top of page

תמו ימי החסד

מאת אביב מדר | נדמה שלמועדון מכבי חיפה יש נטיות אובדניות, או שמא נכנה זאת כתופעת סאדו מזוכיזם חמורה, אוהד כואב

הגעתי למסקנה שמועדון מכבי חיפה פשוט אוהב לסבול, וגרוע מכך לגרום סבל לאוהדיו הנפלאים והמסורים שמגיעים לכל מקום בארץ באלפיהם. היו זמנים שרק צירוף המילים מכבי חיפה היה מספיק בשביל לגרום לפחד והרתעה מוחלטת אצל היריב. מי זוכר בכלל שעד לפני שנים ספורות כל יריבה שהייתה נאלצת להתמודד עם המכונה המשומנת מהכרמל הייתה נתקפת חיל ורעדה, ומגיעה למשחק על מנת לא להתבזות, ולצאת עם הפסד מכובד. מי לא זוכר את המשפט האלמותי "שתיים אפס כבר ב M-הדרך.." שזכה לווריאציות שונות..

האריה הירוק, זה היה התואר שנדבק למועדון עם העבר הכל כך מפואר הזה, אולי הוא אריה, אבל לפחות עכשיו האריה הזה פצוע קשה עד אנוש,כולו שותת דם וכל שנייה קריטית, הדם מתחיל לאזול בשעה שאפילו אויביו מזלזלים בו ולועגים לו, ואין לאל ידיו. קשה להאמין שזו היא הקבוצה שעונה לשם מכבי חיפה, כל אוהד ירוק הרגיש בבאר שבע כאילו האישה שלו בוגדת בו על המגרש. פשוט בגידה, אין מילה אחרת.

תמו ימי החסד. צילום: פייסבוק MHFC


מכבי חיפה אלופה הם שרו, אכן אלופה, בלשבור לאוהדים שלה את הלב. הבטיחו יונה, אפילו הפריחו כמה בתחילת העונה, אבל לא ראינו שום עלה של זית. הבטיחו לנו שהפעם זה ילך, שנלחם על הצלחת, הבטיחו שנחזיר את הכבוד, הבטיחו והבטיחו והבטיחו. אז מה אם הבטיחו, למישהו אכפת מה אנחנו חושבים או מרגישים? למי בכלל אכפת מהאוהד שמגרד שקל לשקל בשביל לנסוע כמו מטורף ימה וקדמה,צפונה ונגבה אחרי הקבוצה הזו?!?

אחרי הכל השחקנים ילכו לישון בניחותא, יקומו ליום חדש וימשיכו להם בעיסוקיהם כאילו לא קרה כלום והכל זורם על מי מנוחות בזמן שהאוהדים אוכלים, או – הו כמה שהם אוכלים את הלב. אריק אינשטיין ז"ל שר "ואיזה מסכנים האוהדים"… הוא כל כך צדק.

יש תחושה בקרב האוהדים, שהשחקנים לא מסוגלים גם אם ירצו להוות פקטור רציני השנה, יש להוסיף שהם גם פוחדים לקחת אחריות ברגעים מכריעים. זה מתחיל להראות כמו תסריט קבוע מראש. בשלוש השנים האחרונות השחקנים כמו כבר מחכים כבר לצאת ממאבק האליפות ונושמים לרווחה כשזה באמת קורה.

זה נראה שהקבוצה מתחילה לשחק כדורגל רק במצב שהמועדון כבר מחוץ למאבק האליפות, ורק אז הם מקבלים ביטחון.

אז נאמר את האמת ויסלחו לי השחקנים ובאמת בלשון המעטה, הם פשוט חלשים שלא עומדים בלחצים, או יותר נכון לא עומדים בסטנדרטים שמתאימים למועדון כמו מכבי חיפה. תסלחו לי אבל מי שמשתפן במשחק ולא לוקח אחריות במאני טיים ובמשחקים מול שאר הגדולות לא ראוי ללבוש את החולצה הירוקה.האשמה לא של השחקנים כי לא הם בחרו את עצמם, ובוודאות לא של המאמן שנראה כמי שחייב תמיכה וגב מהקהל במיוחד עכשיו, כשכל התקשורת רוצה את דמו.

נמאס כבר להאשים את המאמנים, לא בנאדו ולא עטר היו אשמים בכישלונות שהתחוללו בשנים האחרונות בכרמל, אלא זה הסגל הכל כך חלש שהתחיל מאז העונה שאחרי האליפות האחרונה עם מכירת השחקנים חסרת הפרופורציות של השחקנים האיכותיים שהיו לנו לעומת תחליפים זולים ובינוניים. זה כאמור נמשך עד היום עם תחלופה של סגל בינוני מינוס.

אני לא חכם ולא גאון אך אבי מורי  היה אומר פעם "מה שעולה בזול עולה ביוקר". כל כך פשוט ונכון. יש שיאמרו (והם רבים), שאני תמים ופנטזיונר כשאני טוען שעוד יש סיכוי לעשות משהו העונה. האמת שיש משהו בדבריהם, אולי בעצם הם צודקים אני סתם משקר לעצמי בהצגת חלומות שווא, הרי כולם רואים שהאליפות שוב בורחת כבר בשלהי אוקטובר.

אך אולי, רק אולי אם מעכשיו כשאין לנו יריבות ממש חזקות נצליח לשרוד ולעלות על מסלול נצחונות עד ינואר, ובתקווה שמר שחר יחד עם סאלה יעשו שינוי דרסטי בסגל, אז יש תקווה, כי לבנות על סגל כזה בלי לבצע מספר שינויים משמעותיים בחלון ההעברות משמע הנפת דגל לבן. שזה לכשעצמו אסון ספורטיבי למועדון שנקרא מכבי חיפה ומתיימר לחזור להיות האריה הירוק.

סאלה שתדע שכולנו מאחוריך ויש לך את כל הגב מאיתנו. מה שאין יותר לכם השחקנים, פשוט מאוד אחרי שלוש עונות מלאות ייסורים נגמרו לכם ימי החסד.

בתקווה לימים ירוקים יותר..

Comments


bottom of page