top of page

ראשונה וראויה

מאת: וויסאם סעדו גוטאני |תקציב דל מאוד, עונה אירופית היסטורית, חילופי מאמנים כחודשיים לפני סיום העונה,יכולת לא משכנעת, מקום שישי בסיום העונה הסדירה, תסריט לקבוצה שתחגוג אליפות? בהחלט לא. אבל עם האוכל בא התיאבון, עם היכולת מגיעים הניצחונות, והתוצאה? חוגגים אליפות. לא סתם אליפות, אליפות היסטורית! מכבי ראשון לציון זוכה באליפות מוצדקת ויותר מכל, אליפות ראויה!

כשיצחק פרי ושרון דרוקר בנו את הקבוצה בתחילת העונה באחד התקציבים הנמוכים בליגה, הם לא תיארו לעצמם לעשות היסטוריה ולהעפיל לרבע גמר היורופקאפ, הישג מרשים ביותר לקבוצה הקטנה והחביבה מראשון. יחד עם זאת בצעד מפתיע יצחק פרי החליט להיפרד משרון דרוקר לאחר רצף הפסדים בליגה, ומינה במקומו את אריק שיבק.

חודשיים לסיום העונה, אותו בעלים, אותם שחקנים, אותו אולם ואותם אוהדים, אבל רוח חדשה ריחפה במועדון בדמותו של המאמן אריק שיבק. פתאום דריל מונרו[השחקן המצטיין והיעיל בליגה] הפך לשאקיל אוניל ושלט באיזור הצבע שליטה אבסולוטית והליגה נראיתה קטנה עליו. כריס רייט [מלך ההטבעות עם2.5 למשחק] התחפש לוינס קרטר כאשר הטביע ללא הפסקה. שון דאוסן הזכיר את ימיו הגדולים של אביו, ג'ו דאוסן אשר בעונת 1992/3 זכה בתואר שחקן העונה ומדורג במקום ה-18 והמכובד בטבלת הקלעים של כל הזמנים בליגה הישראלית. שון ניווט, ניהל והנהיג את הקבוצה ללא עוררין. לפתע ביום בהיר אחד, החלום הפך למציאות, ראשון הדהימה את מכבי חיפה ועלתה על חשבונה לפיינל פור. יש אנשים שיגידו, זאת השיטה המוזרה שהביאה אליפות לראשון[תלוי את מי שואלים], אבל מה שהביא את האליפות זאת היכולת, הלחימה וחשוב מכל, האמונה.

כמו בכל סיפור על סינדרלה או סרט הוליוודי משובח, גיבורת הסרט הולכת עד הסוף, גיבורת סיפורנו קוטלת את הענקית התל אביבית במשחק שדומה יותר לקרב בין דוד לגוליית. הגעה לגמר כאנדרדוג מובהק מול הפועל ירושלים, קרב אשר נראה כמו מול הגוליבר החדש של הכדורסל הישראלי. וכנגד כל הסיכויים, היוצרות מתהפכות ושחקני ירושלים מתגמדים מול חבורת "הגוליבר-ים" מראשון. קבוצה שסיימה את העונה הסדירה במקום השישי עם מאזן שלילי [17-16] הדיחה את הקבוצות הגדולות וזכתה להניף צלחת אליפות ראשונה והיסטורית.

ובכן סיפור מרתק, משמח ובעיקר מרגש. כשמדברים על רגש אי אפשר להתעלם מהסיפור של שון דאוסן, שון הצעיר הצליח להגשים חלום ולזכות באליפות, מה שאביו ג'ו, לא הצליח לעשות בשנותיו הטובות והיפות כשחקן. האבא ג'ו התרגש עד דמעות, זו הייתה מין סגירת מעגל עבורו. שון מכוון ל נ.ב.א ובקצב הזה אף אחד לא יהיה מופתע אם בקרוב הוא יעזוב לליגה הכי טובה בעולם.

זכייתה המדהימה של מכבי ראשון לציון באליפות הפתיעה לא רק את השחקנים והצוות המקצועי, אלא גם את התושבים עצמם, ראשון לציון העיר הרביעית בגודלה בארץ ידועה כעיר של כדוריד, אפילו האוהדים הפנאטים ביותר לא האמינו שיזכו לחגוג אליפות ולהניף צלחת בכדורסל בזמן שהאחיות בכדוריד מאבדות את התואר לתל אביב.

נותר רק לחכות לעונה הבאה ולראות אם זו אפיזודה חולפת או שראשון תצליח להיכנס לליגה של הגדולות, להגן על התואר ולקרוא תיגר על הפועל ירושלים ואולי לנסות לפגוע בהגמוניה של מכבי תל אביב.

Comments


bottom of page