top of page

צבע אדום

מאת צחי טל | עיר שלמה בהיסטריה מנחיתת הכוכבים. ולא, הפעם לא מדובר בנחיתת "הכוכבים של החמאס" אלא הכוכבים החדשים של אלונה.

הפועל ב"ש המתחדשת של העונה שעברה, עברה שדרוג רציני העונה. אלונה שבעונה שעברה הייתה קרובה לאליפות ראשונה לב"ש לאחר כ-30 שנה, הכניסה את היד עמוק לכיס וצירפה שניים מהלגיונרים הבכירים שהיו בשוק הישראלי. אחד הלגיונרים המדוברים ביותר בארץ הוא מאור מליקסון שהחליט לחזור לבירת הנגב לאחר 3 שנים נפלאות באירופה והוא תוספת מקצועית וקבוצתית להפועל ב"ש. מאור שחקן קבוצתי ומגוון שיכול לשחק בכמה עמדות ועתיד להיות הערך המוסף של הקבוצה, לאחר שבעונה שעברה נוכחנו לדעת שהקבוצה נפגעה מוראלית כאשר ברדה לא הראה נכוחות בולטת במשחקים.

אליפות! מאור מליקסון. צילום: פייסבוק הפועל ב"ש

מליקסון שנחשק בקיץ על ידי הקבוצות הטובות בארץ עשה בחירה מעניינת לקריירה שלו כשהחליט לחזור לבירת הנגב ואני מאמין שמה שמסתתר מאחורי הבחירה הזאת היא המחשבה על אליפות היסטורית שתגרום לו להיזכר לשנים, ולא להגיע למכבי ת"א או למכבי חיפה ופשוט להיות עוד שחקן שלקח אליפות באחת מהקבוצות האלו. מאור מליקוסון הוא לא הלגיונר היחיד שנחת השנה בבירת הנגב, לצידו צירפה ב"ש עוד חיזוק משמעותי – את החלוץ שלומי ארבייטמן שנדד באירופה בארבעת השנים האחרונות. שלומי הוא שאלה פתוחה לאחר 4 עונות מחוץ לגבולות המדינה וללא רצף משחקים סדיר חוזר לארץ בכושר משחק חסר וללא חדות מול השער ואני מאמין שזה עלול להשפיע בתחילת העונה על הקבוצה הדרומית שבונה מאוד על ארבייטמן של העונה האחרונה בארץ במדי מכבי חיפה שבה סיים כמלך השערים עם 28 שערים.

עם כל הכבוד לארבייטמן ולמליקסון – ויש כבוד, החלק האחורי של באר שבע היה ועדיין לוקה בחסר מאחר והנהלת הקבוצה לא עשתה רכש משמעותי למרכז ההגנה ולקישור האחורי שהיה החלק החלש של הקבוצה בעונה שעברה. כמו שכבר ראינו – בעונה שעברה לב"ש הייתה ההגנה השנייה בטיבה בליגה כאשר ספגה רק 33 שערים והייתה שנייה למכבי תל אביב עם 30 שערי חובה ולמרות זאת עדיין נראה לעין שאם שחקן כזה או אחר יפצע או יורחק לא יהיה מחליף ראוי לשום עמדה – כולל עמדת השוער וזה יהיה בעוכריה של באר שבע ברגע האמת של העונה.

ארבייטמן , סימן שאלה. צילום: פייסבוק הפועל ב"ש

הצרוף היחיד והדי תמוהה לחלק האחורי הוא צירופו של דור מלול, שחקן כנףקישור כישרוני בעברו אבל לוקה בחסר בחלק האחורי, כשהיום עמדתו הטבעית היא עמדת המגן הימני. עמדת המגן השמאלי שמאוישת על ידי אופיר דוידזאדה היא אחת העמדות הבטוחות ביותר שיש לאלישע לוי להציע בהגנה – וגם במקרה הזה אין מחליף ראוי כאשר המגן הימני של הקבוצה אביתר אילוז הוא גם המחליף של עמדה זו. דבר נוסף ומשמעותי בכוח של ב"ש הוא הקהל שהוכיח בעבר שעל כתפיו מוטלת האחריות המוראלית והלך הרוח של הקבוצה שיכולה העונה להצליח או ליפול מבחינה זו.

התובענות הגדולה של הקהל הבאר שבעי להצלחות הוא גדול ולפעמים יכול לחלחל לשחקנים הוותיקים ובפרט לשחקנים הצעירים. אם לקהל תהיה סבלנות ואמונה עיוורת אחרי הקבוצה אני מאמין שהדרך להצלחה תהיה סלולה כאשר את הכישרון, היכולת ואהדת הקהל – כבר יש.

לסיכום, בעונה שעברה צירפה באר שבע את אליניב ברדה ואת מאור בוזגלו שהביאו לשינוי והובילו את הקבוצה לעונת שיא שבסופה סיימה הקבוצה במקום ה-2 בטבלה ונעצרה רק בחצי הגמר במרוץ לנשיא – גביע המדינה. עם צירופם של השחקנים החדשים הציפיות והדרישות עולות ובבאר שבע לא יכולים יותר לברוח מהמילה אליפות. אבל אם תשאלו אותי – עד שלא יעברו לאצטדיון החדש האליפות לא תוכל להגיע לדרום הרחוק…

הכותב היינו תלמיד במכללת "ספורט-פאנל" בניהולו המקצועי של נדב יעקבי.

Comments


bottom of page