top of page

רק הקהל נשאר

מאת נועם ברדא| במכבי חיפה קיוו לצאת מהמשבר של פתיחת העונה ולנצח בקריית שמונה, אך לצפוניים היו תוכניות אחרות, ומחצית שנייה מצויינת של חניכיו של חאסרמה העניקו להם 2-0 יקר בסיום.

תקופה קשה עוברת על רוני לוי, "הרכש הטוב ביותר של מכבי חיפה בקיץ" מתקשה מאוד לעמוד בציפיות, ומתקשה להעמיד קבוצה שתעמוד בציפיות שהציבו העונה במכבי חיפה, בקבוצה ציפו לייצר רצף של 2 ניצחונות רצופים, אבל כפי שזה נראה שהניצחון על רעננה היה מקרי לחלוטין, חיפה בעטה רק פעם אחת לשער, וככה אי אפשר לנצח.

מהצד השני, הפועל קריית שמונה לא במשחק גדול, אך במשחק יעיל מאין כמותו, בסך הכל שלושה ניסיונות למסגרת של סטוייקוביץ' מתוכם 2 שערים, ההגנה של הצפוניים היא ההגנה הטובה ביותר בליגת העל, ורואים תוצאות, עכשיו הקבוצה של חסארמה נמצאת במומנטום מצויין ובמגמת עלייה, חאסרמה הגיב "אני מוריד בפני השחקנים את הכובע, הבחורים השקיעו הכל וזה השתלם להם"

מהלך המשחק:

קריית שמונה החלה את המשחק בצורה אגרסיבית מאוד, אך מכבי חיפה היא זו שהכתיבה את הקצב בתחילת המשחק כשהיא מנסה ליזום ולהניע את הכדור בסבלנות, מנגד קריית שמונה העדיפה לנסות את מזלה בעיקר דרך התקפות מתפרצות שהובילו עבאד ומנגה המהירים.

לאחר רבע שעה של כדורגל, קריית שמונה החלה ללחוץ קדימה, ואילו מכבי חיפה התקשתה מול הלחץ של הצפוניים. בדקה ה-25 הגיע האיום הממשי הראשוני על השער של ולדמיר סטוייקוביץ' כאשר אוסטין העביר כדור רוחב מצויין ואקסברד מול שער ריק הצליח להחמיץ, בוודאי אחת מהחמצות העונה.

קריית שמונה המשיכה להיות מסוכנת ובדקה ה-35 אור אוסטוינד הניף את רגלו ומ-22 מטר בעט כדור מצויין שאותו הצליח להדוף בקושי סטוייקוביץ'. המשחק של שתי הקבוצות לא התעלה לרמה גבוהה, אך קריית שמונה הייתה הרבה יותר מסוכנת.

עם פתיחת המחצית השנייה החליט חסארמה לבצע חילוף, ברונו עלה במקומו של אקסברד המאכזב, רוני לוי לעומתו החליט שהוא לא זקוק לשינוי. המחצית השנייה שוחקה באותה המגמה, מכבי חיפה לא הצליחה לייצר מצבי הבקעה וקריית שמונה פשוט רצו יותר את הניצחון הזה.

עשרים דקות בתוך המחצית השנייה, לוי הבין שהוא חייב לרענן את החלק הקדמי, פלט החליט את שובל גוזלן המאכזב. גם חאסרמה החליט לעשות שינוי מקדימה, אופיר מזרחי המצויין נכנס במקומו של אור אוסטיונד.

בדקה ה-75, מכבי חיפה הגיעה למצב הכי מסוכן שלה במשחק, פלט הכניס כדור טוב לבניון שעקף את חיימוב, אך קאיו פרננדס הצליח להרחיק את הכדור מקו השער.

בדקה ה-81 הקרח נשבר, עבאד הגביה כדור מצויין ושמיר הצעיר הצליח לדחוק את הכדור פנימה, שלושה שערי ליגה בשני משחקי ליגה! שחקני מכבי חיפה איבדו את ראש בדקות הסיום, איתי שכטר המחליף הטרי היה בסך הכל שלוש דקות על המגרש לפני שפגע בבראון ללא כדור וראה את האדום הישיר, גם אייל משומר נפגע, והותיר את חיפה בתשעה שחקנים בדקות הסיום, הצפוניים ניצלו את זה ואופיר מזרחי חתם את תוצאת המשחק בבעיטה מדוייקת לפינה, 2-0 לקריית שמונה על מכבי חיפה המתרסקת בסיום אחד מהמשחקים החלשים ביותר שנראו העונה בליגת העל.

רוני לוי באימון חיפה. בינתיים ציון נכשל


"איך אתה מרים את הקבוצה לקראת המשחק הבא?" נשאל רוני לוי שהיה נראה עגום במסיבת העיתונאים, "יש זמן למשחק הבא, אנחנו ננתח את המשחק האחרון, נעבוד איתם על כל מה שצריך לתקן" שבעה משחקים, שני שערים, שער שדה אחד, חמש נקודות, ובמקום האחרון, זהו סרט האימה אליו נקלעה מכבי חיפה לאחר המשחק אתמול.

מצד אחד, רוני לוי טוען כי הוא מאמין ביכולת שלו להרים את הקבוצה, אך לא בטוח כמה ימי חסד נותרו למאמן שהגיע מצופה יתר על המידה, ופשוט קורס תחת הציפיות. היה נראה כי גם אם תחתים את ליאו מסי, מכבי חיפה פשוט לא תצליח להבקיע שער, ההתקפה נראית אובדת עצות, בצד הירוק הגיע למשחק רק אוברניאק שבלט מאוד בשורות הירוקים ואף קיבל שמירה אישית לאורך כל המשחק.

בצד המנצח, סאלח חסארמה בטוח כי היכולת הטובה תגיע במשחקים הבאים "זו בכל זאת מכבי חיפה" אמר המאמן שהיה מרוצה מההופעה של השחקנים שלו על הדשא. וזהו ניצחון שני ברציפות, לאחר הניצחון המרשים בשבוע שעברה 4-1 על הפועל חיפה.

בקריית שמונה יכולים להיות מרוצים מהמגן, חן דלמוני שנתן משחק מצויין והיה אחד הבולטים אם לא הבולט ביותר בשורות הצפוניים, דלמוני נתן משחק מעולה גם מקדימה וגם מאחורה שהוא לא שוגה אפילו פעם אחת, גם אופיר מזרחי ראוי לציון, מאז כניסתן בדקה ה-67' הוא הכניס רוח חיה להתקפה של קריית שמונה וסייע לה לנצח את המשחק.

ומילה טובה למכבי חיפה, כלומר לקהל של מכבי חיפה, שמוכיח כל פעם מחדש כי מדובר בקהל האיכותי ביותר בליגה, כל המשחק ללא קשר למתרחש על כר הדשא, הקהל הירוק לא הפסיק לתמוך ולעודד את השחקנים שלו, אפילו רוני לוי שספג קריאות 'תתפטר' לא נשאר אדיש לקהל המדהים, "אני 25 שנים במכבי חיפה, והקהל תומך בטירוף, הוא האחרון שאפשר לבוא אליו בטענות".

כותב הטור הינו תלמיד במכללת "ספורט פאנל" בניהולו המקצועי של נדב יעקובי

Comments


bottom of page