1/5

עונת המרורים

מאת טל גורן| כמעט חודש בתוך הקיץ וכמעט שום בעיה עדיין לא נפתרה במכבי חיפה.

פגרת הקיץ זו התקופה לה מחכה כמעט כל אוהד. אז מסתיימת הליגה ומתחילה לה התקופה החשובה באמת למועדון כדורגל- עונת המלפפונים. כל אוהד סקרן לדעת מה הקבוצה שלו מכינה לקראת העונה החדשה ואיזה שחקנים אמורים להצטרף בקבוצה. למכבי חיפה של השנים האחרונות מדובר בתקופה הכי לחוצה וחשובה.

מי שטורח בערב שבת- אוכל בשבת ומי שעושה את ההכנה הנכונה והשדרוגים הנכונים בפגרה גם מצליח בעונה עצמה. זו גם התקופה בה מכבי חיפה כושלת שנה אחרי שנה, ונראה שגם בקיץ הנוכחי שום דבר לא השתנה. חודש לאחר סיום הליגה ולאחר שהאימונים עצמם כבר החלו, הפנים החדשות בקבוצה מסתכמות ב- 2 שחקנים בלבד, ניקולה דרינצ'יץ, קשר מונטנגרי בעל נסיון אירופי וסאן מנחם, ילד צעיר מהליגה הלאומית.

בין 2 השחקנים הללו יש גם שלל שמועות על ישראלים וזרים שנכון לרגע זה מסתכמות כשמועות בלבד. לקבוצה עדיין חסרים לפחות 4 שחקנים בתפקידי מפתח (2 בלמים, קשר אמצע וחלוץ מטרה) כדי לחזור ולהיות שוב פקטור על האליפות. מכבי חיפה כמועדון חייב לעשות שינוי בראש ולהבין שאת השינויים והשחקנים שרוצים להביא ביוני עושים כבר בינואר,כי אם מחכים לקיץ אז לא כל השחקנים פנויים וחלק מהם יקר.

נכון לרגע זה ולנוכח העונות האחרונות אפשר לסכם את עונת הקיץ של הקבוצה ב-2 מילים: פערים כספיים. דשנו בזה רבות בעבר ונבהיר שוב-מכבי חיפה חייבת מנהל מקצועי. אדם שיכול תוך כדי העונה לבנות כבר את העונה שלאחר מכן ולא לעשות אילתור על גבי אילתור כמו שקורה כל קיץ.