1/5

כסף או נבחרת

מאת תומר חבז| בשיא הקריירה עומד ערן זהבי בפני החלטה לא פשוטה, כשמצד אחד מונחת האפשרות להתקדם לליגה אירופית בכירה או להישאר במכבי ת"א ולנסות להעפיל עמה לליגת האלופות, לעומת מעבר מפתה לכסף הגדול בסין.

עושר פירושו הון ורכוש רב. אדם עשיר הוא מי שלרשותו הון ורכוש רבים במידה ניכרת מהנדרש לקיומו. אך מי קבע שעושר רב נדרש לקיומו של אדם ולא אושר? ערן זהבי, אולי השחקן הישראלי הטוב כיום בתבל ובטח הטוב בליגה הישראלית נמצא בצומת דרכים. לבחור להישאר במכבי ת"א -"באור הזרקורים", או אפילו לעבור לליגה אירופאית מוכרת יותר ולהעדיף את התהילה ואת שמו בתודעה, או, וכאן נמצא ה"או" הגדול, לחתום בטייג'ין הסינית בחוזה עתק של 15 מיליון דולרים למשך 4 שנים ולהסתכן בהיעלמות מהתודעה.

זהבי לא הראשון ולא האחרון שמקבל הצעה לעבור לליגה פחות איכותית, לוותר כביכול על ההצלחה לטובת חוזי עתק בקטאר, ארצות הברית וכו'. ראול, דיוויד בקהאם, פרנק למפארד, האיש שבכותרות השבוע, סטיבן ג'רארד ועוד רבים וטובים, החליטו לקראת סיום הקריירה שזהו זמנם ל"הרחיב את כיסם" ושתם זמנם להתחרות ברמות הגבוהות של אירופה. שם, הם זוכים לכבוד של מלכים ומסיימים לרוב את הקריירה.

צילום: מכבי תל אביב האתר הרשמי.

צילום: מכבי תל אביב האתר הרשמי.