בית המגזין לוזון, קרלסן, בן דב ומה שביניהם / גבי גל

לוזון, קרלסן, בן דב ומה שביניהם / גבי גל

כל נושא החלפת המאמן במכבי חיפה היה עניין של זמן. כבר תקופה שריחפה עננה עם סימן שאלה גדול מעל ראשו של רנה מולנסטיין, וסימן השאלה הפך לסימן קריאה ביום שבת האחרון. לדרבי חוקים משלו והדרבי הביא איתו בשורה אחת, צפויה ונכונה – הגיע הזמן להיפרד מרנה.
וכמו בכל פעם שמחתימים מאמן חדש, בכל קבוצה שלא תהיה, יש את האפקט המרענן והמעניין שהמאמן מביא איתו. כך היה במכבי חיפה בתחילת העונה.

אם נסתכל אחורה, בכל תקופתו של ההולנדי בכרמל מכבי חיפה גם כן היה אותו "אפקט מרענן" אך מכבי חיפה לא שיחקה כדורגל מעניין, כזה שיהנה את הקהל ואת השחקנים בעצמם. פשוט מאוד ניצחונות על הפועל ת"א, הפועל ב"ש ומכבי ת"א אי שם בסיבוב הראשון סינוורו רבים מאיתנו והדעה על היכולת ואי טביעת האצבע של המאמן עלתה אצל חלקנו קצת מאוחר, אבל כמו שאומרים עדיף מאוחר מאשר אף פעם.

רצף הניצחונות רק דחה את ההחלטה להיפרד  צילום: אורטל דהן זיו

רצף הניצחונות רק דחה את ההחלטה להיפרד
צילום: אורטל דהן זיו

חייב להתייחס לנושא שעולה בימים האחרונים: המעורבות של יענקל'ה, בתוספת תור כריסטיאן ואסף בן דב.
עד כמה שידוע לי, כמו בכל מקום עבודה נורמלי, יש היררכיה ויש סדר. בתחילת העונה מונה תור כריסטיאן קרלסן כמנהל הספורטיבי של מכבי חיפה ומיד התחיל לעבוד.

נדלג על השלב עם רוני לוי שידוע לכולנו, כדי להדגיש פה כמה נקודות:
הראשונה, קרלסן השקיע עד כה בהבאת שחקנים חדשים, רענון הסגל, הזדמנות לשחקנים שנמצאים פה שנים ולא באו לידי ביטוי וכמובן שחרורם של השחקנים שהיום כבר לא בקבוצה. יש לציין שכשהמהלך הזה קרה, רוב הקהל היה בעד ולא מעט קולות שמחו שסוף סוף יש מישהו במועדון שמחליט כי אותם שחקנים כבר קיבלו יותר מדי הזדמנויות והגיע הזמן להגיד שלום.

הנקודה השניה, החשיבות והיחס של הקהל כלפי קרלסן. ומה הכוונה? רבים מתעקשים להדגיש אותו כסקאוט, חלקנו מסכים עם זה שהוא פה תקופה יחסית קצרה כדי שנשמע ממנו יותר או נראה את טביעת האצבע שלו במועדון.
אני לפעמים שואל, מה זה משנה? אז נגדיר אותו כסקאוט או כמנהל ספוטרטיבי או כל שם אחר. את העבודה שלו הוא עושה מאחורי הקלעים, לא תפקיד שצריך לשמוע אותו כל יומיים בכלי תקשורת אחר ולהזכיר, כשזה נעשה, חלק מהקהל אף כעס ואמר שהוא מדבר יותר מדי. זו התעסקות מיותרת, בטח שלא תורמת והגרוע מכל, משפיעה לרעה על החשיבה בתרומה של קרלסן וברמת קבלת ההחלטות שלו במועדון.

נראה הגיוני מאוד שבסופו של דבר קבלת ההחלטות תהיה של " הביג בוס". יש את קרלסן ויש את אסף בן דב, שמשקיעים ימים ולילות כדי שהכל יעבוד כמו שצריך ובסופו של דבר אם באמת יתנו לזה זמן, הסיכוי גדול יותר שזה יצליח. אם "נחתוך" כבר עכשיו כל העבודה שעשו במועדון בחודשים האחרונים תיזרק לפח וחבל, יש דברים שלוקח להם קצת זמן ואין לי ספק בכלל שאם תור ימשיך פה יחד עם אסף והצוות מסביב, התוצאות יגיעו והספקות של כולם יעלמו.

צריך לתת לו לעבוד בשקט. קרלסן צילום: אורטל דהן זיו

צריך לתת לו לעבוד בשקט. קרלסן
צילום: אורטל דהן זיו

ולנקודה שלשמה התכנסנו, מינויו של גיא לוזון כמאמן מכבי חיפה.
כבר שבועות שבכל הרשתות החברתיות הקהל של הקבוצה קורא לגיא לוזון להגיע לאמן את מכבי חיפה ולמה? כנראה בגלל שחושבים שיש בו את האנרגיות והיכולת להרים את הקבוצה, אולי בגלל הניסיון שצבר כשאימן באירופה ואולי בכלל התסכול שהיה מהמאמן המפוטר גרם לכולם לחשוב שלא משנה מי, העיקר שיהיה מאמן אחר.

אם לוזון מתאים למכבי חיפה או לא, רק הזמן יגיד. מה שכן חשוב להדגיש,לא הלהט שלו על הקווים והשיגעון החיובי הזה שכולם מדברים עליו יעזרו לקבוצה לצאת לדרך חדשה, מאמן נמדד בהרבה מעבר לדברים האלה. הכי חשוב שנזכה לראות סוף סוף כדורגל על המגרש, קבוצה מאומנת, מגובשת על הדשא ומחוצה לו ואת השמחה שנעלמה.
עכשיו כשהשינוי הזה נעשה, כל שנשאר זה להמתין ולראות עד כמה כל "הקסם" של לוזון יתאים למכבי חיפה.

מה שבטוח, בשבת הירוקים יוצאים למשחק חוץ לא פשוט מול קבוצה שנלחמת על חייה בליגה, הפועל כפר סבא. מכבי יוצאת לשם בידיעה שכל תוצאה פרט לניצחון לא באה בחשבון.

יום שבת מול כפ"ס. רק ניצחון בא בחשבון  צילום: אורטל דהן זיו

יום שבת מול כפ"ס. רק ניצחון בא בחשבון
צילום: אורטל דהן זיו

Comments

comments

הגב

האיימיל שלך לא יפורסם.שדות חובה מסומנים *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>