top of page

שקט… כאן בונים

מאת: מחמוד מסלמאני| מכבי חיפה ניצחה את מכבי נתניה בתוצאה 0-3 באצטדיון נתניה. והבטיחה את מקומה בפלייאוף העליון שנתן שקט למועדון לעת עתה, אבל לא הכול ורוד אצל הירוקים חרף הודעות יוסי בניון לעזיבה בתום העונה, ועימותו עם כמה מאוהדי הקבוצה.

הרי לנצח קבוצה בדמות מכבי נתניה היא לא חכמה גדולה, היהלומים " כביכול" מהשרון שכבר 20 מחזורים לא מנצחת וידוע שהיא נמושת הליגה ,וכבר מזמן מתכננת את העונה הבאה בלאומית. אומנם הקבוצה מהכרמל הביסה בתוצאה 0-3, משערים של קינן, עטר ופלט, ניצחון שלא מעיד על שיפור מקצועי כלשהו אלא על חולשתה הניכרת של מכבי נתניה. אחרי שהירוקים הבטיחו את מקומם בפלייאוף העליון, צריכים במועדון להתחיל להכין ולתכנן את העונה הבאה, עם בסיס של שחקני בית צעירים, מוכשרים וותיקים כמו עטר וורמוט, יש על מה לבנות לעונה הבאה. הקהל מהכרמל הורגל להישגים לאורך מספר שנים צריך וחייב שתהיה לו סבלנות כלפי כול המועדון, משחקנים עד צוות מקצועי והנהלה. מכאן נגיע לרוני לוי שהוא אחד המאמנים הטובים בארץ למרות העונה הבינונית עד כה במכבי חיפה אולי אם יזכה בגביע זו תהיה בינונית פלוס, מן הראוי שרוני לוי ימשיך לעונה הבאה ואפילו עוד שתי עונות כי מועדון בבנייה חייב המשכיות בעיקר עם מאמנים ובסיס שחקנים טובים . דוגמה, קבוצות בטופ האירופי כשהן בתהליך של בנייה וחילופי משמרות בין שחקנים ומאמנים, מקבלים סבלנות וסובלנות מצד קהליהם. לדוגמא מנצ'סטר יונייטד בעת זו, ובאיירן מינכן לפני כמה שנים עם בואו של ואן חאל אחרי שתי עונות בשליטת דורטמונד. בחזרה לרוני לוי חוץ מסבלנות מצד הקהל, שקט תעשייתי מצד ההנהלה הוא הכרחי ביותר. אחרי הצהרות חוזרות ונשנות גם מצוות מקצועי וגם ומההנהלה שהם דוגלים בשילוב וקידום שחקני בית צעירים חייבים להישאר בגישה זאת ודרך פעולה כזה לשנים באות ולהתמיד בדרך זו, וההצלחות יגיעו כי כישרון קיים בקבוצה וקבוצת נוער כישרונית ומצוינת נמצאת במועדון.

צריכים יציבות. אוברניאק. צילום: מכבי חיפה, האתר הרישמי.


אפשר להבין את תסכולו של יוסי בניון שהתעמת עם מספר אוהדים שלא הגיע אפילו לעשרים איש,שגם הודיע שהוא ממשיך לשחק בעונה הבאה אבל לא במכבי חיפה . הוא היה חייב לגלות מנהיגות ואיפוק לגבי מה שהוא אמר, כי ביום שלישי מצפה להם משחק חשוב ביותר מול בני יהודה ברבע גמר גביע המדינה, בכדי לא להכניס את המערכת ללחץ מיותר, שממילא יש לחץ, ולהתעסקויות בעניינים לא מקצועיים. לצד הודעה מהמועדון לגיבויו של בניון להפחתת האש שהבעיר בעצמו. שחקן ברמתו של בניון היה חייב להבליג ולהעביר הלאה. במיוחד בתקופה כזו של המועדון .

מנחם קורצקי אמר בסיום המשחק אנחנו לא רוצים לבזות את הקהל. אבל במציאות הקהל נבזה כבר מזמן מצד הקבוצה. מועדון מפואר ובעל היסטוריה עשירה כמו מכבי נתניה לא יכול להרשות לעצמו להתבזות בצורה זו על המגרש לאורך זמן. אם כבר לרדת ליגה אז לרדת בכבוד למרות שתמיד לרדת ליגה לא נותן כבוד לאף קבוצה, אבל שחקני מכבי נתניה חייבים להקריב ולהראות לחימה על המגרש בכדי שלא לבזות את הקהל כמו שאמר מאמנם .

שחקני מכבי חיפה. צילום: מכבי חיפה, האתר הרישמי.


רוני לוי דיבר בסיום המשחק, ואמר: "כל ניצחון חשוב ואני תמיד אומר שאנחנו רוצים המשכיות. אחרי הפתיחה הנוראית של העונה, הפער היה גדול מהצמרת וצמצמנו אותו יחסית. התייצבנו ואנחנו ברצף חיובי כבר תקופה ארוכה באופן יחסי".

מנחם קורצקי אמר בסיום המשחק: "זה מאוד מאכזב קשה להתמודד עם מצב כזה כל שבוע, אנחנו חייבים להיות חזקים ולסיים את הליגה כמה שיותר טוב מבחינתנו".

כותב הטור היננו תלמיד במכללת "ספורט פאנל" בניהולו המקצועי של נדב יעקובי.

Comments


bottom of page