top of page

עוד עונה, אותו הסיפור?

מאת יונתן יניס| עם כתיבת שורות אלה, אני מרגיש כאילו הכתבה יכלה להיכתב כמעט בכל מחזור ראשון בפרימייר ליג בשנים האחרונות, במיוחד כאשר מדובר בארסנל. הקבוצה ניצחה רק משחק אחד כאשר מדובר במשחקי הפתיחה מתחילת העשור.

למרות השקט היחסי שהיה אצל התותחנים בקיץ האחרון, רשימת פצועים כמעט ריקה, פיתרון "בעיית השוער" (זה עוד יותר מצחיק כאשר פטר צך יש לו אשמה בשני השערים שהקבוצה ספגה היום).

אז גביע זה נחמד, אבל בצפון לונדון, משתוקקים כבר לפחות למאבק לגיטימי על התואר ואם ההתחלה שהייתה היום עם ההפסד הביתי בדרבי לווסטהאם, האם ה"פיוזים" יעלו שוב בראשם של האוהדים. אז נכון ששוער ברמה עולמית יש כבר וזה נתן סוג של ביטחון, הקיץ. אבל איפה איזה חיזוק על הדשא.

המלך הנרי. כמה שהוא חסר


אולי המבקרים הגדולים של ארסנל יגזימו בחולשת מרכז ההגנה של מרטסקר וקוסיילני, אבל זה בטוח לא מרכז הגנה לאליפות! . לא ביקשנו להתפרע ולנסות לשחרר את ראמוס מחוזה "מדרידאי", אך בכל זאת לנסות להביא את הבלם הבא, לפי כמות המשחקים שקיבל גבריאל הבלם הברזילאי הצעיר שהגיע מוילריאל בינואר האחרון, אני סבור כי יש חוסר שביעות רצון ממנו.

בתור אוהד הקבוצה שלא מפספס כמעט רגע בעונה של התותחנים, אין לי ספק כמו מרבית האנשים שהחיסרון המשמעותי ביותר של הקבוצה, הוא מישהו רע וגדול במרכז המגרש, סוג של נמניה מאטיץ שכזה.  הדבר שמפתיע אותי בכל פעם שישנם שמועות לגבי מעבר של שחקן מסוג זה בשנים האחרונות לארסנל, זה בדרך כלל נופל על מיליונים בודדים. כפי שהיה לפני שנתיים עם לואיס גוסטבו וצ'אבי אלונסו, וכבר זאת השנה השנייה מעברו של וויליאם קרבאליו הפורטוגזי הבין לאומי הצעיר של ספורטינג ליסבון. לפחות במקרה שלו הצליחו בארסנל להימנע מ"אסון", כאשר האחרון נפצע לתקופה ארוכה ביורו הצעירות האחרון.

אוזיל בארסנל. מתקשה לשמור על יציבות


לבסוף מגיעים לאיש שאחראי, ששוב נראה נואש, שוב חסר אונים, ושוב לא מבין איך הוא טעה כל- כך בבניית הסגל. כבר שנים, הסגל עמוק מספיק בשביל הטופ 4 , ויש תחושה כל שנה כאילו עכשיו יבוא הפריצה. יש תחושה אצל לא מעט אוהדים שוונגר איבד מיכולותיו, הוא מתקשה לעבור מתקופת ה"מיליונים" לתקופת ה"ביליונים". הוא מתעלם משחקנים לתקופות גדולות, ואז שהם נותנים את התפוקה, הוא חושב שהם יותר טובים ממה שהם באמת, דוגמת קוקלן ומונריאל. קוקלן טוב יותר מכל דבר שהיה בארסנל מבחינת קשר אחורי בשנים האחרונות, אבל לא כדאי להביא עוד קשר כזה ברמה עולמית. הגיע הזמן שיוציא כסף על עמדות שבהכרח אנו צריכים בהם עזרה, גם אם תג המחיר גבוה ממה שהוא חושב. בסוף, הוא נשאר עם הכסף בכיסים.

בארסנל תמיד יהיה מקום של כבוד ענק לוונגר אבל אם השנה הקבוצה תישאר ותראה כמו אותו הסיפור, אולי הגיע הזמן לרעיונות אחרים. כמובן שהפסד אחד לא אומר כלום לגבי איך העונה תראה, אך זה נראה כמו אותו האכזבה ואותו התמימות שמאפיינים את ארסנל של העשור השני של המילניום החדש. כל מה שנותר עוד לקוות הוא שזה רק מעידה בדרך לעונה של הישגים בעבור התותחנים, ושסוף סוף ישנו את הסיפור.

הכתב הינו סטודנט במכללת ספורט פאנל

תגובות


bottom of page