top of page

שעתנו היפה / עמית פרלה אתר קיק

עמית פרלה מספר על לוויתו של החייל ההרוג שון כרמלי ז"ל, בה קהילת אוהדי מכבי חיפה בפרט והכדורגל בכלל חיזקה את כולנו

הקדמה מאת מתן גילור 

נהוג לומר כי להצלחה אבות רבים אך הכישלון הוא יתום. לא כך בהיקש למנהגי האבלות ביהדות. בשעתו הקשה ביותר של אדם, באבלו, מקיפים אותו רבים, פן היאוש והצער ישתלטו. חשש זה עלה עת הובא השבוע למנוחות שון כרמלי. רבבות אזרחי ישראל עזבו את חייהם ולכמה שעות באו לוודא שהמשפחה לא תתבוסס באבל בגפה.

רבבות אזרחי ישראל שבאו לוודא שהשדים לא יוכלו לקטוף את הפרח היפיפה הזה שאולה והראלים ישאו אותו למקום הראוי לו בגן עדן. הסלוגן של מחלקת הנוער של מכבי חיפה הוא "האדם לפני השחקן". השבוע אוהדיה הוכיחו שהסלוגן שלהם הוא "האדם לפני האוהד". גאה להיות ירוק-לבן. גאה להיות כחול-לבן.

מאת: עמית פרלה 

לא הכרתי את סמ"ר ניסים שון כרמלי ז"ל. 99% מבאי בית העלמין הצבאי בחיפה לא הכירו אותו עד השבוע. היו שם המוני אדם שחלקו כבוד אחרון לאחד ממגיני האומה, שוויתר ביודעין על חיי נוחות למען העם והארץ. היו שם אלפים ורבבות שהצטמררו מחשש שהחייל הבודד בחייו יהיה גם בודד בנפילתו ובקבורתו. היו שם נציגים רבים מכל המגזרים ושכבות האוכלוסיה. בנות עקיבא לצד הקופים הירוקים; חרדים וחילוניים; כיפות סרוגות וחניכי תנועת הצופים; עולים חדשים לצד ותיקים; צעירים ומבוגרים וחי נפשי כמה נשים מבוגרות מאד עמדו בחצות הליל בבית העלמין הצבאי. כולם עמדו שם וכמעט כולם בדומיה. עמדו בצפיפות מכבידה ובלחות גבוהה ודביקה שגרמה להתעלפויות לא מעטות. כולם עשו מעשה ויצאו בשעת ערב מבתיהם כדי להתייצב, לומר תודה ולהכיר בטוב. באלפיהם הם הקדישו ערב אחד לטובת מי שבאלמוניותו הקריב עבור שלוותם, את חייו.

בתחילת טקס הלוויה המתקבצים והמלווים כיבו את הטלפונים וקיבלו את ההנחיה להשתטח על הקרקע באם תישמע אזעקת אמת. ובהתקהל המון העם, נשמע קדיש מקוטע בבכי קורע לב של אב שכול ובשיער מסתמרר נענתה התפילה ב"אמן" בוטח ומלא הוד ועצמה.

פקקי תנועה בחיפה באחת בלילה אינם מחזה יומיומי. פקקים ללא צפירות. שעה ארוכה אחרי הלוויה עוד צעדו רבים למכוניותיהם שחנו בצד הכביש, ולעיתים באמצע הכביש במרחק קילומטרים מבית העלמין.

היתה זו שעתה היפה של הקהילה. היתה זו שעתן היפה של סולידריות חברתית ואחווה אנושית. היתה זו שעתן היפה של הרשתות החברתיות, שהנחילו את ההמונים מכל קצווי הארץ, ברכב וברגל. אותן אפליקציות מושמצות שהביאו בשורות איוב לכתובת הלא נכונה, הן ששימשו את צוות אתר MHFC במצוות הקהלת הציבור והבאת הנופל למנוחת עולם במעמד כה נדיר ומרגש.

היה זה הרגע המרשים של אוהדי הכדורגל באשר הם. היה זה הרגע המכובד של מועדון כדורגל מכבי חיפה. חבר כתב לי שהוא חושש שההלוויה תהפוך ל"ארוע" של מכבי חיפה. השבתי לו שעל פי הפרסומים, כך היה בוחר הלוחם להיטמן באדמת המולדת, כאשר נפל בקרב. במרחק אווירי של קילומטר אחד, מהבית החדש של כולנו, שהוא לא יראה בחנוכתו. מי יתן ונזכה לרגע בו המלחמות כולן תיערכנה על הדשא. נוח בשלום על משכבך, חבר.

צילום : דף הפייסבוק של האתר


פוסטים אחרונים

הצג הכול

רצו יותר מכבוד - מכבי מפסידה ליובה 3-1

אני שונא להגיד שעשינו כבוד ובלה בלה בלה אחרי הפסדים, אפילו שזה ליובה. אחרי הכניסה של חזיזה, נטע ודינדה, היה נדמה כי השוויון באוויר ויש קבוצה הרבה יותר טובה על המגרש. אבל שמירה לקויה בנייח וכל האוויר י

Comments


bottom of page