top of page

קיץ שלם חיכינו ומה השתנה? טור דעה / עדן הרשקוביץ'

קיץ שלם חיכינו שרק יחזור הירוק לעיניים, קיץ שלם שעטף את ההרגשה של געגוע, געגוע שמשתלב יחד עם מעט תקווה. תקווה שאולי השנה, יהיה אחרת. תקווה שסופסוף הצבע הנכון יחזור לכרמל

בתקווה שהירוק יחזור לכרמל / צילום: ניב כהן


אז, מה השתנה? נטע לביא ומוחמד עוואד קיבלו הזדמנות, חבשי חזר מהשאלה יחד עם שון ויסמן וכך שחקני בית מצאו את הדרך חזרה. הגיע גרזן קמרוני, קולות של פרידה משחקנים זרים שאיך אגיד את זה, לא צלחו את התקופה בכרמל. ועוד אחד, מיכאיל קראמר, שנתן הרגשה כל כך מרעננת שסופסוף נמצא חלוץ. כולנו קיווינו לראות קצת כדורגל חיובי אמש, אולי אפילו קבוצה שתאיים על הליגה עוד לפני שהתחילה, קבוצה שמהרגע הראשון תטרוף את המגרש.

המשחק התחיל חלש בשני הצדדים, כיאה לתקופה הנוכחית ולחום של אוגוסט עם נגיעות של תחילת עונה. כבר בדקות הראשונות הבחנו בחולשה של ההגנה הירוקה. מספר כדורי עומק הצליחו לחדור ולהביך את הבלמים שלא הראו באמת תיאום או הבנה בסיסית בעמדות שלהם. אך אם כל זה לא הספיק, חבשי וגרשון לא הצליחו לעצור את התקפת נתניה, כאשר חבשי הכשיל ברשלנות את מלאדה בתוך הרחבה. שוב כושלים מול שחקן מהיר ומעט יצירתי וחוטפים פנדל בשלב מוקדם.

קשרה של נתניה, קוגבניה ניגש אל הפנדל באותה צורה שבה הדשא נראה בצד הדרומי של האצטדיון – פשוט זוועה, אך לפחות התוצאה נשארה עדיין מאופסת. רק בחלק השני של המחצית, אחרי הפסקת המים, התחלנו לראות קצת למה מסוגלת הקבוצה שלנו השנה. סנטטיהו סלליך פרץ על הקו ומצא במסירת רוחב את קראמר שבנגיעה בעט טוב אך לא מספיק מדויק. מכבי סופסוף הגיעה למשחק. לפני השריקה למחצית עוד הזדמנות נפלאה שלא נוצלה, מזרחי הגיח מאחור אחרי הרמה של מאבוקה, אך בעט לא מדויק. המחצית הראשונה הסתיימה ב0.0 מעט מרדים, מעט משעמם ובעיקר העלתה שוב השאלה, מה השתנה?

הגיע למספר מצבים ליד השער, אופיר מזרחי / צילום: ניב כהן


מי שהגיע מבחינת הירוקים למחצית השנייה הוא ללא ספק שלומי אזולאי. העוגן היצירתי היחיד במכבי חיפה. כדור עומק נפלא של אזולאי מצא את קראמר מול דני עמוס, שהאחרון מציל את נתניה מפיגור כבר בדקות הראשונות של המחצית. בדקה ה77 סופסוף זה קרה. הר הגעש הירוק התפרץ. כדור נפלא של אזולאי על 50 מטר הגיע אל מאבוקה שהעביר כדור רוחב, מזרחי נבלם בפעם הראשונה ורוקאביצה, שנכנס רק 10 דקות לפני כן, כבש את הראשון. אולי בגלל שזה המשחק הראשון לעונה, אולי בגלל שהסגל עדיין בשלבי מבחן, אבל מה שבטוח – רוקאביצה חייב לשחק. מלך השערים בעונה החולפת חייב לקבל הזדמנויות, והרבה. בדקות האחרונות לא היה קשה לראות שוב את ההשפעות של משחק ראשון לעונה. לא מעט שחקנים נפלו על המגרש והוחלפו, הקצב והאנרגיות שעלו מעט אחרי השער, ירדו באופן משמעותי.

העוגן היצירתי היחיד במכבי חיפה, שלומי אזולאי / צילום: ניב כהן


ואז, הרגע בו מכבי נתניה הפתיעה את כולם ומי אם לא ערן לוי שהיה אחראי לשינוי. בעיטה אדירה של הקשר זעזעה את המשקוף וחדרה לרשת. דקה לסיום המשחק – שיוון. אחד משערי העונה בשלב המוקדם ביותר שנכבש מול יציע "אבי רן" והאוהדים, שוב אוכלים את הלב. אז מה בעצם השתנה?

בסיום המשחק שוב קיבלנו את אותה הרגשה, שמכבי חיפה לא נראית כמו קבוצה שמוכנה לליגה. המון רגעים שהזכירו את העונה הקודמת הורגשו בכל שלב במשחק. חוסר היצירתיות והיציבות בקבוצה זועק לשמיים. אבל, למרות זאת, אסיים עם נימה מעט אופטימית. אני בטוח שההמשכיות והמקצועיות של הצוות הניהולי והשקט עוד יעשו רק טוב למקום שהשקט בו הוא מצרך נדיר. ההרכב עוד לא סופי ובספסל כמה שחקנים רק מחכים להוכיח את עצמם ואת מקומם. אני בטוח שמכבי חיפה עוד תחזור להיות אותה קבוצה שעוד בכביש החוף היו מאבדים נגדה נקודות. מכבי, התגעגענו, קיץ שלם חיכינו!!!

Commenti


bottom of page