1/5

עוצרים בירוק

מאת זיו להבי | הפעם על שולחן הניתוחים תעלה מכבי חיפה. למרות הניצחון הדחוק על הפועל עכו, לקבוצה של יעקב שחר יש הרבה מה לשפר. ננסה לראות מה חורק במכונה ואיפה אפשר לתקן

מכבי חיפה פגשה הערב את הפועל עכו באצטדיון השקשוקה בחיפה. המשחק אמנם נגמר ב1-0 ירוק, אבל היכולת הייתה לא משביעה רצון, בלשון המעטה. הנעת הכדור של הירוקים שקופה ומבולגנת, והקבוצה פשוט לא משחקת על היתרונות שלה. עכו עלתה בהרכב שדרש התפוצצות חיפאית, אבל הלחץ מנע מחניכיו של סטנוייביץ' שער מהיר בפתיחה, ומשם זה כבר הרבה יותר קשה. מה זה הרכב שדורש התפוצצות? לעכו יש הרבה אופציות בהתקפה, ולכן חרזי מרכיב הרבה שחקנים התקפיים. זה בא על-חשבון הנעת הכדור.

יובל אבידור, חלוץ במקור, שיחק כמגן ימני. האגף השמאלי הוא החזק יותר התקפית אצל חיפה, ובכל זאת רוב הכדורים לא הלכו לשם. אידריסו הוא החלוץ המוביל של הקבוצה. הוא חלוץ גבוה שצריך לקבל כדורים לנגיעה אחת. במהלך 71 הדקות עד שיצא, הקמרוני לא קיבל מסירה אחת באזור מסוכן או הרמה ברחבה. בקרנות לטובת חיפה היריבות סוגרות אותו עם שלושה שחקנים ולכן הוא לא מצליח להגיע לכדור, אבל במשחק שוטף אין סיכוי שקבוצה תוכל לסגור אותו עם כל-כך הרבה שחקנים.

שוער ענק. צילום: פייסבוק מכבי חיפה.

שוער ענק.