top of page

180 דקות של הכרעה

מאת בר אופיר | מכבי ת"א הנציגה היחידה הישראלית במפעלים האירופיים עומדת בפני צמד משחקים קריטיים בשבוע הבא. משחקים שיקבעו האם תישאר בליגה האירופית או שמא תישאר אך ורק עם הליגה המקומית.

מכבי ת"א תפגוש השבוע את אסטרס היוונית למפגש כפול על מקום בשלב הבתים של הליגה האירופית. לאחר הדחה כואבת מליגת האלופות (3-2 למאריבור בסיכום שני המשחקים) מקבלת הקבוצה הצהובה מת"א צ'אנס נוסף לחזור לאירופה, אך הפעם למפעל השני בחשיבותו. הליגה האירופית. שם מחכה לה יריבה שאיננה מתכוונת לוותר לה בקלות. יריבה עקשנית ששיחק בה מיודענו רובן ראיוס שכיום משחק במכבי חיפה של סטיינוביץ'. את העונה החולפת סיימה אסטראס במקום הרביעי בליגה הבכירה ביוונית.

מי תצא כשידה על העליונה בסיום צמד המשחקים?

מכבי ת"א יודעים שמהשחקים הללו אין דרך חזרה, וכל משחק הוא גורלי. היכולת הפושרת שהפגינה הקבוצה מת"א על אף הסגל החסר בוודאי לא משכנעת לא את השחקנים עצמם ולא את הצוות המקצועי וההנהלה ובבד בבד את בעלי הקבוצה מיץ' גולדהאר שמשקיע מילוני שקלים בטיפוח הקבוצה. מעבר לצמד המשחקים מול היוונים והמטרה לנצח עומד מול הקבוצה הישראלית סכום לא מבוטל של כסף שללא ספק ישפר את קופת המועדון הצהוב, סכום שיוכל לשמש לרכש במידת הצורך עם פתיתת חלון העברות בחודש ינואר.

שחקן מפתח בקבוצה, ערן זהבי. צילום: פייסבוק מכבי תל אביב.

מחלוקת נוספת במשחק בין מכבי ת"א לאסטרס הוא היכן יארחו התל- אביבים את המשחק . האם סוף סוף אופ"א תרשה לארח בישראל עם המצב הביטחוני הנתון, כאשר הפסקת האש נשמרת, או שמא תחליט שהמצב עדיין איננו בטוח מבחינה ביטחונית והמשחק יאלץ לזוז ללרנקה כמו במפגשים הקודמים העונה של הצהובים באירופה. זוהי נקודה מעניינת למחשבה. אירוח המשחק הביתי חשוב מאוד לצהובים כיוון שאצטדיון בלומפילד מהווה אווירה ביתית לגמרי שונה עם תמיכה של אלפי אוהדים לעומת מאות בודדות בקפריסין דבר שבטח משפיע על השחקנים, יתר על כן האצטדיון מהווה מכשול להרבה יריבות, ניתן לראות ממקרי העבר כשהגיעה לכאן בורדו ונחלה הפסד 1-0 לצהובים שעזר להם להתקדם אל עבר שמינית גמר הליגה האירופית. בינתיים , כפי שזה נראה, המשחק יהיה באצטדיון בלומפילד במידה ולא יוחלט אחרת.

מכבי ת"א בנויה מסגל שחקנים רחב וטוב ובעלת סיכויים גבוהים לעלות לשלב הבא, שחקנים כדוגמת ערן זהבי, עדן בן בסט, ראדה פריצה, נוסא איגיבור יכולים להוות את ההבדל העצום בין הקבוצות . שחקן המפתח של הצהובים הוא ללא ספק ערן זהבי שבכל יום נתון יכול להפציץ את שער היריב ולהכריע משחקים בעלי משמעות גדולה. ערן הוא השחקן בעל החוזה הגדול ביותר בקבוצה, הוא מרוויח סכום הנאמד ב – 3 מיליון ₪ , סכום לא מבוטל שהוא חייב להוכיח את עצמו.

יכול להיות ההבדל, נוסא איגיבור. צילום:פייסבוק מכבי תל אביב.

לסיכום, הסיכויים נוטים לטובת מכבי ת"א שבשנים האחרונות מוכיחה את עצמה באירופה ומתמודדת עם קבוצות חזקות משלל הליגות באירופה. אני מאמין שמכבי יכולה וצריכה לעבור את המפגש הכפול בדרך לעוד עונה בליגה האירופית . מעבר לכך, היא הנציגה הישראלית היחידה שנשארה במפעלים האירופיים השנה ויש לכך משמעות גדולה – ייצוג לאומי למדינת ישראל שיכול להוות גאווה שעל אף הבעיות ששררו בתקופה האחרונה, אפשר להציג כדורגל התקפי, עם תשוקה ואופי כפי שהתרגלנו לראות בשנתיים האחרונות , המשימה בהחלט אפשרית.

Comments


bottom of page