top of page

עם הפנים לינואר

מאת: נועם ספיר| מכבי נתניה והפועל תל אביב נפגשו הערב (שבת) באיצטדיון נתניה לקרב תחתית לוהט!

המארחת ערב המחזור עלתה למשחק כשהיא נועלת את הטבלה במקום האחרון עם 9 נקודות וניצחון בודד לאחר 15 מחזורים ובידיעה שהליגה מתחילה לברוח לה. מנגד, הגיעה הפועל תל אביב בידיעה שהיא 2 נקודות בלבד מעל הקו האדום ושהפסד לאחרונה בטבלה יכניס אותה באופן רשמי לרשימת המועמדות לירידה.

המשחק התנהל לעיניי כ-5000 צופים ובאווירה של משחק תחתית חם. כבר בדקה ה-6, היינו עדים לרגע משמעותי במשחק כאשר שופט המשחק, דניאל בר נתן שגה לאחר שהחליט להרחיק את מגנה של מכבי נתניה, עומר ורד לאחר שזה ספק נגע בקלאודיו בומבה על סף הרחבה בעוד שהיה שחקן ההגנה האחרון בדרך אל השער. המשחק הוסיף להיות אגרסיבי ותוסס, כיאה למשחק תחתית לוהט ובדקה האחרונה של המחצית הראשונה החלטה גבולית נוספת של השופט בר נתן, שסימן על הנקודה הלבנה לאחר ספק הכשלה של מגנה של האדומים איאד אבו-עביד. את הפנדל ניגש לבעוט הקפטן, רומאריו פירס, שדייק וקבע שנתניה תרד למחצית ביתרון 1-0.

המחצית השנייה התנהלה בשליטה כמעט מוחלטת של האדומים מתל אביב, אך ללא הזדמנויות ממשיות מול השער ובדקה ה-70 כדור חופשי מושלם מכ-30 מטרים של סיראז נסאר שעלה כמחליף, הכניע את שוערה של נתניה ברק לוי וקבע שיוויון 1-1. הפועל ת"א חיפשה להשלים את המהפך רק שאז האיש הבולט במשחק, עשה זאת שוב. החלטה מפוקפקת נוספת של בר נתן בדקה ה-77, שראה הכשלה של אבו-עביד על יובל אבידור והחליט להוציא את הצהוב השני למגנה של האדומים שסיים את המשחק. המשחק הסתיים בתוצאת תיקו כאשר שתי הקבוצות יצאו בעיקר מופסדות מהמשחק.

פירס חוגג. חלוקת נקודות. צילום: קובי אליהו.


לאחר 16 מחזורים, שתי הקבוצות שעשו הכי הרבה שינויים בקיץ האחרון, ממשיכות להיראות רע ולספק משחקים חלשים והמקומם בטבלה לא מבשר טובות. עתה, אצל שתי הקבוצות מסתכלים בציפייה רבה אל עבר חודש ינואר המתקרב ובא, בתקווה שבעזרת שינויים במקומות הנכונים יגיע השינוי המיוחל שיוציא את הקבוצות מהבור אליו נקלעו בשלב זה של העונה.

גנב את ההצגה. בר נתן. צילום: קובי אליהו.


תגובות: מאמן מכבי נתניה, ראובן עטר אמר בסיום המשחק: "ראינו היום מחויבות מלאה של השחקנים שלמרות הרחקה מוקדמת, נלחמו ולא ויתרו וחבל שספגנו שער ממצב נייח מ-30 מטרים, אבל אין מה לעשות, אנחנו לקוחים את הדברים הטובים מהמשחק וממשיכים הלאה." על השיפוט:  "לא מתפקידי לבקר את השיפוט לטובה או לרעה, לא עשיתי את זה בהזדמנויות שהיו לי בעבר ולא אעשה זאת הפעם." על חודש ינואר: "ברור שאנחנו רוצים לראות שינוי בחלק הקדמי , אבל אנחנו נתחזק, נשאר עוד שבוע." שנשאל האם נתניה תישאר בליגה: "אין לי ספק שנישאר. אנחנו נמשיך לעבוד קשה ולבסוף נצא מהמקום שאנו נמצאים בו היום." מאמן הפועל ת"א, גיא לוי אמר בסיום המשחק: "אני גאה בשחקנים שלי שעמדו במבחן האופי הזה ולא נשברו על אף שירדו למחצית בפיגור 1-0 למול 10 שחקנים של נתניה ואווירה ביתית. אני חושב ששלטנו במשחק והגיע לנו לנצח. אנחנו עובדים לטווח ארוך ונכון שאנחנו לא נראים מספיק טוב, אבל חייבים להבין שיש פה קבוצה צעירה ומאוד איכותית שנבנתה מאפס וצריך סבלנות." על ינואר: "ייתכן שנעשו טעויות בבניית הקבוצה בקיץ, אבל זה לגיטימי, בטח כשבונים קבוצה חדשה מהבסיס, אבל גם זה קורה ואנחנו נתקן."

כותב הטור היננו תלמיד במכללת "ספורט פאנל" בניהולו המקצועי של נדב יעקובי.

コメント


bottom of page