1/5

פורצה איטליה

מזה מספר שנים הסרייה א' מגמגמת ופותחת פער משאר הליגות הגדולות של אירופה, השנה, כשהרמה עלתה והתחרות על האליפות פתוחה, אפשר להכריז בזהירות, היא חזרה!

בשנים האחרונות הסרייה א'  הפכה כמעט כדרך קבע ל-לא מעניינת. ארבע אליפויות רצופות של הגברת הזקנה (ללא תחרות של ממש), פרשות שחיתויות שצצות מידי פעם, אי הצלחות הקבוצות במפעלים האירופאים והכסף הגדול שנמצא בליגות הבכירות באירופה, מה שמביא שחקנים בינוניים בקנה מידה אירופי שמורידים את הרמה של הליגה, גרמו לירידה באיכות הליגה הראשונה באיטליה ולפתיחת פער מהליגות המקבילות ברחבי אירופה.

הקבוצות שמרכיבות את הליגה הן ללא ספק קבוצות עם שם גדול (רומא, אינטר, יובנטוס, מילאן), אך בשנים האחרונות נותר רק השם, למעט יובנטוס ששולטת ביד רמה בשנים האחרונות ובעונה שעברה עשתה את קפיצת המדרגה שכל כך הייתה חסרה לה בליגת האלופות, כאשר הגיעה עד הגמר שם נוצחה כידוע ע"י ברצלונה 3-1.

אז השנה יובה קצת מתחה את פניה לקראת העונה החדשה עם לא מעט שינויים כשעזבו שחקנים כמו וידאל, פירלו וטבס ובמקומם הגיעו שחקנים מוכשרים לא פחות (דיאבלה, וזאזא) אבל עדיין ללא הרזומה של אלה שעזבו ושאר הקבוצות הרגישו שזה הצ'אנס להביא את השינוי.

לא פחות מוכשרים. שחקני יובה חוגגים. צילום: AP