top of page

שחר מפציע: החלק השלישי

מאת: מאור לוי |עושה רושם שאם התקנון האולימפי היה קובע אחרת והיינו יכולים בתור מדינה רבת משאבי ומקורות מים לשלוח יותר ממתמודד אחד לתחרות "גלישת רוח" באולימפיאדה סביר להניח שלא היינו באמת קוראים על הענף הזה, לא היינו יודעים כל כך מי ייצג אותנו בענף הזה או בכלל במקרה הגרוע מכל מה זה הענף הזה?!! אבל אין ספק שבשמונה השנים האחרונות מאז בייג'ין 2008 לא הייתה שנה אחת שלא קראנו ושמענו על היריבות הגדולה בין שחר צוברי המדליסט האולימפי מבייג'ין לבין נמרוד משיח.

כדי להבין מאיפה הכל התחיל נחזור אפילו קצת יותר אחורה, העיר אילת- עיר הנופש שלנו יכולה בוודאי להתגאות בעצמה על כך ששני הספורטאים המובילים בארץ כיום בגלישת רוח מגיעים ממנה.

מחד גיסא ניצב לו שחר צוברי ה"נער עם החיוך הכובש", צוברי יליד 1986 כבר הספיק לזכות בכמה מדליות והישגים נהדרים בענף השיט, כשבשנת 2008 זכה גם באליפות העולם בזהב וגם בארד באולימפיאדה בסין, בשנת 2009 ו2010 זכה בתואר אלוף אירופה ובשנת 2012 במדליית הזהב בהולנד.

מן העבר השני מגיע לו נמרוד משיח יליד 1988 ומי שזכה גם כן בהישגים נאים בדמות מדליות ארד באליפות העולם ב2010 ו2011 ונחשב ליריב הכי גדול של צוברי על ההשתתפות במשחקים האולימפיים כבר שמונה שנים ברציפות.

בחודשים האחרונים כשפתחנו את עיתון הבוקר ואת ערוצי הספורט השונים יכולנו לראות את היריבות הגדולה בין שני הגולשים ואת המתח הגדול השורר ביניהם בטח ובטח בגביע העולם האחרון שנערך בחופי פלמה דה מיורקה שבספרד.

כאילו לא עברו להם 5 שנים מאז אליפות אירופה התוססת בבורגס ושוב שני הגולשים הבכירים שלנו רבים ביניהם על הכרטיס הבודד לאולמפיאדה.

משיח שהוביל בתחרות הגיע חדור מטרה להעלות את הניקוד שלו על מנת לזכות בהשתתפות בריו ,לאחר שבשתי האולימפיאדות האחרונות צוברי הקדים אותו וייצג בכבוד את מדינת ישראל על המים. אלא ששוב היריב הוותיק מאילת עשה הכל פשוט הכל על מנת שזה לא יקרה וחסם בכל דרך אפשרית (חלק יגידו גם בכלל לא ספורטיבית) את סיכויי משיח להגיע למשחקים ואף הצליח במטרה שלו והקדים אותו גם אחרי האליפות הקובעת האחרונה.

כשימי התחרות התחילו לצבור תאוצה הבין משיח את הרעיון האכזרי של צוברי והשתמש איך לא ברשתות החברתיות על מנת להוציא את שמו הרע של האחרון ובציטוט שמשיח העלה בדף הפייסבוק שלו הוא כתב דברים קשים כגון "צוברי ירק למדינת ישראל בפרצוף" ו"היה בינינו הסכם, והמילה שלו שווה כקליפת השום". דברים אלו הותירו חלק מהמדינה בהלם ואחרי כמה ימים סוערים של נתק ואיבה ספורטיבית השניים בסופו של דבר השלימו כמו גברים.

יש לציין שב-2011 אותו נמרוד משיח עשה את התרגיל המלוכלך לצוברי באליפות וקיבל עונש קשה מאיגוד השיט, מה שלא גרם לאיגוד להפעיל את אותו העונש הפעם על צוברי.

ובחזרה לריו, באוגוסט הקרוב אם כך יעלה צוברי לטקס הפתיחה ביחד עם כל חברי המשלחת הישראלית וכנראה שגם יהיה "ראש הדגל" של המשלחת באירוע טקס הפתיחה של המשחקים כשהוא שוב אחד המועמדים הרציניים ביותר שלנו למדליה אולימפית.

צוברי שהביא לנו את מדליית הארד ב-2008 אחרי הזהב של פרידמן באתונה 2004, ינסה שוב להביא לנו את ההישג המכובד ואף להיאבק על מדליית הזהב הנחשקת ולשמוע בטקס הענקת המדליות את "התקווה" מתנגנת.

עד שהארוע הגדול יתחיל נתאזר כולנו בסבלנות ונקווה לראות את צוברי מככב על חופי "רודריגו דה פרייטס" ומחזיר אותנו ברגשות שמחים אחרי שבלונדון לא השגנו אף מדליה וכמובן נאחל הצלחה גדולה לכל ספורטאי שמייצג את המדינה.

Comments


bottom of page