top of page

תוצאות האמת

מאת רז נבון | הפרשנים דיברו על שינוי, הסקרים ניבאו מהפך, בשעה עשר בלילה לוח התוצאות הראה על שוויון. אבל אז בניגוד לרוב התחזיות, הגיעו תוצאות האמת. לא, אני לא מדבר על בחירות 2015 אלא על ה"קלאסיקו הישראלי" שקיבלנו אתמול בין מכבי ת"א למכבי חיפה

התחושות לקראת המשחק היו דומות לאלו שלפני הבחירות: אוהדי הקבוצות מיהרו לרכוש כרטיסים כמו שאזרחי ישראל רצו להצביע. הפרשנים שוב  חפרו לנו שדברים השתנו כאן בזמן האחרון ושהולך להיות לנו קרב צמוד ודרמטי. סיפרו שזו שבשלטון נחלשה ושהאלטרנטיבה מתחזקת. ובבוקר המשחק, ממש כמו בבוקר של ה17 במארס, כמה גופי תקשורת ניסו לצאת נגד זה שעומד בראש המערכת המובילה ולתקוף אותו מכל זווית אפשרית. אלא שאז ברגע האמת, הכל שוב התפוצץ לנו בפנים. כי כמו שציפי ובוז'י לא באמת איימו על נתניהו והימין כך גם מכבי חיפה לא היוותה יריב למכבי ת"א.

צילום: מכבי חיפה האתר הרשמי.


וזה לא רק הגול של זהבי(מי אם לא הוא) בשניות הסיום. זה היה המשחק הכי חד צדדי בין הקבוצות העונה. והפעם לירוקים לא היה שום תירוץ. הפעם לא היה עליהם שום לחץ, לאורך כל תשעים הדקות זה היה 11 נגד 11 וגם צ'וצ'אליץ' כבר לא היה שם כדי לעזור למכבי(תל אביב). השחקנים של יענקל'ה התבטלו מול האלופה שלהוציא דקות מסוימות בתחילת החצי השני, שלטה ללא עוררין במגרש.– אוהבים ספורט? מבינים? בואו לכתוב על זה, אנחנו רוצים לקרוא!

מרכז השדה של פאקו, כן כן זה עם השלושה קשרים הגנתיים, ביטל לחלוטין את זה של מרקו בלבול ואביחי ידין גם אם ימשיך לקבל זימונים מגוטמן בכל פעם שתהיה לו קבוצה, פשוט פחות טוב מגל אלברמן. ההתקפה הירוקה, להוציא את אלירן עטר, נראתה אנמית ולא הצליחה לייצר מצבים ושוב ראינו שלמכבי חיפה כמו למחנה הציוני, אין מספיק מנהיגים שמסוגלים להתעלות ברגע האמת. בשורה התחתונה המסקנות מהבוקר שאחרי המיני קלאסיקו זהות כמעט לחלוטין לאלה מהבוקר שאחרי יום הבוחר.

הרי מה למדנו? שלתקשורת הספורט בדיוק כמו לזו הפוליטית אין באמת מושג. שעדן בן בסט בדיוק כמו אביגדור ליברמן, אולי לא עשה יותר מדי בשנתיים האחרונות, אבל הולך לקחת אליפות כמו שאיווט הולך לשבת גם בממשלה הבאה. שאיתי שכטר בדיוק כמו ציפי לבני, הוא בלוף שלא מוצא את עצמו בשנים האחרונות בשום מקום ומחליף קבוצות מהר יותר משציפק'ה מחליפה מפלגות. שיוסי בניון בדיוק כמו עמיר פרץ, עדיין נמצא הרבה מעבר לשיא.

ושאלי גוטמן בדיוק כמו מינה צמח והסקרים, כנראה לא שם לב למה שקורה בשטח (אחרת איך תסבירו ששכטר זומן לנבחרת ועטר לא?). אבל יותר מהכול, ראינו שמכבי חיפה בדיוק כמו המחנה הציוני, לא באמת התקרבה ליריבה השנואה. ובלי חיזוק משמעותי בקיץ, גם בעונה הבאה ספק גדול אם תצליח להחזיר לעצמה את השלטון. ככה זה בחיים, דיבורים לחוד ומציאות לחוד.

אז יבואו אנשים ויגידו שמכבי של גולדהאר כמו המדיניות של נתניהו, היא קפיטליסטית. והמתוסכלים יתלוננו שהצהובים הורסים את הליגה כמו שבשמאל אומרים שהליכוד הורס את המדינה. והשונאים יאמרו שאת זהבי, כמו את ביבי, מעניין רק הכסף. אבל עדיף פשוט להודות בעובדות: אולי לביבי וזהבי יש מלא שונאים, אבל שניהם עדיין מספר אחד (כל איש בתחומו).

ומכבי ת"א כמו הליכוד, גם אם הרבה לא יאהבו את זה, תכבוש את הפסגה בפעם השלישית ברצף. וכמו במקרה של ממשלת הימין, לא בטוח בכלל שהיא הולכת לזוז משם כל כך מהר. את התשובה בכל מקרה, נדע רק בסוף העונה הבאה. או אולי בעצם בבחירות הבאות. לכו תדעו מה יבוא קודם.

Comments


bottom of page