top of page

צהוב – שחור, יומנו של אוהד

מאת דוד מזרחי | הייתי בסכנין, הרגשתי מבוזה, יחס משפיל, התקשורת כהרגלה מתעלמת, בטח קל לבקר את אוהדי בית"ר, יומנו של אוהד, כועס

בשעה 14:30 יצאנו מירושלים והגענו לפארק אוסטרליה בשעה 18:45 שעה לפני המשחק, בגלל שהיו רק 4 אוטובסים/שאטלים אשר מובילים את האוהדים לאצטדיון , כ – 100 אוהדים נכנסו למשחק רק בסביבות הדקה ה – 50. שמתייחסים אלייך בצורה לא הוגנת, חייתית ממש, שלא יתפלאו אח"כ שאוהדים הופכים מתוסכלים ועצבניים. כאשר יענוהו כן ירבה וכן יפרוץ, כאשר מענים אותנו אוהדי בית"ר ודוחקים אותנו לפינה, זה גורם לתסכול ומרמור אצל האוהדים, 800 שוטרים, 200 סדרנים לא שלטו במצב, ולצערי למרות מה שנראה בכלי התקשורת, הייתה פשוט חד צדדית בהתנהגות שלהם כלפי אוהדי בית"ר ירושלים.

לראות ילד קטן סה"כ בן 13מקבל בעיטות בראש משוטר יס"מ בסיום המשחק על לא עוול בכפו ומאידך לראות את אוהדי סכנין מניפים דגלי פלסטין, שרים שירים ברוח ודם נפדה את ירושלים, ושירי הלל למחבלים ואצבע לא ננקטת לעברם, אתם שואלים למה? כי השוטרים פשוט מפחדים לעלות ליציע שלהם ולעשות שם סדר. על אוהדי בית"ר קל להם, התקשורת והסטיגמה כבר עושים את שלהם בהקשר הזה.

בהחלט יש כעס. צילום: פייסבוק בית"ר ירושלים.


אין סדר מחוץ למגרש וביציעים עצמם, הכל תוהו ובוהו, רבותיי בגלל סידורי המשטרה נשארנו בחוץ עד הדקה ה – 50 אנשים אשר קנו כרטיס ממיטב כספם, שלא יבלבלו על אוטובוסים שנתקעו, אוהדים נכנסו מאוחר רק בגלל סידורי אבטחה הזויים!

שחקני בית"ר, ההנהלה וכל האוהדים, צער גדול וכעס ענק יש לי כלפיכם אשר נתתם לנו להיות בחוץ וידעתם שאנחנו בחוץ והמשחק התנהל כאילו הכל בסדר, כל כך כואב שבארץ ישראל שוטרי משטרת ישראל עושים איפה ואיפה, ומתנהגים לאוהדי בית"ר כאילו היו אחרון האוייבים שלהם. אבל שלא נתפלא, איך אפשר לסמוך על משטרה שכל שני וחמישי מתגלה לכאורה בשערוריה אחרת, לצערי הם האחרונים שאני סומך שיעזרו לי, אני סומך על הקדוש ברוך הוא.

מפה נמשיך לאווירה – כואב שלאוהדים שלנו כבר לא היה כח לעודד ולתת מעצמם הכל אחרי כל הנסיעה והתלאות שעברו בדרך, בוודאי שנוצג בתקשורת כאלימים בגלל איזה ברז שבור, אבל אוהדי סכנין אשר יורים זיקוקין והדליקו עשרות אבוקות שיכלו לפגוע בחיי אדם, ואבוקה אחת בתחילת המשחק נזרקה אף לדשא, ולו מילה, אין תזכורת לנושא, על דגלי פלסטין לא מדברים, על שירי השנאה והנאצה שלהם, דממה.

לשחקני בית"ר אני אומר, אני מרגיש שלא נתתם את הכל על המגרש עד טיפת הדם האחרונה, כדי שנחייך ונשמח אנחנו מאוכזבים מכם ומהמאמן מנחם קורצקי הכאבתם לנו מאוד בלב. לא נסלח ולא נשכח הרבה זמן את אירועי אתמול!

פשוט איפה ואיפה. יחס לא הוגן ומשפיל.


לצאת בשעה 14:30 מירושלים ולהצליח להיכנס לאצטדיון בדקה 50 של המשחק, בושה לכל מי שהיה אחראי על הארגון של המשחק המבזה הזה, בראש ובראשונה שחקני ומנהלי הקבוצה שהיו צריכים בכל תוקף לסרב לעלות על הדשא עד שאחרון האוהדים שלהם נכנס למגרש.

היחס לאוהדים היה משפיל מדרגה ראשונה, בקשת המשטרה הייתה לחנות את הרכבים בפארק אוסטרליה, ומשם שאטלים למגרש עצמו תחת אבטחה כבדה, העניין שפעם בחצי שעה היה שאטל, שבשטח חיכו מאות אוהדים שכבר יצאו ב – 2 בצהריים מהבית, אבל עוד לא נכנסו למגרש כמעט עד לסיום המחצית הראשונה.

עזבו כבר את הביזיון שהיה במשחק עצמו קריאות של הערבים נפדה את ירושלים בדם ובאש, עזבו את האבוקות שהם הדליקו ביציע, עזבו את דגלי "פלסטין" וכל שאר הקריאות הגזעניות בלי שאף אחד לא דיבר ולא צייץ איתם בזמן שביציע של בית"ר מאות אבל מאות שוטרי יס"מ. היציאה שלנו האוהדים מהמגרש הזכירה מראות עצובים של בריחה, בריחה בארצך שלך, דרך כביש מילוט, ואבטחה שלא ביישה את ביקור אובמה בישראל.

וכן זה היה מלחמת דת, תרבות, עמים שונים, דעות שונות וקידוש השם מבחינתי כל אוהד שהגיע בראש מורם זה גאווה עצומה. והכל מתערבב למשחק הזה. אנחנו פה ונשאר פה לנצח וארץ ישראל השלמה שייכת לנו לעם ישראל לפי תורת ישראל לפי תפיסתנו.

בית"ר ירושלים נמשיך לצעוד איתכם לכל מקום בארץ בלי פחד ונלך אחריכם בטוב וברע הגיע הזמן שתהיו יותר מחוייבים למעננו.

"להיות עם חופשי בארצנו ארץ ציון ירושלים…" (הצחקתם אותי).

* כל האמור לעיל היינו טור דעה ועל דעת הכותב בלבד.

Commentaires


bottom of page