1/5

תנו להם לעבוד!

מאת טל גורן| בעלי הקבוצות צריכים לתת יותר כבוד למאמנים.

פיטורי מאמנים קיימים בכל העולם ובכל הענפים, אולם נדמה שבישראל בעלי הקבוצות נשארים עם יד קלה על ההדק. בעלי הקבוצות בישראל לא נותנים מספיק צ'אנסים הוגנים למאמנים שהם עצמם ממנים. אפשר להתווכח על הידע והיכולת של המאמנים בארץ, אבל על דבר אחד אי אפשר להתווכח וזה שהם מקצוענים ורוצים להצליח.

מתוך 14 קבוצות בליגת העל רק 5 לא החליפו מאמן במהלך העונה (מכבי ת"א, הפועל ב"ש, קריית שמונה, מכבי פ"ת ואשדוד) כאשר ארבע מתוכן ממוקמות בין 6 הראשונות.

לעומת זאת, מתוך 9 הקבוצות שהחליפו מאמנים, רק ב-2 מקרים המאמנים השאירו חותם. כשרוני לוי החליף את יוסי מזרחי במכבי נתניה, הקבוצה הייתה שקועה עמוק מתחת לקו האדום, כאשר גם רעש אי תשלום המשכורות היה באוויר. רוני לוי הצליח להפוך את מכבי נתניה מקבוצת הגנה פריכה לקבוצה טקטית וממושמעת, שאפילו ניצחה בקלות את הפועל ב"ש והקשתה בביתה על מכבי ת"א. בסופו של דבר, נתניה נשארה בליגה כ-5 מחזורים לסיום העונה.

כאשר גיא לוי פוטר מבני סכנין, הקבוצה הייתה חבולה, מרוסקת וקרובה מאד לקו האדום. אלי כהן הגיע לקבוצה והצליח לייצב אותה, תוך הצגה של לא מעט משחקים אטרקטיביים ומימוש הפוטנציאל הטמון בסגל השחקנים שלה.  בדומה לנתניה, גם סכנין הצליחה להישאר בליגה יותר מ-5 מחזורים לסיום העונה, כשמשום מה עדיין מתמהמהים שם בקשר להארכת חוזהו של אלי כהן, למרות שהוא ראוי לכך לכל הדעות.