top of page

עכו שובי הביתה

מאת: יהונתן רון|לרוב בליגה שלנו כשמתקיים משחק בין הפועל עכו לקריית שמונה, אנחנו רואים תמונות של 200 אוהדים. הפעם הסיפור היה לגמרי שונה, 4,500 אוהדים הגיעו לאצטדיון בעכו, רובם של הקבוצה המקומית שעודדו מהשנייה הראשונה וגרמו לתחושה שעכו אכן עיר של כדורגל ושאולי העירייה עושה בצדק כשהיא משקיעה בספורט בכלל ובכדורגל בפרט בעיר.

בתור התחלה, אתחיל ואומר שאני שמח שהקהל התייצב לצו 8 לנסות להציל את קבוצתם מירידה, אך אם נסתכל על העובדות בשטח גם עכו וגם ק"ש בהתחשב בנסיבות לא היו צריכות להגיע למאבקי ירידה עד המחזור האחרון. נתחיל בזו שנשארה, איזי שירצקי הציב לעצמו רף ציפיות מאוד גבוה לאורך השנים, גביע המדינה, גביע הטוטו, השתתפות בליגה האירופית וכמובן האליפות הבלתי נשכחת. כל ההישגים האלו, גרמו לנו להבין שאיזי שירצקי הוא בין האנשים עם הכי הרבה ידע בכדורגל בארץ. יותר חשוב מכך הוא גרם לנו להבין שלמרות שוק ההעברות המטורף שהולך וגדל מדי שנה, ניתן לבנות קבוצת צמרת תחרותית והישגית בתקציב שפוי. כנראה שהשנה השינויים היו דרסטיים מדי עבור המועדון הצנוע מהצפון, עזיבת שיר צדק, ברק בכר, וובה בראון להפועל באר שבע העונה, בתוספת מכירת רועי קהת ופיטורים מוקדמים של סאלח חסארמה הביאו את קריית שמונה מקבוצת צמרת שנלחמה על תארים לכזו שנשארה במחזור האחרון. לאיזי בכל אופן, יש המון עבודה בשנה הבאה אם ירצה להחזיר עטרה ליושנה וככל הנראה ייאלץ גם להפקיד יותר אמון בצוות המקצועי שלו.

יצליחו להחזיר עטרה ליושנה? שחקני קריית שמונה. צילום: האתר הרשמי מכבי חיפה (ראובן כהן)


הפועל עכו, מה אפשר להגיד? כנראה שגם לניסים יש כמות מוגבלת. הקבוצה שבמשך שבע שנים נשארה בשיניים בליגת העל, כולל מסע קאמבק מדהים שנה שעברה תחת שלומי דורה (זה שלמעשה אתמול גרם להם לחזור לליגה הלאומית). עכו שיחקה השנה בהמון משחקים כדורגל יפה לעין, כדורגל שמח יחסית למה שהסגל שלה מאפשר לה, ופה נשאלת השאלה איך קבוצה שהייתה בתחילת הפלייאוף כבר בחוף מבטחים עם שבע נקודות מעל הקו האדום מצליחה לתקוע לעצמה מקל בגלגלים ולהרוס לעצמה את מה ששחקניה עבדו כל כך קשה עבורו. חובבנות, עירייה יכולה להשקיע בקבוצת כדורגל, לטעמי זה אפילו מבורך כי בעיר כמו עכו אין הרבה מעבר לזה. אבל, עירייה לא יכולה לנהל קבוצת כדורגל, גם היורדת השנייה מכבי נתניה היא בניהול של העירייה וזו הגיעה למצב שהחליפה שישה מאמנים שונים בשנה אחת! אז כן, הקבוצה נראתה הרבה פחות טוב בשבועות האחרונים, זה כמובן התבטא בצבירת נקודות שהובילה אותה אל מתחת לקו, אך עדיין לא נמצא שום היגיון בפיטורי ירון הוכנבויים שני מחזורים בלבד לפני סוף העונ,ה לא נראה ובצדק שום שינוי בקבוצה תחת ניהולו של זפרן.

איך הם הגיעו למצב הזה? הפועל עכו צילום: אתר רשמי מכבי חיפה


בגזרת המאמנים, במידה וייתנו לזפרן להמשיך את עבודתו ולהכין את קבוצתו בליגה הלאומית זה יכול להיות פרויקט מעניין מאוד ששני הצדדים עשויים רק להרוויח ממנו. שלומי דורה, מבחינתי השעיר לעזאזל של הכדורגל שלנו, לא הבנתי את סיבת פיטוריו בנתניה בתחילת העונה, ואני בטח לא מבין עכשיו את פיטוריו דרך התקשורת. זכותו של איזי שרצקי בתור בעל בית למנות כל איש מקצוע שיבחר, אבל יש דרך לעשות זאת. מסתבר שגם בצפון יש כדורגל, הוא גם מעניין מאוד, ובעקבות השינויים שיבואו על שתי הקבוצות הללו שנה הבאה נקווה שגם המפגש הבא בין הקבוצות יביא 4,500 צופים רעבים לכדורגל.

כותב הטור הינו תלמיד במכללת "ספורט פאנל" בניהולו המקצועי של נדב יעקבי.

Comments


bottom of page