top of page

פעם שלישית ליגה

מאת: שקד זנתי וגיא קנזי

המחזור השלישי בליגה הלאומית נפתח כאשר נפגשו הפועל עכו ומכבי אחי נצרת למשחק מלא עימותים ואירועים שנויים במחלוקת, בסופו של המשחק שתי הקבוצות התחלקו בנקודות ושתיהן רשמו נתונים שליליים, אחי נצרת עם תיקו שלישי מפתיחת הליגה והפועל עכו עם משחק שלישי ברציפות ללא כיבוש שער.

האיצטדיון בעכו בתחילת המשחק (צילום: שקד זנתי/ גיא קנזי)

האיצטדיון בעכו בתחילת המשחק (צילום: שקד זנתי/ גיא קנזי)


מצבים? היו עימותים מילוליים בין אוהדים לשחקנים ובין השחקנים? היו מצבים והזדמנויות? היו שערים? לא היו מי שצופה בליגה הלאומית יודע שאלימות פיזית ומילולית וגם רמת כדורגל לא גבוהה זה מה שמאפיין בעיקר את הליגה השנייה בטיבה בישראל והמשחק הזה הוא דוגמה מושלמת לכך, כבר מפתיחת המשחק אפשר היה לראות שקבוצה אחת באה לשחק והשנייה "לשבור רגליים", כאשר כבר בדקות הראשונות האיש שהיה הטוב ביותר במחצית הראשונה קווין ריינשטיין מעכו הוכשל פעמיים על ידי אבו רביע. עכו נראתה טוב מאוד במחצית הראשונה והרבתה לתקוף בעזרת מגוון מסירות יפה של קווין ריינשטיין ולהחמיץ בראשותם של אבו ענזה ומיכאילוביץ' והייתה תחושה שהגול הראשון של עכו העונה קרוב מאוד. בפן ההגנתי עכו הרבתה לשגות ורק במזל הם לא ספגו שער מוקדם מרגלו של עלי חטיב שבעט לקורת השער.

והנה התחילו העימותים, דניאל בורחל ועלי חטיב התחילו קרב דחיפות ולא בפעם הראשונה באותו משחק לדניאל בורחל שרב גם עם הגיבור הטראגי של הערב מטיאס מרטין חלוצה הארגנטינאי של אחי נצרת, שירד לספסל בעקבות סירובו של עלי חטיב להתחלף, בדרכו לשם השליך בקבוק מים לעבר אוהדי הפועל עכו וראה את הכרטיס האדום הישיר מהשופט ובצדק. גם אנשי הצוות של אחי נצרת עמדו במרכז האש כאשר ספגו קללות מאוהדי עכו, ורק כוחות של מגב שנכנסו ליציע מנעו פריצה של אוהדים לכר הדשא.

משם המשחק לא התעלה יותר מדי, למרות הציפיות לשער. מיכאילוביץ' נראה מסורבל ליד השער, כאשר גם עידו אקסברד ואליאור סיידר שעלו בתחילת המחצית השנייה לא הצליחו להושיע. בסיום המשחק קרא הקהל של עכו לשחקניו שהם צריכים להתבייש, ושהם לא ראויים ללבוש את החולצות של הקבוצה, לצד מחיאות כפיים של אוהדי אחי נצרת שהריעו לשחקניהם על תצוגה טובה.

הקהל המועט שכן הגיע התעסק בעיקר בלקלל (צילום: שקד זנתי/ גיא קנזי)


בסיום נשאל שלומי דורה מאמנה של עכו על המצב שקבוצתו לא כובשת שער כבר שלושה משחקים ברציפות ואיך זה משפיע, ואמר:"שיחקנו טוב, הגענו למצבים ולצערי לא ניצלנו אותם, סבלנו גם מחוסר מזל ליד השער ואני מאמין שזה עניין של זמן, שיגיע השער הראשון יגיעו עוד רבים". על השאלה האם שחקנים שלא לקחו חלק במשחק עקב הרחקות ופציעות כמו עזת חלאילה וציון צמח יכלו לעזור במשחק כזה אמר: "אני לא רוצה להתייחס לשחקנים שלא שיחקו, במשחק הבא חלק מהשחקנים יחזרו ונראה איך הם יכולים לעזור לנו".

בסופו של דבר, עם היכולת הנוכחית וחוסר הסיומת בהתקפה, לא נראה שהפועל עכו יוכלו לחזור לליגת העל כבר בעונה הקרובה אלא אם יהיה שינוי משמעותי בקבוצה של שלומי דורה. ובנוגע לאחי נצרת, הגיע הזמן שניסן יחזקאל יטפל בבעיית המשמעת בקבוצה.

מאת: שקד זנתי וגיא קנזי

הכותבים הינם סטודנטים בקורס שדרי וכתבי ספורט, במכללת ספורט פאנל בניהולו המקצועי של נדב יעקובי 

Comments


bottom of page