top of page

8 לב ירוק

כולם מדברים מתחילת העונה ובצדק על עלי העצום-קאנטה שלנו

על פיירו העוצמתי-לוקאקו שלנו

אבל השחקן של מכבי שנמצא בזון משלו מתחילת העונה ואני מקווה שאף אחד לא יעיר אותו בקרוב, הוא דולב חזיזה-המואיז'ו שלנו.

שער בדקה ה90 מול אולימפיקוס בבית, בישול עצום של השני בחוץ(פיירו)

רוחב שלו פוגע במגן מול לימסול ונכנס בשער הראשון מבשל לפיירו את הרביעי

מבשל(כולל המבצע בגול הראשון שפיפא לא החשיבו לו כבישול רשמי) את כל השלושה מול הכוכב

חוץ מהסטט' הנ"ל שהיא הכי בולטת לעין?

האיש בכל פינה במגרש, פתאום הוא למעלה בימין, פתאום הוא באמצע(אולימפיאקוס ראשון בבית שבכר שינה 3 מערכים במשחק), פתאום הוא על כל הקו ומציל בימין ליד הרחבה שלנו, פתאום הוא מבשל משמאל.

לא התפלאתי שברק בראיון בסוף המשחק דיבר על זה שקל לעבור מערכים תוך כדי משחק בזכות זה שיש לו שחקן כמו דולב.

אנשים כבר שכחו שדולב שרוקד בימין מתחילת השנה הנוכחית, במקור בכלל הוא שחקן קו ימין ומאלתר בשמאל בשנתיים האחרונות גם כי אין שחקן קו טבעי שם בקבוצה מוילדסחוט וממי שיש,הוא מסוגל לעשות את זה הכי טוב וגם כדי להרוויח את אצילי בימין.

נראה שיותר קל לו בימין, יותר שוטף, "זורם לו", פחות עיכובים במשחק והחלטות מיותרות (למרות שבליגה אני מתאר לעצמי,לפחות שנשחק 4-3-3, הוא חוזר לשמאל,אצילי לימין ודינדה לספסל)

אנשים עפו שנה שעברה על דולב שחצי עונה הפסיק לתת תוצרת קדימה ולא ראו בכלל שדולב מתחיל לשחק מה16 שלנו בלי מגן מאחוריו, על 80 מטר לבד כי רודריגס עם כמה שהיה על הכיפאק,רק היה רשום בשמאל ולמעשה תגבר את האמצע כבלם/קשר נוסף.

זה דבר שאצילי למשל לא יכל לעשות בחיים על כל מעלותיו הרבות

ואפרופו ורסטילי אחרון להלילה, דולב סיים את העונה האחרונה עם: 9 שערים 6 בישולים

שלישי במסירות מפתח ראשון בכדורי רוחב ראשון בדריבלים כמובן רביעי במאבקי קרקע מוצלחים שלישי בתיקולים מוצלחים אחרי עלי ופלאניץ'

×אין שחקן שמופיע למעלה בכ"כ הרבה קטגוריות במכבי,חלקן אגב לכאורה ללא קשר בינהן לכאורה(הגנה-התקפה).

גם בימים הגרועים שלו מקצועית,האיש בא תמיד לעבוד.

שוב,לא מתפלא שברק אוהב אותו והוא אחד הבאנקרים שלו תמיד.

הצד המעצבן שלו סטטיסטית אגב: שני באיבודים בקבוצה ואני שנייה מגיע לשם.

יש אופנה בקהל שלנו לפעמים של ליפול על דולב, להשתגע ממנו "הוא מדרבל תמיד פעם יותר מידי, הוא מאבד בלי סוף, הקבלת החלטות שלו לקוייה, בהתנהגות הוא ערס,הוא שכונה"

וידוי אישי: אני חולה על דולב, הוא הכי מזכיר לי את מגרשי הקטרגל שהיינו ילדים ורצנו עם היד מורמת אחרי מבצע וצעקנו שם של שחקן גדול, הכי פחות ממוסחר.

בעידן של פלסטיק, הוא נראה לי אנושי ומלא רגש במגרש על כל החבילה שלו וגם עם החלסטרה שמביא לפעמים:

על הדריבל בעידן כדורגל רובוטי,גם אם לפעמים האחד יותר מידי בהחלטה לקוייה, על התשוקה,על החיוך הממזרי,אפילו שהרבה פעמים היא באה באובר התשוקה הזו לטעם רבים, לפעמים בטראשטוק לשופטים וליריבים.

מעבר ליכולת המקצועית, דולב לטעמי הוא אחד האחראים הכי גדולים לשינוי כיוון הרוח במועדון הירוק,אחרי עשור שהיא נשבה רק בכיוון המצולות והרכישה שלו הייתה בול פגיעה וסופר משמעותית:

הרבה זבל עבר כאן בעשור העצוב, אבל לפעמים היו גם שחקנים טובים, אבל עם פרצוף של ילדי צופים: כובע טמבל על הראש ומימיה.

כדי לחדש את הד.נ.א הירוק, היה צריך קצת עסיס, קצת תשוקה, קצת חוצפה, קצת ביצים קצת "רוע חיובי" אנשים שיעשו הכל כדי לנצח,רעבים, שירדו בסוף שהחולצה הירוקה סחוטה ואחרים מסביב יתביישו לא לתת הכל לידם, הרעב הזה הוא מדבק.

בכל קבוצה וחדר הלבשה צריכים שניים-שלוש כאלו, שלא יראו בעיניים, שידליקו מחדש את האש, קצת פאני(שהראש שלו מוברג ואיתנו,לא כרגע), קצת דולב שהיה בנערים, אמרו לו שהוא קטן בגוף שיפסיק לשחק כדורגל, שהתחיל בנס ציונה ועבר לבני יהודה שבדרך הוא מושאל להפועל ר"ג והשבוע היה אחראי על 3 הגולים מול הכוכב בפלייאוף של ליגת האלופות

הוא בזון משלו דולב כרגע, מרחף מעל המגרש,

האם הוא ימשיך ככה לאורך כל העונה?

לא בטוח שאפילו במשחק הבא, שום דבר שראינו בשנים שהוא כאן,לא מצביע על יציבות עונתית ושהוא לא הולך מתישהוא שוב להירדם לנו לחודשיים(גם אם תמיד בא לרוץ ולעבוד כאמור בקטע האפור), אם זה היה ככה,הוא לא היה דולב,

אבל וואללה,אולי גם זה לטובה, כי אם הוא ישמור על יציבות עונתית השנה לראשונה, בסופה הוא כבר לא יהיה כאן.

אני חולה על דולב חזיזה, על כל החבילה שהוא מביא איתו. כדורגל נוגע ברגש לפני הכל ודולב הוא שחקן מרגש וסיפור ירוק גדול.Comments


bottom of page