בית המגזין מה עכשיו? / משה שואעי

מה עכשיו? / משה שואעי

איך שלא מסתכלים על זה, מכבי חיפה נראית רע: אנמית, שקופה בהתקפה וללא חכמה ויצירתיות בתנועה. וכשזה המצב והטענה המרכזית היא על צורת המשחק, הכתובת הראשונה לספיגת הביקורת היא המאמן.

שבוע אחר שבוע הקבוצה לא נראית טוב, לא רואים את השיפור המיוחל וזאת על אף שעשו הכל לפי הספר. עשו "מהפכה" והביאו  שחקני רכש שאמורים לשפר את הנקודות החלשות של הקבוצה, אך למרות רכשו את כל הכלים כדי להצליח המאמן עדיין לא הצליח להפוך את אחד עשר השחקנים שלו, שרובם חדשים, להצלחה.

גם השבוע, הירוקים לא נראו טוב. צילום: אורטל דהן זיו

גם השבוע, הירוקים לא נראו טוב.
צילום: אורטל דהן זיו

ההגה לגמרי בידיים של ההולנדי שפשוט מאבד שליטה על הנעשה בקבוצתו. לכל המשחקים האחרונים נראה כי הוא לא נערך נכון, המשיך ליפול לשיטת המשחק של היריבות ולא הגיב כמצופה למתרחש על כר הדשא. לא ייתכן שעם סגל שחקנים כמו אלה שנמצאים בקבוצה , שרבים מהם נמצאים תחת קטגוריית ה"מצויינים" בליגת העל,  שיש לו בקבוצה, הוא יפיק כדורגל כל כך חסר יצירתיות ומאכזב.

אודה על האמת, באופן אישי רנה מולנסטיין מצא חן בעיני, בפעמים הראשונות הצטייר כג'נטלמן והרושם הראשוני שלו יחד עם קורות החיים המרשימים לפיהם עבד תקופה ארוכה במנצ'סטר יונייטד, הביאו יחד להנחה לפיה סוף כל סוף את הרוגע למערכת הלחוצה שנקראת מכבי חיפה, אך אולי הרוגע היה קיצוני מדי והשפיע לרעה על ההיערכות לקראת כל משחק.
ההתאמות ליריבה שוב ושוב היו נראות כשגויות וראינו זאת אמש במשחק מול קבוצה מסתגרת (ששוב הולך קשה עד בלתי אפשרי עבור קבוצתו). אם היריב, במקרה של המשחק אמש הפועל חיפה, מצופף בחצי שלו ומצליח להבקיע ראשון, זה מכניס את הקבוצה לעמדה שלא נוחה לה, והמשחק פשוט הולך לכיוון של היריבה. כך איבדנו אותו אתמול כל כך מהר, כל כך מאכזב.

 

לא הצליח להביא את ההצלחה שכולם ציפו לה.  צילום: אורטל דהן זיו

לא הצליח להביא את ההצלחה שכולם ציפו לה.מולנסטיין
צילום: אורטל דהן זיו

ומה עכשיו?
העונה כבר בורחת לנו ובפליאוף העליון, גם אם נגיע אליו, יהיה קשה להגיע למקומות שמובילים לאירופה.
אפשר יהיה להישאר עם המאמן עד סוף העונה בהבנה שהעונה אבודה, ואפשר יהיה לקבל החלטה כואבת והיא שינוי בעמדת המאמן.
ההחלטה אמנם לא תהיה נעימה, גם לא לצד המפוטר וגם לא לצד המפטר, הרי כואב לעצור השקעת כספים כה גדולה ולנפץ תקווה כה גדולה שהייתה תלויה בדמות שממנה היה מצופה להצעיד את המועדון לאופק חדש ומוצלח. אך למרות הכל, החלטה כואבת שתתקבל עכשיו אולי תציל את המעט שנותר מהעונה הנוכחית.

אם יוחלט להחליף מאמן עכשיו וילכו בכיוון של מאמן ישראלי, אז יש כמה שמות פנויים ומעניינים בשוק דוגמת דראפיץ', אבוקסיס, לוזון וסילבס, גרנט וברקוביץ'. אפשר לבחור, אפשר להתאים אחד מהם, אפשר הכל – רק צריך לקבל את החלטה.

* הכותב הינו תלמיד במכללת ספורט פאנל – המכללה לתקשורת ספורט בניהולו המקצועי של נדב יעקבי.

 

Comments

comments

הגב

האיימיל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>