top of page

שובר שוויון / מאת: שחר יגאל

עוד מחזור שמסתיים עם חיוך, ניצחון נוסף וממשיכים ברצף הנפלא של מרקו בליגה, רק תמשיכו ככה, אמן!

מכבי של אתמול לפרקים הזכירה לנו את הקבוצה השוטפת מקרית אליעזר, הזו שרוב הקהל שהיה אתמול התגעגע כל כך לראות. אבל כמו תמיד, המשחק לא תמיד מושלם והיו כמה נקודות שצריך להתייחס אליהן, כמו כל שבוע, אנסה לחלק את סיכום המשחק שלי.

הטוב: מוחמד אבו פאני. הייתה לי התלבטות קשה פה, מבוקה היה נפלא אתמול והוכיח שגם בקו של 4 הוא יכול לשחק, פריי ממשיך להציג ניצוצות ולהצית את הדמיון (איזה שער יא ווארדי). אבל לדעתי מי שהיה הכי טוב אתמול הוא דווקא זה שלא תוכנן לשחק מההתחלה וכנראה שהיה מקבל דקות בודדות בסוף. אבו פאני נזרק למגרש אחרי 9 דקות בגלל פציעתו של סלליך ומיד לקח פיקוד. תופקד יחד עם נטע לביא ומקסים מאחור, רץ לכל כדור, מסר, חיפש שטחים, הגיע למצבים וקינח גם שער נפלא בדאבל פס. כשחזר לפני חודש ואחרי החתמתו של איטורה לא בדיוק הבנו למה? ילד צעיר, שיחק הרבה בחדרה, הראה יכולת טובה, אז למה להרדים אותו על הספסל? אבל כנראה שהילד הזה עשוי מחומר אחר. אני לא יודע אם שבוע הבא בדרבי, כשמנדז'ק יחזור ונראה מה חומרת פציעתו של סלליך, אבו פאני יישאר בהרכב, אבל לדעתי הוא חייב להמשיך לשחק, במיוחד בתור שחקן בית מול הפועל.


הרע: גיא חיימוב. באמת שלא היו הרבה דברים רעים אתמול, אולי חוץ מהמשחק השוטף של חדרה, אבל זה לא מעניין אותנו אה? למרות כל זאת, חייב לציין את חיימוב, שעד שכבר בעטו לעברו, כדור יחסית פשוט, שוב לא היה עירני מספיק וספג עוד שער שקצת קלקל את החגיגה בירוק. בטוח שהרוב גם מצפים לראות פה את רני גרשון, אבל לדעתי אי אפשר לבוא אליו יותר מדי בטענות אחרי אתמול. נרחיב בפסקה הבאה.

עולה: אני גרשון. תאכלו אותי, תכעסו עליי, אבל אני באמת חושב שאתמול הוא שיחק טוב! כן, עדיין איטי להחריד, כן, שוב מוכיח שיש לו מלא חלודה, ולשחק מגן שמאלי זה לא באמת בשבילו, אבל הוא כן תמך בהתקפה, כן נשאר מאחור כשהיה צריך, ולמרות שזאת רק ההפקה הדי אנמית של חדרה, משחקים כאלו זה בדיוק מה שצריך בשביל לבנות מחדש ביטחון, שדי נאבד לו כאן.

יורד: מוחמד עוואד. לא יודע אם זה שינוי העמדה בגלל החילוף הכפוי, או שבאמת עדיין חסרה לו יציבות, אבל אתמול הוא שוב לא היה מדויק, שוב חיפש רק לבעוט והתעלם מחבריו להתקפה שהיו במצבים נוחים יותר לעיתים. מקווה שלא יצטרך לעבור שוב סדרת חינוך, כי באמת שהוא סקורר בחסד, שחקן בית, שיתרום לנו עוד הרבה.


לקראת שבוע הבא: שבוע הבא דרבי, משחק על יוקרה, על העיר, משחק שיכול להחזיר באמת את ההרתאה לקראת הפלייאוף העליון. הפועל מגיעים ברצף לא טוב, אבל אסור לנו להיות שאננים. זה משחק שגם כששתי הקבוצות במצבים שונים כולם נותנים את התחת. אני מאמין שמרקו יידע להכין את השחקנים כמו שצריך, גם מנטלית ואמן נחגוג בעוד שבוע!

אי אפשר בלי מילה על כרים פריי, השחקן פשוט שחקן! חייבים לדאוג שהוא יישאר כאן גם בעונה הבאה, סעיף הקנייה שלו לא גבוה בכלל (כמו מה ששילמנו על 40% משועה) ואם באמת אנחנו רוצים לעמוד מאחורי ההצהרה של אבו פאני אחרי המשחק, פריי חייב להיות חלק מהסגל גם לעונה הבאה.


Comments


bottom of page