסידה לכל יריבותיה לצמרת ולא היוותה נגדם יריב של ממש.

טוטנהאם-צ'לסי{חמישי 19:30}

עוד משחק גדול בלונדון. לאחר שאירחו 4 ימים לפני את מנצ'סטר יונייטד תגיע הפעם צ'לסי למגרשה בהיתי של טוטנהאם למשחק שיכול להיות מכריע לגבי השאיפות של השתיים-טוטנהאם למקום בליגת האלופות וצ'לסי לאליפות. למוריניו אף פעם לא הולך פשוט בוויט הארט ליין כשבעונה שעברה לא הצליח לנצח שם ובקדנציה הקודמת שלו בצ'לסי הפדי שם פעמיים.

זה יהיה משחק מפתח עבור הכחולים של צ'לסי שיחתום עבורם שבוע חג קשה.?

עוד משחקים במחזור זה:

סטוק-מנצ'סטר יונייטד{חמישי 14:45}

ליברפול-לסטר{חמישי 17:00}

סאותהמפטון-ארסנל{חמישי 17:00}

מנצ'סטר סיטי-סנדרלנד{חמישי 17:00}

Comments


bottom of page