בית המגזין תודה רבה יענקלה / יותם זמרי טור דעה

תודה רבה יענקלה / יותם זמרי טור דעה

טור דעה: מאת – יותם זמרי

האמת, כולנו ידענו לאן זה הולך, אמנם אני מוכן לשים כסף שאף אחד מהיושבים בסמי עופר כולל אוהדי בני יהודה לא חשב שזה ייגמר בשלוש אפס אבל הרבה תמימות לא הייתה שם. עוד במשחקי גביע הטוטו ניתן היה לראות את הפרצופים של אוהדי מכבי חיפה ולהבין. לא היו שם חיוכים אם אתם שואלים, אלא בעיקר מבטים מיואשים, אנשים שמאוהבים באישה יפהפיה אבל כזו שבאיזשהו שלב החליטה שכבר לא בא לה להשקיע בעצמה. ומילא זה, גם האופי שלה נהיה מחורבן.

הייאוש אגב לא נבע מתוצאה כזו או אחרת, הוא נבע מכך, שאם יש עונה שאוהדי מכבי חיפה חיכו לה זו עונה כמו העונה שעברה, עונת כישלון טוטאלית, לא חצי עונה טובה עם אריק, לא ריצה סבירה לצמרת במחזורים האחרונים, לא עונה של מאמן כמו עטר שאת מינויו אפשר אם רוצים להפיל על כתפי האוהדים. עונה שהיא כישלון מוחלט אך ורק של המערכת. עונה של 14 הפסדים וממוצע קהל של 24,000 איש (וזה עוד אחרי שלושה משחקים בהם יציע השרופים של 6000 איש היה סגור כתוצאה מעונש).

כולנו האמנו שהפעם זה יהיה אחרת, לא שניקח אליפות חלילה, אנחנו לא תמימים, אבל לפחות שבקיץ מישהו ישתגע. מישהו יגיד אוקיי, אני מאמין בשפיות, אני לא גולדהאר, אבל הקיץ אני מתפרע. וכגודל הציפייה, גודל הסאן מנחם. (לא שיש לי בעיה עם הילד הנחמד הזה).

נדמה שמעולם לא הייתה עונה בה היה פער גדול כל כך בין ציפיות האוהדים, לפעולות המערכת, אחד אחרי השני עלו שחקנים לרשימת המועמדים וירדו ממנה לאחר עוד סאגה של פערים כספיים/אישה מפוחדת/מחכה להצעות נוספות.

אגב, אני לגמרי מבין את אותם שחקנים, הרי חוץ מקהל ואצטדיון מטורף למערכת הזאת שנקראת מכבי חיפה אין באמת מה למכור בשנים האחרונות, הבעיה היא, שכדי לשכנע שחקן נורמלי להגיע לחיפה בעונות כאלו, צריך לוותר קצת על השפיות ולהכריז "בעל הבית השתגע".

אבל בעל הבית שלנו לא משתגע, להפך, הוא עושה הכל כדי לשגע אותנו. אחרי שנים של רכישות מופרכות של שחקנים כמו אנדלובו, עזריאל ושות' במליונים, הכריזו יענקלה ורוני על מדיניות הפינצטה, שזה בעצם שם אחר למדיניות ה-"אנחנו הולכים להציע לשחקנים מעולים שאין סיכוי שיגיעו לכאן להגיע לכאן, אבל כדי לנסות לשכנע אותם להגיע לכאן בכל זאת  אנחנו הולכים להציע להם הצעה שהם יכולים לקבל במקומות שאין בהם 80% לחות וחיזבאללה".

וכך נותרנו עם כמעט אותו סגל שהצליח בשנה שעבר לסיים עונה בליגת העל עם 14 הפסדים. רק כדי שתבינו את המקבילה, דמיינו לכם מצב בו חברת הונדה בבעלות יעקב שחר מוכרת פחות רכבים מאשר "לא יודע חיפשתי שם של חברת רכב שהזוי שתמכור יותר מהונדה, אולי לאדה, תשלימו בעצמכם".

רק דמיינו לכם כיצד היה מתנהל המנכ"ל הגדול יענקלה שחר לו היה מקבל במשך 4 שנים תוצאות כאלו בחברות האחרות שברשותו. הבעיה בחיפה, היא שבמקרה הזה האדם שאמור לחתוך בבשר החי, הוא גם זה שאחראי לכישלון.

וכשאתה אחראי, הצעד הראשון שאתה צריך לעשות הוא להסיט את הזרקור אל אשם פוטנציאלי אחר, וכך עשית יענקלה, ישבת במסיבת עיתונאים ואמרת לנו האוהדים את המשפט ההזוי "רוני לוי הוא הרכש הכי טוב שלנו". וואלה יענקלה, אמנם עשינו מנויים כי אהבה זו אהבה אבל מפגרים אנחנו לא. רוני לוי הוא מאמן טוב, אבל בינינו, חוץ מ-3 אליפויות עם סגל מטורף במכבי חיפה, מה בדיוק הרכש האדיר הזה עשה בשאר הקריירה שלו? אז חצי עונה טובה בנתניה זה סבבה, אבל יענקלה. חיפה זו לא נתניה.

צילום: אורטל דהן זיו

צילום: אורטל דהן זיו

ואתה רוני, מאכזב בדיוק כמו זה שמעליך, לא כי הפסדת, בלי עין הרע מהפסדים אנחנו מחוסנים. אמנם עשית את זה בכישרון יוצא דופן ובצורה מעוררת השראה מול קבוצת שמתבססת בעיקר על שחקנים שהעלו אותה מהלאומית (לא שאני גורע מההישג של בני יהודה, קבוצה נחמדה מאד עם כמה יהלומים). אבל רוני, כשהגעת, המשפט שנאמר הכי הרבה בהקשר שלך היה "רוני יידע לדרוש". זה באמת מה שחשבנו, האמת? היינו בטוחים שכשחתמת קיבלת התחייבות לרכש, שלפני שהרמת את העט אמרת ליענקלה "שומע, אני לא אסיים כאן כמו בנאדו, עטר והחבר'ה", היינו בטוחים שתגיד ליענקלה "אני יודע שאתה בעניין של שפיות, אבל הקיץ חייבים להשתגע".

אבל לא, המאמן הקשוח שמספרים שאתה השתפנת ברגע האמת, ישבת במסיבות העיתונאים והסמקת כמו ילדה שקיבלה הזמנה לנשף ממלך השכבה כשיענקלה הרעיף עליך שבחים, אולי אפילו האמנת בעצמך שתצליח לגרום למרק העכור הזה שנכשל במשך הרבה שנים להפוך למנת שף. אבל לא. אפילו לא לקחת דוגמא ממאמן של קבוצה שלקחה טרבל, שמחזיק בסגל הכי טוב בארץ והרשה להעצמו להתלונן מול המצלמות על זה שלא מביאים לו רכש, הוא אגב קיבל את דסה, ריקן ואזולאי תוך שבוע, אתה מה קיבלת?

ואת תקשורת הספורט, את מקפידה לומר כל הזמן שהמשחק שייך לאוהדים, את צודקת, אבל רבאק, גם את שייכת לאוהדים, והמחויבות שלך לאמת אמורה לשרת את האוהדים. איפה האתיקה המקצועית שלך? במשך שנים אתם שוחטים פה את כולם, בעלים, שחקנים, מועדונים, עסקנים. רק אחד יוצא זכאי. מר יענקלה שחר. שישה מאמנים בארבע שנים, כשלונות אחד אחרי השני, רכישות הזויות, פיטורים, והכל תוך כדי שלמועדון שלו יש את התפאורה הכי טובה בארץ, אני מנסה לדמיין לעצמי מה היה קורה אם אלי טביב היה אחראי לתוצאות כאלה בארבע השנים האחרונות. וואלה, הייתם שותים לו את הדם. אבל אתם לא, אתם יושבים שם באולפני הרדיו והטלוויזיה וממשיכים לספר לאוהדי מכבי חיפה שהם צריכים להיות אסירי תודה על כך שמישהו מוכן לשים עליהם כסף, למה בדיוק? האם מפעל שמוכר מוצר טוב צריך להיות אסיר תודה למנהל שלא מצליח למכור את המוצר? האם מנהל מוצלח ככל שיהיה לא יכול להיכשל, האם כדורגל הוא לא עסק משתנה, כזה בו מה שהצליח בעבר לא בהכרח יכול להצליח בהווה, האם ייתכן שיענקלה פשוט מבוגר מדי? או מיושן מדי? או תבוסתן מדי? האוהדים של חיפה חכמים מספיק בכדי לזהות מישהו שלא עושה את תפקידו. ואת תקשורת ספורט, לא עושה את תפקידך.

ואתה יענקל'ה, באמת שאני מודה לך על כל הרגעים היפים שהענקת לי כילד וכזכר בוגר, אבל אני מסרב לתת להיסטוריה הנהדרת שהענקת לי להרוס את העתיק של המועדון שלי. אין שום בושה בלהגיד "אינני יכול עוד" וכבר בשישי האחרון הכרזת תחת כל עץ תקשורת רענן שאין לך בעיה למכור, גדולים ממך בתפקידים רמים משלך אמרו זאת. אנחנו נעריך אותך יותר מהכל אם תגיד "אין לי את הכלים לשחק במשחק החדש הזה". נריע לך בכל משחק על השנים הנהדרות שהענקת לנו. אבל אם אתה לא יכול להתמודד, תפנה את הבמה. פשוט תשים את הקבוצה על המדף, לא ברמז. מבטיח לך שההצעות יגיעו, ואם לא? עם 20,000 מנויים כמעט אפשר להגיע למקום חמישי גם בלי בעל בית זועף ביציע.

ועכשיו החלה עונת הערבובים,אלירן עטר על המוקד, סגרו לו את הארונית, מאד בוגר רוני, השתנית לגמרי, ממש "המיוחד". במקום לדבר על המערך שלך שהתפרק, על ההגנה המגוחכת, על דרניצ'יץ שנראה כמו גירסה חיוורת של אופיר קופל, על ואליינטה שכנראה יהיה כשיר למשחק פתיחת העונה של 2018, על העובדה שיש לך 3 זרים בסגל, שלושה זרים במועדון כמו מכבי חיפה, שלושה זרים, אכתוב זאת שוב בכל דרך 3, שלושה, three , זרים. בסגל, שלושה!!!!.

אם יש דבר אחד שמרגיע אותי השנה בחיפה זה הקהל, ולא בגלל שהוא רגוע. תבינו חבר'ה, אחרי עונה כמו עונה שעברה מכרתם 18,000 מנויים, אבל לא קנינו אותם רק כדי להריע לכם, קנינו אותם בשביל הזכות לעשות לכם את המוות. בדיוק כמו שאתם עושים לנו. אנחנו נהיה שם כשתנסו לערבב אותנו, כשתמכרו לנו סיפורים על פינצטות, כשתעלו על הדשא שחקנים שלא ראויים להיות כאן, אנחנו נהיה כאן לא רק כדי לשיר "ירוק עולה" אלא גם כדי לדאוג להוריד מהבמה את מי שמוריד את הירוק למטה למטה.

אנחנו לא רוצים אליפות, על ה*** שלנו גביע (גביע הטוטו דווקא יהיה נחמד). אנחנו רוצים מהפכה, לא רכש, לא שיטה, אנחנו רוצים שינוי גישה. ואם זה לא יגיע. אנחנו נהיה שם כדי ללמד אתכם מה זה גיהנום. ותיזהרו. יש המון מאיתנו.

צילום: אורטל דהן זיו

צילום: אורטל דהן זיו

Comments

comments

18 תגובות

 1. אני מרגיש כמו הילד שצעק שהמלך הוא ערום ,כבר 3 חודשים שאני צועק בכל האתרים כולל זה של אוהדי מכבי חיפה שאין קבוצה ,לא השתנה כלום מהשנה שעברה למה שיהיה שינויי יכולת ? עם שחקני פח כמו עזרא משומר קינן ודגני בהרכב אז מה השתנה מהשנים הרעות ? כלום !! רוני טעה כשהעיף את פאס שהיה מעוז ההגנה וחזר לצוות הכבד והזוועתי של דקל ודגני ששווים ליגה לאומית בקושי , מעבר לזה בכל משחקי ההכנה שראיתי כתבתי בכל מקום שדרינציץ ממש לא מרשים אותי , הוא היה אחראי במשחקי ההכנה על כמה פנדלים הזויים וחורי ענק וכך גם אמש , כולם מתלהבים מהשוער "המעולה " סטויקוביץ ? אז אני ממש לא , הייתי שמח לקבל את רפי כהן או דוידוביץ או שוער ברמתם ,סטויקוביץ עומד כמו גולם ,לא שולט בכדורי הגובה לרחבה ולא מציל משהו מיוחד , למה לבזבז שחקן זר על שוער ? מעבר לכך להעיף ומהר את עטר שכטר ובניון שלא הוסיפו כלום לקבוצה מאז שבאו וזו עובדה מוכחת במספרים , תנו לנוער לשחק ,ריאן וגוזלן עשו פי חמש ממה שעשו מי שהוחלפו , תורגמן עם כל הכבוד שחקן ללאומית שמגיע לחמישה מצבים של מאה אחוז עד שמבקיע ,גם אמש אם היה מבקיע בהזדמנויות שהיו לו המשחק היה ניראה אחרת ,שלום ולא להתראות ,רוני צריך חריש עמוק ,קצת גירוף לא יעזור , לחתוך ומהר. ואל תגידו שלא אמרתי לכם !!!! תקראו מה אני כותב כבר חודשים , אין קבוצה ,הכל בלוף ,קראתי לכם לא לקנות מינויים עד שלא יובא חיזוק אמיתי ולא הובא , הכתובת היתה על הקיר ,חבל שלא רואים ולא מקשיבים. יאללה לים.

 2. דיי לבנוניות. ודיי לסבוניאדה
  תורגמן משומר וקינן לספסל!

  שחקנים שלאאאא מתאימים ללבוש ירוק שפשוט לא ילבשו מספיק לעבוד עלינו אנחנו לא עיורים!!!
  הםםםם לאאאאא מתאימיםםם למכביייי חייפה!!!

 3. אולי אתה לא נשוי לבת של … אבל אתה מחדל מתמשך באגף ימין , רק תסתכל מה עשית אתמול ,חורים בלי סוף, בוזגלו קירקס אותך ,שחקן שבא מליגה לאומית ,לא הרמת ולו כדור אחד נורמאלי ,כרגיל צריך להגיד , מה חדש ? מה אתה תורם להגנה ? כלום ,יחד עם דקל ודגני אתם פשוט בזיון שמתמשך כבר כמה שנים , מספיק ,שלום והביתה ,תנו ליוספוביץ לשחק יחד עם שאר שחקני הנוער , למה הבאתם בלם מספרד ? כדי שישב על הספסל ? למה הוא לא משחק אחרי חודש ? מה אנחנו לא יודעים ? רוני כל ההכנה שלך הייתה בזיון כתבתי וכתבתי כל החודשים האחרונים שאני ,כנראה האוהד הכי ותיק בפורום הזה שרואה את הקבוצה מגיל 6 כבר 57 שנה ,שאין כלום ,לא הגנה לא קישור ולא התקפה , אם אני רואה ,למה רוני ושחר לא רואים ? מה מעוור את עיניהם ? לא ברור לי ,משהו רקוב מהיסוד. קבוצה שבאה מהלאומית עם שחקנים שהביאו מליגה לאומית עושה בית ספר ? מה זה אומר ? ??????????????? למה שיחררו שחקנים כמו קמרה שעולה על דרינציץ בהכל ? למה לא הובא חלוץ ? למה בלוף כמו שכטר ממשיך לקבל דקות ? למה עזרא "ראש בקיר" משחק ולא ריאן ? למה שוחרר פאס ? כדי לתת שוב מקום לדקל שהוא פשוט בדיחה ? לא ברור ,ידוע מראש

 4. וכמובן שכחתי אחרון ולא חביב , למה הבאתם את הפגר !! הסוס המת בניון ?? הוא לא תורם כלום , שחקן ענק לשעבר !!! כן לשעבר ,זמנו עבר , רוצה לתת 20 דקות בסוף משחק ,יופי , לא רוצה ,שלום ולא להתראות ,אין בכדורגל סנטימנטים זה שהוא היה תותח לפני עשור זה לא תופס , הוא חלש בגוף איטי לא בונה משחק ובורח מאחריות והגרוע ביותר זה שהוא לא מבין את זה , שלום תקווה ועטר בזמנו הבינו ונתנו לקבוצות שלהם את האקסטרה בדקות קריטיות , בניון בטוח שהוא עדיין יוסי של האליפויות , סורי יוסי אתה ממש לא. עקצת יפה את שחר כמו רבים אחרים , תן דוגמא לצעירים שתף פעולה עם המאמן או לך הביתה

  • אני מיואש סופית. אני עוזב את האהדה לקבוצה כי קשה לי לראות ולהרגיש את הביזיון הזה. תקראו לי שמשהו ישתנה. ולא אני לא אוהד הצלחות אבל אני אוהד שחקנים עם ביצים שנלחמים בשביל הקהל הענק והנאמן הזה. אבל דיייייי סבלנו 4 שנים לא עוד. מי שפראייר שימשיך ללכת למשחקים לפרנס מועדון שמזלזל בעשרים אלף ויותר אוהדים שלו. נשבר לי הלב !!!

  • הוא כן תורם….הרבה מריבות ואגו…..

 5. אווווווווווו אשריך!! כל מילה בסלע!!! אנחנו פה לא בשביל לשיר פלייליסט שירים..וכדי שהקופים הירוקים יבינו את זה מהר.למה אני לא מתנגד שבמקרה שהם לא יבינו את זה גם הם ילכו מפה.אנחנו פה לארק כתפאורה.אבל להמשיך לשיר כשמתנים לך על הראש זה כבר פחות מרשים.במצב קשה אנחנו נמצאים ולא נעים לפתור אותו.אבל לפעמים בחיים צריך לעשות את מה שצריך.ועכשיו זה הזמן שלנו כאוהדים לעמוד על שלנו בלי פשרות אבל עם סגנון.לזכור למי מגיע מה

 6. אני מסכים איתך שלא היו ציפיות גדולות אתמול אבל למרות הציפיות הנמוכות לא הצלחתי להתאושש מהמכה והאכזבה העצומה בסוף המשחק…בכל פעם שאני בטוח שאין יותר נמוך השחקנים מוכיחים לי אחרת. אני חושב שצריך להכריז על השנה כשנת גיהנום ולפעול בהתאם…להביא למצב של קטסטרופה ולגרום למהפכה אמיתית…בבעלים, בשחקנים ובגידה המקצועית

 7. הייתי מצפה לכתבה יותר עמוקה על המערך של הקבוצה ולא על החרא מסביב…
  מוכן לעשות כזאת אם יתנו הזדמנות…

 8. תחזירו את פרסלני

 9. כל שנה כותבים ואומרים: לא רוצים אליפות, רוצים דרך שיטה ומחויבות. די כבר! אנחנו כן רוצים אליפות! לא בושה להגיד את זה!! אנחנו פאקינג מכבי חיפה!!!

 10. אח שלי כתבה ענקית!
  כל מילה בסלע !בואו נתחיל לקחת תעינינים ליידים שלנו לפני שייהיה מאוחר מידי!תתעוררו חברים זה מכבי חיפה הגדולה!תיראו מה ניהיה מהמותג הזה פעם הוא היה נחשב כמו דולצה וגבנה היום אני בספק אם הוא מתקרב לדיאדורה!

 11. מכבי חיפה קבוצה לאמצע טבלה !!!
  הקבוצה משחקת 4-5 שנים באותו הרכב משחק שבלוני שחקנים שלא מתאימים למכבי חיפה…
  הגיעו בסיטונאות :עזריאל,ימפולסקי, אנדלובו,גואל דמאו מסכנין אבו חצרה,גבאי,לטעמי ורד למרות שהיה אהוב הקהל תזכירו לי איזה משחק משמעותי שלו? ועוד הרבה שמות שהנייר צר מלהכיל אותם, מכבי חיפה שנים התבססה על שחקנים תוצרת מחלקת הנוער תזכירו לי ״שחקן״ 1 שאפשר לציין ב-5 השנים האחרונות שהפך למשמעותי בהרכב והגיע מהנוער? שכחתי טאלב טאוטחה… האמת שעלתי את שמו נזכרתי בימים של מסיללה אך איזה זר … איזה מגן… אלו הימים שהייתה לנו קבוצה!!
  לצערי ממכבי חיפה נשאר רק השם וטו לא…
  שחקנים שעושים קופה על יענקל…
  לזכרוני רוני לוי חתם מייד אם סיום העונה שעברה על מה בדיוק הוא עבד במחנה האימונים!! כבר במשחקי ההכנה,למרות שכל שנה מכבי מנצחת את כולם חחחחחחחח
  אתמול לצערי ראיתי קבוצה מפוחדת שלא מבינה מה היא עושה במגרש, זה לא עניין של התקפה, או הגנה או קישור.
  הכל לא דומה לכלום… ומי שחושב, שפתאום נגד כפ״ס נשחק טוב אולי חולם…
  גם שחקן רכש שיבוא בזמן הקרוב ככל שטוב הוא יהיה לא יעזור… הבעיות עמוקות ויקח המון שנים עד שנראה פה משהו שונה וחדש.
  ביום שרוני לוי ישחק בהרכב של 5-6 שחקנים צעירים וישחרר את
  בניון,עטר,שכטר,ועזרא בשלב ראשון ובשלב שני את משומר דגני ודקל לא נראה כל שינוי אולי הבלחה פה ושם של אחד מהשמות של שלב ראשון, אלו שחקנים שלא יכולים לשחק בהרכב של שום קבוצה שרוצה אליפות ב״ש או מכבי ת״א אפילו לא בטוח שבק״ש יש להם מקום… אז מה חשבתם שאיתם נרוץ לאליפות!!!
  תהיו דמיונים ומציאותיים מחזור 20 בלבול חוזר (חחחח)
  ינקל צר לי הגיע זמנך לפנות את הבמה חישוב קל
  אתה משקיע 60 מיליון בשנה, מאז פתיחת סמי עופר יש לך הכנסות של 30 מיליון כל שנה עוד 10-12 מיליון מהטוטו ושידורים… אתה נראה מתוסכל ועצבני לא פחות מהשחקנים שלך.
  בשנתיים האחרונות הגעתה לשיחות צוות בכפר גלים, עם השחקנים יותר מאשר ראיתה את נכדייך …( מה אתה צריך את הלחץ הזה בגילך) אתה נראה עובד עצות,ולא מוצא כיוון ,תמנה מנהל מקצועי שיעשה עבודת שורש או לחילופין קח הצעה ממני ותשחרר את הקבוצה עם נתונים כאלה ומותג ללא קברניט !!!
  הגיע הזמן !! ולתחושתי יש המון קופצים … והרבה אוליגרכים שירצו את הקבוצה !!! בכל זאת
  יש לציין את איצטדיון לתפארת וקהל ברמה גבוה
  מקווה שאני טועה ותוכיחו אחרת
  לסיום :
  א י ן ק ב ו צ ה

 12. המנהל דוקא מצליח למכור את המוצר היטב….אבל המוצר מסריח….הקונים אוכלים אותו וגם אוכלים ת'לב

 13. וואו טור מעולה
  בול מה שיושב לי על הלב רק מנוסח יותר טוב
  תודה

 14. עונה שעברה היתה עונת פח מזעזעת שדרשה שינוי גישה קיצוני מצד הבעלים, ההנהלה והשחקנים. לא היה ראיון אחד בתקשורת שרמז שמישהו מהם בכלל קרוב ללהבין את זה. במקום מלפפוניאדה בקיץ, קיבלנו סבוניאדה ומאמן משומש שמאז שעזב את המועדון שלנו במקלות ואבנים לא עשה חצי דבר בכדורגל. ומה האוהדים עושים? קונים יותר מנויים! על להצביע ברגליים שמעתם חברים? אתם חושבים שלמישהו אכפת ש"אתם שם כדי ללמד אותם מה זה גיהנום"? פחחחחחחחח. אתם שם כדי לפוצץ את הכיסים של החאפרים שעושים עליכם סיבוב שנה אחרי שנה.
  עונה אחת תרוקנו את היציעים, עונה אחת תראו לעולם איך נראה פיל לבן עם 30 אלף כסאות חשופים. תנו להם להזיע בשביל להחזיר אתכם ליציעים ואז אולי אולי אולי יבוא איזשהו שיפור.

 15. ממש השתנה משהוא מאז 2015
  המגמה נמשכת והקהל רק קונה יותר מנויים…… קהל של כבשים

הגב

האיימיל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>